Europees kampioenschap basketbal vrouwen 2011

Het 33e Europees kampioenschap basketbal vrouwen vond plaats van 18 juni tot 3 juli 2011 in Polen. Zestien nationale teams speelden in drie steden om de Europese titel.

VoorrondeBewerken

De zestien deelnemende landen zijn onderverdeeld in vier poules van vier landen. De top drie van elke poule plaatsten zich voor de hoofdronde, de nummers 4 zijn uitgeschakeld.

Geplaatst voor de hoofdronde
Uitgeschakeld

Groep ABewerken

De wedstrijden in deze groep vonden plaats in Bydgoszcz.

Datum Land Score Land
18 juni Turkije   58 – 64   Litouwen
Rusland   68 – 66   Slowakije
19 juni Slowakije   60 – 76   Turkije
Litouwen   76 – 64   Rusland
20 juni Slowakije   57 – 46   Litouwen
Turkije   65 – 80   Rusland
Groep A
# Land Wedstrijden Doelpunten Punten
G W V V T Saldo
1   Litouwen 3 2 1 186 179 +7 5
2   Rusland 3 2 1 212 207 +5 5
3   Turkije 3 1 2 199 204 -5 4
4   Slowakije 3 1 2 183 190 -7 4

Groep BBewerken

De wedstrijden in deze groep vonden plaats in Bydgoszcz.

Datum Land Score Land
18 juni Wit-Rusland   55 – 40   Groot-Brittannië
Tsjechië   72 – 56   Israël
19 juni Israël   41 – 68   Wit-Rusland
Groot-Brittannië   45 – 60   Tsjechië
20 juni Groot-Brittannië   74 – 51   Israël
Tsjechië   67 – 62   Wit-Rusland
Groep B
# Land Wedstrijden Doelpunten Punten
G W V V T Saldo
1   Tsjechië 3 3 0 199 163 +36 6
2   Wit-Rusland 3 2 1 185 148 +37 5
3   Groot-Brittannië 3 1 2 159 166 -7 4
4   Israël 3 0 3 148 214 -66 3

Groep CBewerken

De wedstrijden in deze groep vonden plaats in Katowice.

Datum Land Score Land
18 juni Spanje   79 – 69   Duitsland
Polen   53 – 70   Montenegro
19 juni Montenegro   66 – 57   Spanje
Duitsland   60 – 75   Polen
20 juni Duitsland   64 – 76   Montenegro
Polen   63 – 78   Spanje
Groep C
# Land Wedstrijden Doelpunten Punten
G W V V T Saldo
1   Montenegro 3 3 0 212 174 +38 6
2   Spanje 3 2 1 214 198 +16 5
3   Polen 3 1 2 191 208 -17 4
4   Duitsland 3 0 3 193 230 -37 3

Groep DBewerken

De wedstrijden in deze groep vonden plaats in Katowice.

Datum Land Score Land
18 juni Griekenland   67 – 57   Letland
Frankrijk   86 – 40   Kroatië
19 juni Kroatië   65 – 63   Griekenland
Letland   59 – 56   Frankrijk
20 juni Kroatië   61 – 67   Letland
Griekenland   55 – 64   Frankrijk
Groep D
# Land Wedstrijden Doelpunten Punten
G W V V T Saldo
1   Letland 3 2 1 183 184 -1 5
2   Frankrijk 3 2 1 206 154 +52 5
3   Kroatië 3 1 2 166 216 -50 4
4   Griekenland 3 1 2 185 186 -1 4

HoofdrondeBewerken

De wedstrijden in de hoofdronde werden gespeeld in twee poules van zes teams. Onderlinge resultaten uit de voorronde telden mee voor de hoofdronde. De beste vier landen uit elke poule zijn door naar de kwartfinales. De overige landen zijn uitgeschakeld.

Geplaatst voor de kwartfinales
Uitgeschakeld

Groep EBewerken

De wedstrijden in deze groep vonden plaats in Bydgoszcz.

Datum Land Score Land
23 juni Groot-Brittannië   63 – 64   Litouwen
Wit-Rusland   62 – 51   Rusland
Turkije   51 – 56   Tsjechië
25 juni Groot-Brittannië   57 – 64   Turkije
Rusland   69 – 55   Tsjechië
Litouwen   68 – 50   Wit-Rusland
27 juni Rusland   62 – 59   Groot-Brittannië
Tsjechië   63 – 59   Litouwen
Wit-Rusland   56 – 65   Turkije
Groep E
# Land Wedstrijden Doelpunten Punten
G W V V T Saldo
1   Tsjechië 5 4 1 301 286 +15 9
2   Litouwen 5 4 1 331 298 +33 9
3   Rusland 5 3 2 326 317 +9 8
4   Turkije 5 2 3 303 313 -10 7
5   Wit-Rusland 5 2 3 285 291 -6 7
6   Verenigd Koninkrijk 5 0 5 264 305 -41 5

Groep FBewerken

De wedstrijden in deze groep vonden plaats in Riga.

Datum Land Score Land
22 juni Kroatië   60 – 81   Montenegro
Polen   53 – 62   Letland
Frankrijk   79 – 55   Spanje
24 juni Spanje   66 – 57   Letland
Kroatië   64 – 56   Polen
Montenegro   73 – 68   Frankrijk
26 juni Frankrijk   58 – 54   Polen
Spanje   71 – 75   Kroatië
Letland   70 – 74   Montenegro
Groep F
# Land Wedstrijden Doelpunten Punten
G W V V T Saldo
1   Montenegro 5 5 0 364 308 +56 10
2   Letland 5 3 2 315 310 +5 8
3   Frankrijk 5 3 2 347 281 +66 8
4   Kroatië 5 2 3 300 361 -61 7
5   Spanje 5 2 3 327 340 -13 7
6   Polen 5 0 5 279 332 -53 5

EindrondeBewerken

Eerste tm vierde plaatsBewerken

Kwartfinales Halve finales Finale
                   
29 juniŁódź        
   Letland  72
1 juliŁódź
   Rusland  83  
   Rusland  85
29 juniŁódź
     Tsjechië  53  
   Tsjechië  79
3 juliŁódź
   Kroatië  63  
   Rusland  59
30 juniŁódź
     Turkije  42
   Montenegro  44
1 juliŁódź
   Turkije  56  
   Turkije  68 Troostfinale
30 juniŁódź
     Frankrijk  62   3 juliŁódź
   Litouwen  58
     Tsjechië  56
   Frankrijk  66  
   Frankrijk  63

Vijfde tm achtste plaatsBewerken

  Plaatsingswedstrijden Vijfde plaats
             
30 juniŁódź
   Kroatië 84  
   Letland 75  
 
2 juliŁódź
       Kroatië 73
     Montenegro 59
 
Zevende plaats
1 juliŁódź 2 juliŁódź
   Montenegro 68    Letland  56
   Litouwen 59      Litouwen  75

EindrangschikkingBewerken

    Rusland
    Turkije
    Frankrijk
4   Tsjechië
5   Kroatië
6   Montenegro
7   Litouwen
8   Letland
9   Wit-Rusland
  Spanje
  Groot-Brittannië
  Polen
13   Griekenland
  Slowakije
  Duitsland
  Israël