Hoofdmenu openen

Europees kampioenschap voetbal onder 21 - 2002

sportseizoen van een voetbalcompetitie

Aan het Europees kampioenschap voetbal onder 21 van 2002 (kortweg EK voetbal -21) deden 47 teams mee. Het toernooi werd inclusief de kwalificatiewedstrijden tussen 2000 en 2002 gehouden. Uit de ploegen die dit jaar het eindtoernooi haalden, werd Zwitserland als gastland gekozen. De opzet van dit eindtoernooi was net als vorig jaar weer veranderd. Er waren nog steeds acht groepen die zich konden kwalificeren in twee groepen van vier teams, daarna werd er een halve finale gehouden, in plaats van twee wedstrijden om de eerste en derde plaats. Na de halve finale was er enkel nog een finale (geen verliezersfinale). Het toernooi werd voor de eerste keer gewonnen door Tsjechië.

De 47 teams werden verdeeld in één groep van vier, vijf van vijf en drie van zes. De negen groepswinnaars en zeven beste nummers stroomden door naar een play-off-ronde. De acht winnaars daarvan stroomden door naar het hoofdtoernooi, een van de acht winnende landen werd gastland.

KwalificatieBewerken

Groep 1Bewerken

Kwalificatiegroep 1 Wed W G V DV DT Ptn
1   Zwitserland 8 4 4 0 22 10 16
2   Rusland 8 4 3 1 23 9 15
3   Joegoslavië 8 4 3 1 22 11 15
4   Slovenië 8 2 2 4 10 10 8
5   Luxemburg 8 0 0 8 1 38 0
  • Zwitserland 3-1 Rusland
  • Luxemburg 0-3 Joegoslavië
  • Luxemburg 1-5 Slovenië
  • Slovenië 0-0 Zwitserland
  • Rusland 2-0 Luxemburg
  • Joegoslavië 3-3 Zwitserland
  • Rusland 0-0 Slovenië
  • Zwitserland 6-0 Luxemburg
  • Slovenië 1-2 Joegoslavië
  • Joegoslavië 2-2 Rusland
  • Slovenië 1-0 Luxemburg
  • Rusland 2-0 Joegoslavië
  • Zwitserland 2-1 Slovenië
  • Luxemburg 0-10 Rusland
  • Zwitserland 2-2 Joegoslavië
  • Slovenië 1-3 Rusland
  • Luxemburg 0-3 Zwitserland
  • Joegoslavië 2-1 Slovenië
  • Joegoslavië 8-0 Luxemburg
  • Rusland 3-3 Zwitserland

Rusland eindigde boven Joegoslavië
op basis van onderling resultaat

Groep 2Bewerken

Kwalificatiegroep 2 Wed W G V DV DT Ptn
1   Portugal 8 6 1 1 22 4 19
2   Nederland 8 5 2 1 20 7 17
3   Ierland 8 4 1 3 10 7 13
4   Cyprus 8 3 0 5 9 17 9
5   Estland 8 0 0 8 2 28 0
  • Nederland 2-0 Ierland
  • Estland 1-3 Portugal
  • Cyprus 0-1 Nederland
  • Portugal 3-1 Ierland
  • Nederland 1-1 Portugal
  • Ierland 1-0 Estland
  • Cyprus 0-1 Ierland
  • Cyprus 3-1 Estland
  • Portugal 3-0 Nederland
  • Nederland 4-2 Cyprus
  • Estland 0-5 Nederland
  • Ierland 0-1 Portugal
  • Estland 0-3 Ierland
  • Portugal 7-0 Cyprus
  • Estland 0-3 Cyprus
  • Ierland 1-1 Nederland
  • Cyprus 1-0 Portugal
  • Nederland 6-0 Estland
  • Ierland 3-0 Cyprus
  • Portugal 4-0 Estland

Groep 3Bewerken

Kwalificatiegroep 3 Wed W G V DV DT Ptn
1   Tsjechië 10 9 0 1 28 5 27
2   Bulgarije 10 5 3 2 16 17 18
3   Denemarken 10 4 3 3 18 12 15
4   IJsland 10 3 2 5 13 17 11
5   Noord-Ierland 10 2 2 6 12 21 8
6   Malta 10 0 4 6 5 20 4
  • Bulgarije 1-0 Tsjechië
  • IJsland 0-0 Denemarken
  • Noord-Ierland 1-1* Malta
  • Bulgarije 2-0 Malta
  • Tsjechië 2-1 IJsland
  • Noord-Ierland 0-3 Denemarken
  • Denemarken 2-2 Bulgarije
  • Malta 0-1 Tsjechië
  • IJsland 2-5 Noord-Ierland
  • Malta 0-0 Denemarken
  • Noord-Ierland 0-2 Tsjechië
  • Bulgarije 1-0 IJsland
  • Bulgarije 2-0 Noord-Ierland
  • Tsjechië 3-0 Denemarken
  • Malta 1-1 IJsland
  • Denemarken 3-4 Tsjechië
  • IJsland 3-0 Malta
  • Noord-Ierland 1-1 Bulgarije
  • Denemarken 3-0 Malta
  • IJsland 3-2 Bulgarije
  • Tsjechië 4-0 Noord-Ierland
  • Denemarken 2-0 Noord-Ierland
  • IJsland 0-1 Tsjechië
  • Malta 2-2 Bulgarije
  • Bulgarije 3-1 Denemarken
  • Tsjechië 3-0 Malta
  • Noord-Ierland 1-3 IJsland
  • Denemarken 4-0 IJsland
  • Malta 2-2 Noord-Ierland
  • Tsjechië 8-0 Bulgarije
(*) Noord-Ierland won deze wedstrijd reglementair met 3-0
omdat Malta een niet geregistreerde speler opstelde

Groep 4Bewerken

Kwalificatiegroep 4 Wed W G V DV DT Ptn
1   Turkije 10 7 2 1 19 6 23
2   Zweden 10 5 4 1 19 6 19
3   Slowakije 10 4 4 2 13 7 16
4   Moldavië 10 2 3 5 6 13 9
5   Azerbeidzjan 10 2 3 5 4 17 9
6   Macedonië 10 1 2 7 6 18 5
  • Azerbeidzjan 0-5 Zweden
  • Turkije 1-0 Moldavië
  • Slowakije 2-0 Macedonië
  • Moldavië 0-3 Slowakije
  • Macedonië 1-2 Azerbeidzjan
  • Zweden 0-0 Turkije
  • Moldavië 3-0 Macedonië
  • Azerbeidzjan 1-2 Turkije
  • Slowakije 1-1 Zweden
  • Turkije 0-1 Slowakije
  • Zweden 2-0 Macedonië
  • Azerbeidzjan 0-0 Moldavië
  • Macedonië 1-4 Turkije
  • Slowakije 5-0 Azerbeidzjan
  • Moldavië 0-2 Zweden
  • Turkije 3-0 Azerbeidzjan
  • Zweden 4-0 Slowakije
  • Macedonië 2-0 Moldavië
  • Turkije 2-0 Macedonië
  • Azerbeidzjan 0-0 Slowakije
  • Zweden 3-0 Moldavië
  • Slowakije 0-1 Turkije
  • Moldavië 1-0 Azerbeidzjan
  • Macedonië 1-1 Zweden
  • Turkije 4-1 Zweden
  • Azerbeidzjan 1-0 Macedonië
  • Slowakije 0-0 Moldavië
  • Moldavië 2-2 Turkije
  • Zweden 0-0 Azerbeidzjan
  • Macedonië 1-1 Slowakije

Groep 5Bewerken

Kwalificatiegroep 5 Wed W G V DV DT Ptn
1   Oekraïne 10 6 1 3 14 13 19
2   Polen 10 5 3 2 20 14 18
3   Noorwegen 10 6 0 4 21 12 18
4   Wit-Rusland 10 5 1 4 21 14 16
5   Armenië 10 4 2 4 10 15 14
6   Wales 10 0 1 9 4 22 1
  • Wit-Rusland 4-1 Wales
  • Noorwegen 5-1 Armenië
  • Oekraïne 2-2 Polen
  • Armenië 1-2 Oekraïne
  • Polen 0-4 Wit-Rusland
  • Wales 0-2 Noorwegen
  • Wit-Rusland 5-0 Armenië
  • Polen 2-1 Wales
  • Noorwegen 3-1 Oekraïne
  • Armenië 1-0 Wales
  • Oekraïne 1-0 Wit-Rusland
  • Noorwegen 1-2 Polen
  • Wit-Rusland 1-0 Noorwegen
  • Polen 1-1 Armenië
  • Wales 0-3 Oekraïne
  • Armenië 1-0 Wit-Rusland
  • Oekraïne 1-3 Noorwegen
  • Wales 0-4 Polen
  • Noorwegen 5-1 Wit-Rusland
  • Armenië 2-0 Polen
  • Oekraïne 1-0 Wales
  • Wit-Rusland 1-2 Oekraïne
  • Wales 1-1 Armenië
  • Polen 3-0 Noorwegen
  • Oekraïne 1-0 Armenië
  • Wit-Rusland 3-3 Polen
  • Noorwegen 2-0 Wales
  • Armenië 2-0 Noorwegen
  • Polen 3-0 Oekraïne
  • Wales 1-2 Wit-Rusland

Groep 6Bewerken

Kwalificatiegroep 6 Wed W G V DV DT Ptn
1   België 6 4 1 1 8 2 13
2   Kroatië 6 3 2 1 9 6 11
3   Schotland 6 2 2 2 6 6 8
4   Letland 6 0 1 5 3 12 1
  • Letland 1-3 Schotland
  • België 2-1 Kroatië
  • Letland 0-2 België
  • Kroatië 3-1 Schotland
  • Kroatië 2-1 Letland
  • Schotland 0-1 België
  • België 3-0 Letland
  • Letland 1-1 Kroatië
  • Schotland 1-1 Kroatië
  • België 0-0 Schotland
  • Kroatië 1-0 België
  • Schotland 1-0 Letland

Groep 7Bewerken

Kwalificatiegroep 7 Wed W G V DV DT Ptn
1   Frankrijk 8 6 2 0 16 6 20
2   Spanje 8 5 1 2 13 7 16
3   Israël 8 4 0 4 16 13 12
4   Oostenrijk 8 2 2 4 7 14 8
5   Bosnië en Herzegovina 8 0 1 7 5 17 1
  • Bosnië & Herzegovina 0-2 Spanje
  • Frankrijk 3-0 Israël
  • Frankrijk 2-1 Oostenrijk
  • Spanje 1-0 Israël
  • Oostenrijk 2-1 Spanje
  • Israël 2-1 Bosnië & Herzegovina
  • Bosnië & Herzegovina 0-1 Frankrijk
  • Israël 3-4 Frankrijk
  • Bosnië & Herzegovina 0-0 Oostenrijk
  • Spanje 1-1 Frankrijk
  • Oostenrijk 0-2 Israël
  • Oostenrijk 1-1 Frankrijk
  • Spanje 5-1 Bosnië & Herzegovina
  • Israël 0-1 Spanje
  • Spanje 2-0 Oostenrijk
  • Bosnië & Herzegovina 2-4 Israël
  • Oostenrijk 2-1 Bosnië & Herzegovina
  • Frankrijk 3-0 Spanje
  • Frankrijk 1-0 Bosnië & Herzegovina
  • Israël 5-1 Oostenrijk

Groep 8Bewerken

Kwalificatiegroep 8 Wed W G V DV DT Ptn
1   Italië 8 6 1 1 14 5 19
2   Roemenië 8 5 1 2 13 5 16
3   Hongarije 8 5 0 3 12 9 15
4   Litouwen 8 2 0 6 5 17 6
5   Georgië 8 1 0 7 9 17 3
  • Roemenië 2-0* Litouwen
  • Hongarije 0-3 Italië
  • Litouwen 2-1 Georgië
  • Italië 1-1 Roemenië
  • Litouwen 0-1 Hongarije
  • Italië 3-2 Georgië
  • Hongarije 4-1 Litouwen
  • Roemenië 0-1 Italië
  • Georgië 0-3 Roemenië
  • Italië 1-0 Litouwen
  • Roemenië 1-0 Hongarije
  • Georgië 0-2 Italië
  • Litouwen 1-0 Roemenië
  • Hongarije 2-1 Georgië
  • Georgië 0-2 Hongarije
  • Litouwen 0-3 Italië
  • Hongarije 1-3 Roemenië
  • Georgië 4-1 Litouwen
  • Italië 0-2 Hongarije
  • Roemenië 2-1 Georgië
(*) Roemenië won deze wedstrijd reglementair met 3-0
omdat Litouwen en niet geregistreerde speler opstelde

Groep 9Bewerken

Kwalificatiegroep 9 Wed W G V DV DT Ptn
1   Engeland 8 5 2 1 18 8 17
2   Griekenland 8 5 1 2 14 6 16
3   Duitsland 8 5 1 2 18 7 16
4   Finland 8 1 1 6 7 20 4
5   Albanië 8 1 1 6 3 19 4
  • Finland 3-0 Albanië
  • Duitsland 2-1 Griekenland
  • Engeland 1-1 Duitsland
  • Griekenland 3-1 Finland
  • Finland 2-2 Engeland
  • Albanië 0-1 Griekenland
  • Duitsland 8-0 Albanië
  • Engeland 4-0 Finland
  • Albanië 0-1 Engeland
  • Griekenland 2-0 Duitsland
  • Finland 1-3 Duitsland
  • Griekenland 0-0 Albanië
  • Griekenland 3-1 Engeland
  • Albanië 0-1 Duitsland
  • Duitsland 1-2 Engeland
  • Albanië 3-0 Finland
  • Engeland 5-0 Albanië
  • Finland 0-3 Griekenland
  • Engeland 2-1 Griekenland
  • Duitsland 2-0 Finland

Griekenland eindigde boven Duitsland op basis van onderling resultaat.

Teams die tweede werdenBewerken

Tweede Wed W G V DV DT Ptn
1   Griekenland 6 4 0 2 14 6 12
2   Zweden 6 3 2 1 11 5 11
3   Polen 6 3 2 1 13 10 11
4   Kroatië 6 3 2 1 9 6 11
5   Nederland 6 3 2 1 9 7 11
6   Roemenië 6 3 1 2 8 4 10
7   Spanje 6 3 1 2 6 6 10
8   Bulgarije 6 3 1 2 9 14 10
9   Rusland 6 2 3 1 11 9 9

Teams 1 t/m 7 kwalificeerden zich voor een play-off voor het hoofdtoernooi, samen met de negen groepswinnaars. Om de beste zeven te bepalen zijn alleen de resultaten van de beste vier teams per groep gebruikt.


Kwalificatie-play-offsBewerken

  • Nederland 2-2 Engeland
  • Engeland 1-0 Nederland  
  Engeland won in totaal
met 3-2
  • Polen 2-5 Italië
  • Italië 0-0 Polen  
  Italië won in totaal
met 5-2
  • Kroatië 1-1 Tsjechië
  • Tsjechië 0-0 Kroatië  
1-1:   Tsjechië won op basis
van uitdoelpunten
  • Griekenland 3-0 Turkije  
  • Turkije 2-1 Griekenland
  Griekenland won in totaal
met 4-2
  • Roemenië 0-1 Frankrijk
  • Frankrijk 4-0 Roemenië  
  Frankrijk won in totaal
met 5-0
  • Spanje 2-1 Portugal
  • Portugal 1-0 Spanje  
2-2:   Portugal won op basis
van uitdoelpunten
  • Oekraïne 1-2 Zwitserland
  • Zwitserland 2-1 Oekraïne  
  Zwitserland won in totaal
met 4-2
  • Zweden 3-2 België
  • België 2-0 Zweden  
  België won in totaal
met 4-3

EindtoernooiBewerken

Het eindtoernooi werd gehouden in Zwitserland van 16 tot en met 28 mei 2002.

FinalegroepenBewerken

Groep A Wed W G V DV DT Ptn
1   Italië 3 1 2 0 3 2 5
2   Zwitserland 3 1 1 1 3 2 4
3   Portugal 3 1 1 1 4 4 4
4   Engeland 3 1 0 2 4 6 3
17 mei Italië 1-1 Portugal Bazel
Engeland 2-1 Zwitserland Zürich
20 mei Italië 2-1 Engeland Bazel
Portugal 0-2 Zwitserland Zürich
22 mei Zwitserland 0-0 Italië Bazel
Portugal 3-1 Engeland Zürich
Groep B Wed W G V DV DT Ptn
1   Frankrijk 3 3 0 0 7 1 9
2   Tsjechië 3 1 1 1 2 3 4
3   België 3 1 0 2 2 4 3
4   Griekenland 3 0 1 2 3 6 1
16 mei Griekenland 1-2 België Lausanne
Frankrijk 2-0 Tsjechië Geneva
19 mei Griekenland 1-3 Frankrijk Lausanne
België 0-1 Tsjechië Genève
21 mei Tsjechië 1-1 Griekenland Lausanne
België 0-2 Frankrijk Genève

Knock-out wedstrijdenBewerken

Halve finalesBewerken

zaterdag 25 mei

  • Frankrijk 2
  • Zwitserland 0

Bazel

  • Italië 2
  • Tsjechië 3

Zürich

FinaleBewerken

dinsdag 28 mei

  • Frankrijk 0
  • Tsjechië 0

Tsjechië wint met 3-1 na penalty's
Bazel

  Tsjechië werd kampioen
  Frankrijk werd tweede

Externe linksBewerken