Europees kampioenschap curling vrouwen 2015

sportseizoen van een curlingcompetitie

Het Europees kampioenschap curling voor vrouwen 2015 werd van 19 tot en met 28 november 2015 gehouden in het Deense Esbjerg. Zwitserland verdedigde zijn titel. Het waren echter de Russische vrouwen die een derde Europese titel in de wacht wisten te slepen.

EK curling vrouwen 2015
2015 Le Gruyère European Curling Championships
Toernooi-informatie
Gastland Vlag van Denemarken Denemarken
Datum 19 - 28 november 2015
Teams 26 (van 1 confederatie)
Winnaar Vlag van Rusland Rusland (3e titel)
Portaal  Portaalicoon   Sport

OverzichtBewerken

Het was de 41ste editie van het Europees kampioenschap, en de vierde die in Denemarken werd georganiseerd. De top acht van het voorbije EK mocht ook dit jaar aantreden in de A-divisie. De B-divisie bestond uit de twee degradanten van de A-groep van 2014, de twee stijgers van de C-groep van 2015 en zes landen die ook het jaar voordien in de B-divisie zaten. De C-divisie bestond dit jaar uit acht landen. Het kampioenschap voor C-landen werd van 12 tot en met 17 oktober afgewerkt in het Zwitserse Champéry, zodat de twee stijgers van deze groep konden deelnemen aan het B-kampioenschap in november.

De finale van het Europees kampioenschap werd gespeeld op 28 november tussen Rusland en Schotland. De wedstrijd verliep in evenwicht, totdat Rusland in het achtste end een steen wist te stelen van de Schotse dames. Deze achterstand wist Schotland niet meer goed te maken, waardoor Rusland het in het tiende end rustig uitspeelde: eindstand 6-4. Het was de derde titel uit de geschiedenis voor Rusland, en de elfde zilveren medaille voor Schotland. Finland won de strijd om het brons van gastland Denemarken. De Finnen veroverden zo voor het eerst een medaille op een groot toernooi. Denemarken eindigde voor het vijfde jaar op een rij op de onfortuinlijke vierde plaats.

De top zeven van de groepsfase in de A-divise plaatste zich voor het WK van 2016. Dit waren Rusland, Schotland, Finland, Denemarken, Zweden, Zwitserland en Duitsland. Noorwegen, dat als achtste eindigde, nam het in de challenges op tegen Italië, de winnaar van de B-divisie, voor het achtste en laatste ticket. De Italianen sleepten uiteindelijk het laatste ticket uit de brand. Estland en Hongarije eindigden op de laatste twee plekken, en degradeerden zo naar de B-divisie. Naast Italië promoveerde ook Tsjechië naar de hoogste afdeling, door als tweede te eindigden in de B-divisie. Frankrijk en Oostenrijk eindigden dan weer op de laatste twee plekken in de B-divisie, en degradeerden hierdoor naar de derde afdeling.

A-divisieBewerken

GroepsfaseBewerken

Geplaatst voor play-offs
Degradatie naar B-divisie 2016
Land Skip W V
  Rusland Anna Sidorova 8 1
  Schotland Eve Muirhead 7 2
  Finland Oona Kauste 6 3
  Denemarken Lene Nielsen 6 3
  Zweden Cissi Östlund 5 4
  Zwitserland Alina Pätz 4 5
  Duitsland Daniela Driendl 4 5
  Noorwegen Kristin Skaslien 3 6
  Estland Maile Mölder 1 8
  Hongarije Dorottya Palancsa 1 8
Eerste speelrondeBewerken

Vrijdag 20 november 2015, 17:30 uur

Sheet A 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 T
  Zwitserland 1 0 1 0 0 0 0 X X X X 2
  Rusland 0 3 0 1 1 0 3 X X X X 8

Vrijdag 20 november 2015, 17:30 uur

Sheet B 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 T
  Schotland 0 0 1 0 0 0 1 0 X X X 2
  Denemarken 0 2 0 1 2 0 0 2 X X X 7

Vrijdag 20 november 2015, 17:30 uur

Sheet C 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 T
  Zweden 4 4 0 0 2 1 X X X X X 11
  Finland 0 0 1 0 0 0 X X X X X 1

Vrijdag 20 november 2015, 17:30 uur

Sheet D 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 T
  Duitsland 1 0 4 0 1 1 1 1 X X X 9
  Estland 0 1 0 1 0 0 0 0 X X X 2

Vrijdag 20 november 2015, 17:30 uur

Sheet E 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 T
  Noorwegen 2 0 0 0 0 1 0 2 0 0 X 5
  Hongarije 0 1 1 1 1 0 1 0 2 1 X 8
Tweede speelrondeBewerken

Zaterdag 21 november 2015, 14:00 uur

Sheet A 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 T
  Denemarken 0 0 0 0 2 0 0 3 1 X X 6
  Duitsland 0 0 1 1 0 0 1 0 0 X X 3

Zaterdag 21 november 2015, 14:00 uur

Sheet B 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 T
  Rusland 0 2 0 0 2 0 1 0 1 2 X 8
  Estland 1 0 1 0 0 1 0 2 0 0 X 5

Zaterdag 21 november 2015, 14:00 uur

Sheet C 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 T
  Noorwegen 0 0 1 0 0 1 1 0 0 X X 3
  Zwitserland 1 1 0 0 1 0 0 2 1 X X 6

Zaterdag 21 november 2015, 14:00 uur

Sheet D 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 T
  Hongarije 0 2 1 0 2 1 0 0 1 X X 7
  Finland 1 0 0 4 0 0 2 5 0 X X 12

Zaterdag 21 november 2015, 14:00 uur

Sheet E 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 T
  Schotland 0 4 2 0 2 1 2 X X X X 11
  Zweden 1 0 0 2 0 0 0 X X X X 3
Derde speelrondeBewerken

Zondag 22 november 2015, 08:00 uur

Sheet A 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 T
  Finland 0 0 0 0 1 0 X X X X X 1
  Schotland 1 2 3 1 0 1 X X X X X 8

Zondag 22 november 2015, 08:00 uur

Sheet B 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 T
  Zwitserland 1 1 0 3 6 1 X X X X X 12
  Hongarije 0 0 1 0 0 0 X X X X X 1

Zondag 22 november 2015, 08:00 uur

Sheet C 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 T
  Rusland 2 0 0 2 0 2 0 2 1 X X 9
  Duitsland 0 1 1 0 1 0 1 0 0 X X 4

Zondag 22 november 2015, 08:00 uur

Sheet D 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 T
  Zweden 1 0 2 1 1 1 3 X X X X 9
  Noorwegen 0 1 0 0 0 0 0 X X X X 1

Zondag 22 november 2015, 08:00 uur

Sheet E 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 T
  Denemarken 2 0 1 0 3 1 0 0 2 0 X 9
  Estland 0 2 0 1 0 0 1 2 0 1 X 7
Vierde speelrondeBewerken

Zondag 22 november 2015, 16:00 uur

Sheet A 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 T
  Estland 1 0 1 0 0 1 0 2 1 0 X 6
  Noorwegen 0 3 0 1 1 0 1 0 0 3 X 9

Zondag 22 november 2015, 16:00 uur

Sheet B 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 T
  Zweden 0 0 0 2 0 1 0 0 1 0 X 4
  Duitsland 0 2 1 0 1 0 0 2 0 1 X 7

Zondag 22 november 2015, 16:00 uur

Sheet C 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 T
  Hongarije 0 1 0 1 0 0 2 1 0 0 X 5
  Denemarken 1 0 2 0 1 1 0 0 0 2 X 7

Zondag 22 november 2015, 16:00 uur

Sheet D 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 T
  Finland 0 0 0 1 1 0 2 2 2 X X 8
  Zwitserland 1 0 1 0 0 1 0 0 0 X X 3

Zondag 22 november 2015, 16:00 uur

Sheet E 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 T
  Rusland 1 0 2 0 2 0 1 0 1 0 X 7
  Schotland 0 1 0 2 0 1 0 1 0 1 X 6
Vijfde speelrondeBewerken

Maandag 23 november 2015, 14:00 uur

Sheet A 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 T
  Zweden 0 1 0 0 0 0 0 0 X X X 1
  Denemarken 0 0 0 2 2 1 1 2 X X X 8

Maandag 23 november 2015, 14:00 uur

Sheet B 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 T
  Noorwegen 0 1 4 0 2 0 1 0 1 0 X 9
  Rusland 1 0 0 1 0 2 0 2 0 1 X 7

Maandag 23 november 2015, 14:00 uur

Sheet C 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 T
  Zwitserland 2 0 4 1 1 0 1 0 1 X X 10
  Estland 0 2 0 0 0 2 0 1 0 X X 5

Maandag 23 november 2015, 14:00 uur

Sheet D 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 T
  Schotland 0 1 3 1 2 0 0 2 X X X 9
  Hongarije 1 0 0 0 0 1 1 0 X X X 3

Maandag 23 november 2015, 14:00 uur

Sheet E 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 T
  Duitsland 0 0 2 0 0 1 0 2 0 X X 5
  Finland 2 1 0 1 1 0 3 0 4 X X 12
Zesde speelrondeBewerken

Dinsdag 24 november 2015, 09:00 uur

Sheet A 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 T
  Noorwegen 0 0 1 0 0 3 0 0 2 0 X 6
  Finland 2 1 0 1 2 0 0 1 0 1 X 8

Dinsdag 24 november 2015, 09:00 uur

Sheet B 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 T
  Denemarken 0 2 0 1 0 0 2 1 0 1 X 7
  Zwitserland 0 0 1 0 2 0 0 0 1 0 X 4

Dinsdag 24 november 2015, 09:00 uur

Sheet C 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 T
  Duitsland 0 1 0 2 0 0 2 0 1 0 X 6
  Schotland 3 0 1 0 1 0 0 2 0 1 X 8

Dinsdag 24 november 2015, 09:00 uur

Sheet D 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 T
  Estland 0 1 0 1 0 0 1 0 1 0 X 4
  Zweden 2 0 1 0 0 1 0 1 0 3 X 8

Dinsdag 24 november 2015, 09:00 uur

Sheet E 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 T
  Hongarije 0 1 0 2 0 1 0 1 X X X 5
  Rusland 2 0 4 0 3 0 2 0 X X X 11
Zevende speelrondeBewerken

Dinsdag 24 november 2015, 19:00 uur

Sheet A 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 T
  Schotland 3 1 1 0 0 5 X X X X X 10
  Estland 0 0 0 1 0 0 X X X X X 1

Dinsdag 24 november 2015, 19:00 uur

Sheet B 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 T
  Hongarije 0 0 1 0 0 0 1 0 0 X X 2
  Zweden 0 1 0 1 2 2 0 1 1 X X 8

Dinsdag 24 november 2015, 19:00 uur

Sheet C 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 T
  Finland 0 0 0 0 1 0 X X X X X 1
  Rusland 0 3 1 4 0 1 X X X X X 9

Dinsdag 24 november 2015, 19:00 uur

Sheet D 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 T
  Noorwegen 0 0 3 0 1 0 0 2 2 X X 8
  Denemarken 0 0 0 1 0 2 2 0 0 X X 5

Dinsdag 24 november 2015, 19:00 uur

Sheet E 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 T
  Zwitserland 3 0 1 0 2 0 2 0 0 2 X 10
  Duitsland 0 2 0 2 0 2 0 1 1 0 X 8
Achtste speelrondeBewerken

Woensdag 25 november 2015, 12:00 uur

Sheet A 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 T
  Rusland 1 0 0 2 0 1 0 2 0 3 3 12
  Zweden 0 2 0 0 4 0 2 0 1 0 0 9

Woensdag 25 november 2015, 12:00 uur

Sheet B 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 T
  Duitsland 0 2 0 0 4 1 0 1 1 X X 9
  Noorwegen 0 0 3 0 0 0 1 0 0 X X 4

Woensdag 25 november 2015, 12:00 uur

Sheet C 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 T
  Estland 3 0 0 2 0 1 0 1 0 1 X 8
  Hongarije 0 1 1 0 1 0 2 0 1 0 X 6

Woensdag 25 november 2015, 12:00 uur

Sheet D 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 T
  Zwitserland 1 2 0 0 0 0 1 0 1 X X 5
  Schotland 0 0 3 2 1 0 0 1 0 X X 7

Woensdag 25 november 2015, 12:00 uur

Sheet E 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 T
  Finland 0 0 3 0 0 2 0 2 0 0 X 7
  Denemarken 0 0 0 1 1 0 2 0 1 1 X 6
Negende speelrondeBewerken

Woensdag 25 november 2015, 20:00 uur

Sheet A 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 T
  Duitsland 0 0 1 0 3 0 2 0 2 X X 8
  Hongarije 0 1 0 1 0 2 0 1 0 X X 5

Woensdag 25 november 2015, 20:00 uur

Sheet B 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 T
  Estland 0 0 1 0 0 1 0 2 0 X X 4
  Finland 3 1 0 1 1 0 0 0 1 X X 7

Woensdag 25 november 2015, 20:00 uur

Sheet C 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 T
  Schotland 1 0 1 0 0 2 0 4 1 X X 9
  Noorwegen 0 1 0 1 0 0 2 0 0 X X 4

Woensdag 25 november 2015, 20:00 uur

Sheet D 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 T
  Denemarken 1 0 1 0 1 1 0 1 0 X X 5
  Rusland 0 4 0 2 0 0 1 0 1 X X 8

Woensdag 25 november 2015, 20:00 uur

Sheet E 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 T
  Zweden 1 1 0 0 1 0 2 0 1 0 2 8
  Zwitserland 0 0 2 1 0 1 0 1 0 1 0 6

ChallengesBewerken

Challenges
         
1    Noorwegen 4 8 2
2    Italië 7 6 8
Eerste challengeBewerken

Vrijdag 27 november 2015, 19:00 uur

Sheet B 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 T
  Noorwegen 0 1 1 0 0 0 1 0 1 X X 4
  Italië 1 0 0 0 2 2 0 2 0 X X 7
Tweede challengeBewerken

Zaterdag 28 november 2015, 09:00 uur

Sheet G 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 T
  Noorwegen 1 0 0 3 0 3 0 0 0 1 X 8
  Italië 0 0 1 0 2 0 1 1 1 0 X 6
Derde challengeBewerken

Zaterdag 28 november 2015, 14:00 uur

Sheet G 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 T
  Noorwegen 0 0 0 1 0 0 0 1 0 X X 2
  Italië 0 0 1 0 1 1 1 0 4 X X 8

Italië plaatst zich voor het wereldkampioenschap curling 2016.

Play-offsBewerken

  Halve finales Finale
                 
  1    Rusland 6  
4    Denemarken 5  
  1    Rusland 6
  2    Schotland 4
2    Schotland 9
  3    Finland 7  
Derde plaats
     
4    Denemarken 8
3    Finland 10
Eerste halve finaleBewerken

Donderdag 26 november 2015, 19:00 uur

Sheet B 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 T
  Rusland 1 0 0 2 0 1 0 1 0 1 X 6
  Denemarken 0 2 0 0 0 0 1 0 2 0 X 5
Tweede halve finaleBewerken

Donderdag 26 november 2015, 19:00 uur

Sheet C 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 T
  Schotland 0 0 0 3 1 0 2 2 0 1 X 9
  Finland 2 2 1 0 0 1 0 0 1 0 X 7
Derde plaatsBewerken

Vrijdag 27 november 2015, 19:00 uur

Sheet D 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 T
  Denemarken 0 1 0 2 0 2 0 0 3 0 X 8
  Finland 1 0 1 0 4 0 1 2 0 1 X 10
FinaleBewerken

Zaterdag 28 november 2015, 15:00 uur

Sheet D 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 T
  Rusland 0 2 0 1 0 1 0 1 0 1 X 6
  Schotland 0 0 2 0 1 0 0 0 1 0 X 4

B-divisieBewerken

GroepsfaseBewerken

Geplaatst voor play-offs
Geplaatst voor tiebreak
Degradatie naar C-divisie 2016
Land Skip W V
  Italië Federica Apollonio 7 2
  Letland Evita Regža 7 2
  Tsjechië Anna Kubešková 7 2
  Turkije Öznur Polat 6 3
  Engeland Anna Fowler 6 3
  Polen Marta Szeliga-Frynia 5 4
  Slowakije Gabriela Kajanová 3 6
  Nederland Marianne Neeleman 2 7
  Frankrijk Pauline Jeanneret 1 8
  Oostenrijk Hannah Augustin 1 8
Eerste speelrondeBewerken

Donderdag 19 november 2015, 20:00 uur

Sheet F 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 T
  Nederland 2 0 1 0 0 0 0 0 2 X X 5
  Slowakije 0 1 0 0 0 0 0 0 0 X X 1

Donderdag 19 november 2015, 20:00 uur

Sheet G 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 T
  Frankrijk 0 0 0 2 1 0 0 1 0 X X 4
  Turkije 0 0 0 0 0 3 2 0 4 X X 9

Donderdag 19 november 2015, 20:00 uur

Sheet J 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 T
  Polen 0 0 0 2 0 2 0 0 2 0 X 6
  Letland 0 2 1 0 2 0 0 1 0 1 X 7
Tweede speelrondeBewerken

Vrijdag 20 november 2015, 12:00 uur

Sheet F 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 T
  Italië 0 0 3 0 1 0 0 2 1 X X 7
  Engeland 2 1 0 1 0 2 3 0 0 X X 9

Vrijdag 20 november 2015, 12:00 uur

Sheet G 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 T
  Letland 0 0 2 0 1 1 0 2 0 1 X 7
  Tsjechië 0 1 0 1 0 0 1 0 2 0 X 5

Vrijdag 20 november 2015, 12:00 uur

Sheet H 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 T
  Nederland 0 0 0 1 0 0 1 X X X 2
  Polen 2 1 0 2 0 4 1 0 X X X 10

Vrijdag 20 november 2015, 12:00 uur

Sheet J 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 T
  Turkije 2 0 4 0 0 4 0 2 0 X X 12
  Oostenrijk 0 1 0 1 1 0 1 0 0 X X 4
Derde speelrondeBewerken

Zaterdag 21 november 2015, 08:00 uur

Sheet F 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 T
  Slowakije 1 2 1 3 0 1 0 4 X X X 12
  Frankrijk 0 0 0 0 2 0 1 0 X X X 3

Zaterdag 21 november 2015, 08:00 uur

Sheet G 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 T
  Nederland 0 0 2 1 0 0 1 0 0 X X 4
  Italië 2 0 0 0 2 3 0 2 1 X X 10

Zaterdag 21 november 2015, 08:00 uur

Sheet H 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 T
  Oostenrijk 3 0 0 2 1 0 0 1 0 1 X 8
  Letland 0 5 1 0 0 1 1 0 2 0 X 10

Zaterdag 21 november 2015, 08:00 uur

Sheet J 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 T
  Tsjechië 0 2 0 0 1 0 3 0 1 1 X 8
  Engeland 0 0 1 1 0 3 0 1 0 0 X 6
Vierde speelrondeBewerken

Zaterdag 21 november 2015, 16:00 uur

Sheet F 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 T
  Oostenrijk 0 0 0 0 1 0 X X X X X 1
  Tsjechië 5 2 2 2 0 3 X X X X X 14

Zaterdag 21 november 2015, 16:00 uur

Sheet G 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 T
  Slowakije 2 0 2 0 3 0 5 X X X X 12
  Polen 0 1 0 1 0 1 0 X X X X 3

Zaterdag 21 november 2015, 16:00 uur

Sheet H 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 T
  Engeland 3 0 2 0 3 0 0 0 1 0 X 9
  Turkije 0 1 0 3 0 1 3 1 0 1 X 10

Zaterdag 21 november 2015, 16:00 uur

Sheet J 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 T
  Frankrijk 0 0 0 1 0 3 0 1 0 X X 5
  Italië 1 1 2 0 1 0 2 0 5 X X 12
Vijfde speelrondeBewerken

Zondag 22 november 2015, 08:00 uur

Sheet F 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 T
  Letland 0 0 1 0 1 1 0 0 1 X X 4
  Italië 1 0 0 2 0 0 3 1 0 X X 7

Zondag 22 november 2015, 08:00 uur

Sheet G 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 T
  Oostenrijk 1 0 0 0 0 0 1 2 2 X X 6
  Nederland 0 0 1 0 0 1 0 0 0 X X 2

Zondag 22 november 2015, 08:00 uur

Sheet H 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 T
  Frankrijk 1 1 0 1 0 2 0 2 0 1 X 8
  Tsjechië 0 0 2 0 3 0 2 0 2 0 X 9

Zondag 22 november 2015, 08:00 uur

Sheet J 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 T
  Engeland 2 0 0 3 0 2 2 X X X X 9
  Slowakije 0 0 1 0 1 0 0 X X X X 2
Zesde speelrondeBewerken

Maandag 23 november 2015, 12:00 uur

Sheet F 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 T
  Turkije 1 1 1 0 0 1 0 0 0 0 X 4
  Polen 0 0 0 1 2 0 0 1 1 1 X 6

Maandag 23 november 2015, 12:00 uur

Sheet G 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 T
  Letland 0 0 1 0 4 4 0 0 0 1 X 10
  Engeland 1 0 0 1 0 0 2 1 1 0 X 6

Maandag 23 november 2015, 12:00 uur

Sheet H 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 T
  Italië 0 1 2 0 5 1 0 X X X X 9
  Oostenrijk 1 0 0 0 0 0 1 X X X X 2

Maandag 23 november 2015, 12:00 uur

Sheet J 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 T
  Nederland 0 0 2 0 2 0 1 0 0 2 0 7
  Tsjechië 0 1 0 2 0 1 0 2 1 0 1 8
Zevende speelrondeBewerken

Maandag 23 november 2015, 20:00 uur

Sheet F 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 T
  Engeland 0 1 1 2 0 1 1 3 X X X 9
  Nederland 0 0 0 0 2 0 0 0 X X X 2

Maandag 23 november 2015, 20:00 uur

Sheet G 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 T
  Tsjechië 0 1 2 0 0 2 1 0 2 0 X 8
  Polen 1 0 0 1 3 0 0 2 0 0 X 7

Maandag 23 november 2015, 20:00 uur

Sheet H 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 T
  Slowakije 0 1 0 1 0 1 0 2 0 X X 5
  Turkije 2 0 1 0 1 0 2 0 3 X 9

Maandag 23 november 2015, 20:00 uur

Sheet J 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 T
  Oostenrijk 0 0 1 1 0 1 0 1 0 X X 4
  Frankrijk 0 4 0 0 1 0 2 0 4 X X 11
Achtste speelrondeBewerken

Dinsdag 24 november 2015, 12:00 uur

Sheet F 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 T
  Tsjechië 0 0 0 2 0 1 0 2 0 2 X 7
  Turkije 0 1 0 0 0 0 1 0 4 0 X 6

Dinsdag 24 november 2015, 12:00 uur

Sheet G 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 T
  Nederland 0 2 0 1 0 1 2 0 1 X X 7
  Letland 2 0 1 0 5 0 0 1 0 X X 9

Dinsdag 24 november 2015, 12:00 uur

Sheet H 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 T
  Oostenrijk 0 0 1 0 2 1 0 0 X X X 4
  Engeland 3 2 0 2 0 0 1 1 X X X 9

Dinsdag 24 november 2015, 12:00 uur

Sheet J 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 T
  Italië 2 0 0 1 1 0 0 1 0 0 X 5
  Polen 0 1 1 0 0 1 1 0 1 1 X 6


Negende speelrondeBewerken

Dinsdag 24 november 2015, 20:00 uur

Sheet F 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 T
  Slowakije 0 1 0 0 0 4 0 3 0 X X 8
  Oostenrijk 0 0 0 0 1 0 1 0 1 X X 3

Dinsdag 24 november 2015, 20:00 uur

Sheet G 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 T
  Engeland 3 0 4 3 0 4 X X X X X 14
  Frankrijk 0 1 0 0 2 0 X X X X X 3

Dinsdag 24 november 2015, 20:00 uur

Sheet H 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 T
  Tsjechië 0 0 1 2 0 0 2 0 0 X X 5
  Italië 0 0 0 0 1 2 0 2 2 X X 7

Dinsdag 24 november 2015, 20:00 uur

Sheet J 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 T
  Letland 2 0 0 0 0 2 0 1 0 0 X 5
  Turkije 0 0 1 2 1 0 1 0 1 1 X 7
Tiende speelrondeBewerken

Woensdag 25 november 2015, 12:00 uur

Sheet F 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 T
  Frankrijk 0 1 0 0 0 0 X X X X X 1
  Letland 2 0 2 1 2 2 X X X X X 9

Woensdag 25 november 2015, 12:00 uur

Sheet G 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 T
  Polen 0 0 4 0 1 0 0 1 0 1 X 7
  Oostenrijk 1 1 0 0 0 1 0 0 1 0 X 4

Woensdag 25 november 2015, 12:00 uur

Sheet H 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 T
  Turkije 0 0 0 0 0 1 0 2 0 1 X 4
  Nederland 0 1 0 0 0 0 2 0 0 0 X 3

Woensdag 25 november 2015, 12:00 uur

Sheet J 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 T
  Slowakije 0 1 0 0 1 0 2 0 0 X X 4
  Tsjechië 1 0 1 2 0 3 0 1 1 X X 9
Elfde speelrondeBewerken

Woensdag 25 november 2015, 20:00 uur

Sheet F 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 T
  Polen 0 1 0 0 1 0 0 1 0 X X 3
  Engeland 0 0 2 2 0 2 1 0 2 X X 9

Woensdag 25 november 2015, 20:00 uur

Sheet G 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 T
  Turkije 0 2 0 1 1 1 0 0 0 0 0 5
  Italië 1 0 2 0 0 0 0 0 1 1 1 6

Woensdag 25 november 2015, 20:00 uur

Sheet H 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 T
  Letland 1 2 0 1 0 0 2 2 0 X X 8
  Slowakije 0 0 1 0 1 1 0 0 1 X X 4

Woensdag 25 november 2015, 20:00 uur

Sheet J 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 T
  Frankrijk 1 0 0 0 0 3 0 1 0 0 X 5
  Nederland 0 0 1 0 2 0 1 0 1 3 X 8
Twaalfde speelrondeBewerken

Donderdag 26 november 2015, 12:00 uur

Sheet G 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 T
  Italië 1 0 0 1 4 3 X X X X X 9
  Slowakije 0 0 1 0 0 0 X X X X X 1

Donderdag 26 november 2015, 12:00 uur

Sheet H 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 T
  Polen 1 0 0 0 1 1 1 1 1 X X 6
  Frankrijk 0 2 0 1 0 0 0 0 0 X X 3

TiebreakBewerken

Donderdag 26 november 2015, 16:00 uur

Sheet H 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 T
  Turkije 2 1 0 2 0 1 0 0 1 0 X 7
  Engeland 0 0 2 0 3 0 0 1 0 2 X 8

Play-offsBewerken

  Halve finales Finale
                 
  1    Italië 7  
4    Engeland 3  
  1    Italië 7
  3    Tsjechië 6
2    Letland 5
  3    Tsjechië 7  
Derde plaats
     
4    Engeland 7
2    Letland 8
Eerste halve finaleBewerken

Donderdag 26 november 2015, 20:00 uur

Sheet J 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 T
  Italië 1 0 0 0 0 0 2 0 0 4 X 7
  Engeland 0 0 1 0 0 0 0 0 2 0 X 3
Tweede halve finaleBewerken

Donderdag 26 november 2015, 20:00 uur

Sheet G 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 T
  Letland 2 0 0 0 1 0 0 2 0 X X 5
  Tsjechië 0 1 0 3 0 0 2 0 1 X X 7
Derde plaatsBewerken

Vrijdag 27 november 2015, 13:30 uur

Sheet F 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 T
  Engeland 0 3 0 1 1 0 0 0 0 2 X 7
  Letland 2 0 1 0 0 2 1 1 1 0 X 8
FinaleBewerken

Vrijdag 27 november 2015, 13:30 uur

Sheet H 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 T
  Italië 1 0 1 0 0 0 2 0 2 0 1 7
  Tsjechië 0 1 0 0 0 1 0 1 0 3 0 6

Italië en Tsjechië plaatsen zich voor de A-divisie van 2016.

C-divisieBewerken

GroepsfaseBewerken

Geplaatst voor play-offs
Geplaatst voor tiebreak
Land Skip W V
  Frankrijk Pauline Jeanneret 6 1
  Slowakije Gabriela Kajanová 6 1
  Wit-Rusland Alina Pavljoetsjik 4 3
  Ierland Alison Fyfe 3 4
  Spanje Irantzu García Vez 3 4
  Slovenië Nina Kremžar 3 4
  Kroatië Iva Penava 2 5
  Roemenië Raluca Daiana Colceriu 1 6
Eerste speelrondeBewerken

Maandag 12 oktober 2015, 16:30 uur

Sheet F 1 2 3 4 5 6 7 8 9 T
  Slowakije 0 0 4 0 0 6 0 2 X 12
  Ierland 3 2 0 2 1 0 1 0 X 9
Tweede speelrondeBewerken

Dinsdag 13 oktober 2015, 12:00 uur

Sheet B 1 2 3 4 5 6 7 8 9 T
  Kroatië 0 0 3 0 0 1 0 3 X 7
  Frankrijk 1 2 0 3 1 0 1 0 X 8

Dinsdag 13 oktober 2015, 12:00 uur

Sheet C 1 2 3 4 5 6 7 8 9 T
  Wit-Rusland 0 2 0 0 0 1 0 1 X 4
  Spanje 0 0 1 1 1 0 0 0 X 3

Dinsdag 13 oktober 2015, 12:00 uur

Sheet D 1 2 3 4 5 6 7 8 9 T
  Ierland 0 0 0 1 0 2 0 3 0 6
  Slovenië 0 0 2 0 2 0 2 0 1 7

Dinsdag 13 oktober 2015, 12:00 uur

Sheet E 1 2 3 4 5 6 7 8 9 T
  Slowakije 4 3 0 0 4 4 X X X 15
  Roemenië 0 0 1 1 0 0 X X X 2
Derde speelrondeBewerken

Dinsdag 13 oktober 2015, 16:00 uur

Sheet F 1 2 3 4 5 6 7 8 9 T
  Roemenië 0 2 0 0 1 0 2 0 X 5
  Slovenië 2 0 0 1 0 2 0 1 X 6
Vierde speelrondeBewerken

Dinsdag 13 oktober 2015, 20:00 uur

Sheet F 1 2 3 4 5 6 7 8 9 T
  Wit-Rusland 0 2 0 0 2 0 0 0 X 4
  Kroatië 1 0 0 1 0 1 2 1 X 6
Vijfde speelrondeBewerken

Woensdag 14 oktober 2015, 08:00 uur

Sheet B 1 2 3 4 5 6 7 8 9 T
  Wit-Rusland 0 0 2 1 0 2 2 X X 7
  Slovenië 1 0 0 0 2 0 0 X X 3

Woensdag 14 oktober 2015, 08:00 uur

Sheet C 1 2 3 4 5 6 7 8 9 T
  Slowakije 0 0 0 2 0 0 1 X X 3
  Frankrijk 0 3 2 0 1 2 0 X X 8

Woensdag 14 oktober 2015, 08:00 uur

Sheet D 1 2 3 4 5 6 7 8 9 T
  Spanje 3 0 0 2 5 0 0 X X 10
  Roemenië 0 2 1 0 0 1 0 X X 4

Woensdag 14 oktober 2015, 08:00 uur

Sheet E 1 2 3 4 5 6 7 8 9 T
  Ierland 1 0 1 2 0 4 0 X X 8
  Kroatië 0 0 0 0 2 0 1 X X 3
Zesde speelrondeBewerken

Woensdag 14 oktober 2015, 16:00 uur

Sheet B 1 2 3 4 5 6 7 8 9 T
  Roemenië 0 2 1 0 0 0 X X X 3
  Kroatië 4 0 0 2 1 3 X X X 10

Woensdag 14 oktober 2015, 16:00 uur

Sheet C 1 2 3 4 5 6 7 8 9 T
  Spanje 0 0 3 0 0 0 X X X 3
  Ierland 2 1 0 2 1 2 X X X 8

Woensdag 14 oktober 2015, 16:00 uur

Sheet D 1 2 3 4 5 6 7 8 9 T
  Slowakije 0 0 2 0 1 0 0 0 X 3
  Wit-Rusland 0 0 0 0 0 0 1 0 X 1

Woensdag 14 oktober 2015, 16:00 uur

Sheet E 1 2 3 4 5 6 7 8 9 T
  Frankrijk 1 0 1 1 1 0 2 X X 6
  Slovenië 0 0 0 0 0 1 0 X X 1
Zevende speelrondeBewerken

Donderdag 15 oktober 2015, 12:00 uur

Sheet B 1 2 3 4 5 6 7 8 9 T
  Spanje 1 0 0 0 2 2 2 X X 7
  Slowakije 0 5 1 3 0 0 0 X X 9

Donderdag 15 oktober 2015, 12:00 uur

Sheet C 1 2 3 4 5 6 7 8 9 T
  Slovenië 1 0 1 0 1 2 0 0 X 5
  Kroatië 0 1 0 1 0 0 1 1 X 4

Donderdag 15 oktober 2015, 12:00 uur

Sheet D 1 2 3 4 5 6 7 8 9 T
  Roemenië 1 0 0 0 5 0 0 0 X 6
  Frankrijk 0 2 2 3 0 0 1 1 X 9

Donderdag 15 oktober 2015, 12:00 uur

Sheet E 1 2 3 4 5 6 7 8 9 T
  Wit-Rusland 0 1 1 0 1 0 5 X X 8
  Ierland 1 0 0 1 0 1 0 X X 3
Achtste speelrondeBewerken

Donderdag 15 oktober 2015, 20:00 uur

Sheet F 1 2 3 4 5 6 7 8 9 T
  Spanje 1 0 0 3 0 1 0 X X 5
  Frankrijk 0 3 1 0 1 0 4 X X 9
Negende speelrondeBewerken

Vrijdag 16 oktober 2015, 08:00 uur

Sheet B 1 2 3 4 5 6 7 8 9 T
  Ierland 0 0 1 0 2 0 1 X X 4
  Roemenië 2 1 0 5 0 0 4 X X 12

Vrijdag 16 oktober 2015, 08:00 uur

Sheet C 1 2 3 4 5 6 7 8 9 T
  Frankrijk 2 2 2 1 0 2 X X X 9
  Wit-Rusland 0 0 0 0 2 0 X X X 2

Vrijdag 16 oktober 2015, 08:00 uur

Sheet D 1 2 3 4 5 6 7 8 9 T
  Slovenië 0 0 1 0 0 0 1 X X 2
  Slowakije 2 1 0 1 2 0 0 X X 6

Vrijdag 16 oktober 2015, 08:00 uur

Sheet E 1 2 3 4 5 6 7 8 9 T
  Kroatië 0 2 1 0 0 0 2 X X 5
  Spanje 1 0 0 3 1 3 0 X X 8
Tiende speelrondeBewerken

Vrijdag 16 oktober 2015, 16:00 uur

Sheet B 1 2 3 4 5 6 7 8 9 T
  Slovenië 0 0 2 0 1 0 0 X X 3
  Spanje 2 2 0 1 0 1 0 X X 6

Vrijdag 16 oktober 2015, 16:00 uur

Sheet C 1 2 3 4 5 6 7 8 11 T
  Kroatië 1 0 0 0 0 1 X X X 2
  Slowakije 0 2 2 3 6 0 X X X 13

Vrijdag 16 oktober 2015, 16:00 uur

Sheet D 1 2 3 4 5 6 7 8 9 T
  Frankrijk 2 0 0 0 2 0 0 X X 4
  Ierland 0 1 3 2 0 1 2 X X 9

Vrijdag 16 oktober 2015, 16:00 uur

Sheet E 1 2 3 4 5 6 7 8 9 T
  Roemenië 1 1 0 1 0 0 1 X X 4
  Wit-Rusland 0 0 4 0 2 2 0 X X 8

TiebreakBewerken

Vrijdag 16 oktober 2015, 20:00 uur

Sheet F 1 2 3 4 5 6 7 8 9 T
  Ierland 3 1 0 3 3 1 X X X 11
  Spanje 0 0 1 0 0 0 X X X 1

Play-offsBewerken

Finale
     
1    Frankrijk 6
2    Slowakije 4
  Voorronde Tweede plaats
   
      2    Slowakije 7
3    Wit-Rusland 5     4    Ierland 6
4    Ierland 7  
FinaleBewerken

Zaterdag 17 oktober 2015, 10:00 uur

Sheet D 1 2 3 4 5 6 7 8 9 T
  Frankrijk 0 0 1 0 2 0 2 1 X 6
  Slowakije 1 0 0 1 0 2 0 0 X 4
VoorrondeBewerken

Zaterdag 17 oktober 2015, 10:00 uur

Sheet E 1 2 3 4 5 6 7 8 9 T
  Wit-Rusland 0 1 0 1 0 0 3 0 X 5
  Ierland 1 0 2 0 1 2 0 1 X 7
Tweede plaatsBewerken

Zaterdag 17 oktober 2015, 15:00 uur

Sheet C 1 2 3 4 5 6 7 8 9 T
  Slowakije 0 1 0 1 0 3 1 0 1 7
  Ierland 0 0 1 0 4 0 0 1 0 6

Frankrijk en Slowakije plaatsen zich voor de B-divisie.

EindstandBewerken

Rang Land
    Rusland
    Schotland
    Finland
4   Denemarken
5   Zweden
6   Zwitserland
7   Duitsland
8   Noorwegen
9   Estland
10   Hongarije
11   Italië
12   Tsjechië
13   Letland
14   Engeland
15   Turkije
16   Polen
17   Slowakije
18   Nederland
19   Frankrijk
20   Oostenrijk
21   Ierland
22   Wit-Rusland
23   Spanje
24   Slovenië
25   Kroatië
26   Roemenië

Externe linksBewerken