Derde divisie 2020/21

De Derde Divisie 2020/21 is het elfde seizoen van deze competitie en het vijfde seizoen onder deze naam. Het is het vierde niveau in het Nederlandse voetbal na de invoering van de Tweede Divisie vier seizoenen geleden. Van 2010/11 tot en met seizoen 2015/16 was deze competitie het derde niveau onder de naam Topklasse. Het is de hoogste competitie met een parallelle afdeling in het zaterdag- en zondagvoetbal.

Derde divisie
Vlag van Nederland
Land Nederland
Bond KNVB
Competitie Derde divisie
Seizoensdetails
Seizoen 2020/21
Aantal clubs 36 (2 x 18)
Promotie naar Tweede divisie
Degradatie naar Hoofdklasse
Algemeen
Opgericht 2010 (als Topklasse)
Recordtitelhouder Zaterdag: Spakenburg (3x)
Zondag: Achilles '29 en
FC Lienden (2x)
Website KNVB.nl
Actueel
Actuele editie Derde divisie 2020/21
Navigatie
Vorige     Volgende
Portaal  Portaalicoon   Voetbal

VeranderingenBewerken

Op 7 april 2020 maakte FC Lienden bekend de stekker uit het eerste zondagelftal te trekken.[1] De club had al langer financiële problemen die, nadat de businessclub te kennen had gegeven niet langer als sponsor te zullen optreden en het niet lukte om een nieuwe hoofdsponsor te vinden, de Betuwse voetbalvereniging fataal werden.

Naast FC Lienden zullen ook de twee resterende belofte-elftallen, Jong ADO Den Haag en Jong Almere City dit seizoen niet meer in de derde divisie spelen.[2] Conform het besluit op de bondsvergadering van 16 december 2019, zullen deze twee ploegen uitkomen in de nieuwe "Onder 21" competitie.[3]

Op 29 mei 2020 werd officieel naar buiten gebracht dat de Derde Divisie vanaf dit seizoen opnieuw uit achttien ploegen zou gaan bestaan.[4] Dit was een van de wensen van het CVTD, de belangengroep van voetbalverenigingen uit de tweede divisie en derde divisie. Door het wegvallen van de twee reserve-elftallen, de terugtreding van FC Lienden en de vrijwillige degradatie van ONS Sneek zouden de beide afdelingen van de derde divisie immers nog uit slechts vijftien clubs bestaan. Om alle koplopers uit de hoofdklassen tegemoet te komen, besloot de KNVB tot een indeling met achttien ploegen. De koplopers uit de hoofdklasse, te weten Sportlust '46, VV Staphorst, GVV Unitas en HVV Hollandia, konden daardoor de stap maken naar de derde divisie. Ook de beste nummers twee van de zaterdag- en zondaghoofdklasse, ACV en JOS Watergraafsmeer, mochten promoveren.[5]

Gevolgen van de coronacrisis in NederlandBewerken

  Zie Coronacrisis in Nederland voor het hoofdartikel over dit onderwerp.

Vorig seizoen, op 31 maart 2020, besloot de KNVB om alle competities op amateurniveau, voortijdig te beëindigen. Tevens besloten zij dat, voor die competities, er dat seizoen geen eindstanden zouden komen, en er dus ook geen kampioenen, promovendi en degradanten zouden zijn. Alle ploegen starten derhalve dit seizoen in beginsel op hetzelfde niveau als het vorige seizoen.[6]

Promotie- en degradatieregelingBewerken

Voor promotie geldt:

  • De kampioenen van beide derde divisies promoveren naar de tweede divisie.
  • De periodekampioenen uit elke derde divisie strijden samen met de twee eerste elftallen uit de tweede divisie die, uitgaande van alleen de eerste elftallen, in de eindstand op plek dertien en veertien zijn geëindigd, om twee plekken in de tweede divisie van volgend seizoen.

Voor degradatie geldt:

  • De twee ploegen die als vijftiende en zestiende eindigen, spelen een nacompetitie voor klassebehoud met de periodekampioenen van de hoofdklasse.
  • De twee ploegen die als zeventiende en achttiende eindigen, degraderen naar de hoofdklasse.

ZaterdagafdelingBewerken

PloegenBewerken

Ploeg Plaats Accommodatie Cap.
ACV Assen Catawiki Sportpark 2.000
Ajax (amateurs) Amsterdam Sportpark De Toekomst 2.250
BVV Barendrecht Barendrecht Sportpark De Bongerd 1.800
DOVO Veenendaal Sportpark Panhuis 3.200
DVS '33 Ermelo Ermelo Sportlaan 5.500
Excelsior '31 Rijssen Sportpark De Koerbelt 3.150
GOES Goes Sportpark Het Schenge 1.500
Harkemase Boys Harkema Sportpark De Bosk 5.000
HSV Hoek Hoek Sportpark Denoek 2.500
FC Lisse Lisse Sportpark Ter Specke 7.000
ODIN '59 Heemskerk Sportpark Assumburg 1.700
VV Sparta Nijkerk Nijkerk Sportpark De Ebbenhorst 5.000
Sportlust '46 Woerden Sportpark Cromwijck 2.000
VV Staphorst Staphorst Sportpark Het Noorderslag 3.500
SteDoCo Hoornaar, Hoogblokland Sportpark SteDoCo 1.700
Ter Leede Sassenheim Sportpark De Roodemolen 3.000
VVOG Harderwijk Sportpark De Strokel 10.000
VVSB Noordwijkerhout Sportpark De Boekhorst 2.500

StandBewerken

Pos Team G W G V DV DT DS Ptn Promotie, kwalificatie of degradatie
1 SteDoCo 6 4 1 1 13 5 +8 13 Promotie naar de tweede divisie
2 FC Lisse 5 3 1 1 11 7 +4 10 Gekwalificeerd voor de promotie play-offs
3 VV Sparta Nijkerk 5 3 1 1 9 5 +4 10
4 Excelsior '31 5 3 1 1 8 5 +3 10
5 VVSB 5 2 3 0 10 7 +3 9
6 Sportlust '46 5 3 0 2 6 5 +1 9
7 BVV Barendrecht 5 2 2 1 7 8 −1 8
8 HSV Hoek 6 2 2 2 11 9 +2 8
9 Harkemase Boys 3 2 1 0 5 2 +3 7
10 VV DOVO 5 2 1 2 16 8 +8 7
11 ODIN '59 4 2 0 2 6 6 0 6
12 Ajax (amateurs) 5 2 0 3 11 21 −10 6
13 VV Staphorst 6 2 0 4 12 14 −2 6
14 VVOG 4 1 1 2 1 3 −2 4
15 DVS '33 Ermelo 5 1 1 3 9 10 −1 4 Gekwalificeerd voor de degradatie play-offs
16 Ter Leede 5 1 1 3 6 9 −3 4
17 ACV 4 0 2 2 1 8 −7 2 Degradatie naar de hoofdklasse
18 VV GOES 5 0 0 5 2 12 −10 0
Bijgewerkt tot wedstrijd(en) gespeeld op 10 oktober 2020. Bron: Soccerway
Regels voor de rangschikking: Tijdens seizoen: 1) Meeste punten; 2) Minste verliespunten; 3) Doelpunten verschil; 4) Doelpunten voor; 5) Alfabetische volgorde; Einde seizoen: 1) Meeste punten; 2) Doelpunten verschil; 3) Doelpunten voor; 4) Punten onderlinge duels; 5) Doelpunten verschil onderlinge duels; 6) Gescoorde uitdoelpunten onderlinge duels; 7) Play-off indien relevant voor kampioenschap, degradatie of deelname aan europees toernooi, anders loting; 8) Penaltyserie (alleen na een play-off)[7]

Programma/uitslagenBewerken

Thuis \ Uit ACV AJA BAR DOV DVS EXC GOE HAR HOE LIS ODI SPA SPO STA SDC TER VVO VVS
ACV
21 nov
27 mrt
8 mei
12 dec
13 mrt
1–4
22 mei
27 feb
10 apr
28 nov
0–0
23 jan
6 feb
24 apr
Ajax (amateurs)
15 mei
13 mrt
27 feb
12 dec
28 nov
27 mrt
8 mei
23 jan
10 apr
24 apr
14 nov
6 feb
3–0 2–3
BVV Barendrecht
9 jan
23 jan
20 feb
14 nov
30 jan
1 mei
20 mrt
15 mei
1–1
17 apr
3 apr
6 mrt
21 nov
5 dec
VV DOVO
3 apr
11–0 1–1
30 jan
16 jan
20 feb
9 jan
5 dec
14 nov
15 mei
6 mrt
3–2
20 mrt
17 apr
1 mei
DVS '33 Ermelo
5 dec
20 mrt
0–1
15 mei
27 feb
6 mrt
23 jan
6 feb
1 mei
21 nov
16 jan
17 apr
3 apr
2–2
Excelsior '31
20 mrt
3 apr
10 apr
24 apr
22 mei
8 mei
5 dec
1–1 0–2
23 jan
9 jan
3–1
6 mrt
21 nov
20 feb
VV GOES
9 jan
5 dec
6 feb
1–5
22 mei
20 feb
23 jan
17 apr
20 mrt
3 apr
0–2
1 mei
6 mrt
21 nov
Harkemase Boys
17 apr
6 feb
3–1
15 mei
12 dec
20 mrt
9 jan
3 apr
23 jan
28 nov
14 nov
1 mei
6 mrt
HSV Hoek
30 jan
3–5
12 dec
10 apr
14 nov
13 mrt
24 apr
16 jan
1–2
27 feb
28 nov
8 mei
15 mei
0–0
27 mrt
FC Lisse
28 nov
13 mrt
6 feb
14 nov
27 mrt
17 apr
12 dec
4–1
30 jan
27 feb
1 mei
15 mei
16 jan
1–3
ODIN '59
6 mrt
1 mei
0–1
22 mei
3–2
17 apr
30 jan
21 nov
3 apr
16 jan
20 feb
1–3
9 jan
5 dec
20 mrt
VV Sparta Nijkerk 4–0
20 feb
24 apr
21 nov
9 jan
1–0
10 apr
3 apr
6 mrt
8 mei
2–0
22 mei
5 dec
20 mrt
30 jan
Sportlust '46
14 nov
16 jan
27 feb
2–0
27 mrt
1 mei
28 nov
0–2
6 feb
13 mrt
12 dec
17 apr
23 jan
15 mei
VV Staphorst
1 mei
6 mrt
2–3
27 mrt
24 apr
30 jan
3–1
21 nov
20 feb
1–3
10 apr
5 dec
9 jan
20 mrt
15 mei
SteDoCo
20 feb
4–1
16 jan
3–0 1–3
10 apr
24 apr
5 dec
21 nov
27 mrt
13 mrt
22 mei
8 mei
30 jan
27 feb
Ter Leede 0–0
22 mei
4–1
8 mei
28 nov
27 feb
16 jan
13 mrt
6 feb
24 apr
27 mrt
1–2
12 dec
1–3
10 apr
VVOG
30 jan
8 mei
28 nov
10 apr
27 mrt
1–0 0–1
22 mei
24 apr
13 mrt
12 dec
0–2
14 nov
20 feb
9 jan
VVSB
16 jan
17 apr
22 mei
12 dec
13 mrt
27 feb
1–1 1–1
8 mei
28 nov
14 nov
6 feb
23 jan
3 apr
Bijgewerkt tot wedstrijden gespeeld op 10 oktober 2020.Bron: Soccerway
Kleuren: Groen: Winst thuisploeg; Blauw: Gelijkspel; Rood: Verlies thuisploeg.

ZondagafdelingBewerken

PloegenBewerken

Ploeg Plaats Accommodatie Cap.
ADO '20 Heemskerk Sportpark De Vlotter 4.500
Blauw Geel '38 Veghel PWA Sportpark 2.500
RKVV DEM Beverwijk Sportpark Adrichem 1.500
VV Dongen Dongen Sportpark De Biezen 1.800
EVV Echt Sportpark In de Bandert 2.000
VV Gemert Gemert Sportpark Molenbroek 4.000
RKSV Groene Ster Heerlerheide Sportpark Pronsebroek 2.500
USV Hercules Utrecht Sportpark Voordorp 1.800
HVV Hollandia Hoorn Sportpark Julianapark 4.000
VV Hoogland Hoogland Sportpark Langenoord 1.800
HSC '21 Haaksbergen Groot Scholtenhagen 4.500
JOS Watergraafsmeer Amsterdam Sportpark Drieburg 1.000
OFC Oostzaan Sportpark OFC 1.500
SV OSS '20 Oss Sportpark de Rusheuvel 1.800
Quick (H) Den Haag Sportpark Nieuw Hanenburg 1.500
VV UNA Veldhoven Sportpark Zeelst 2.000
GVV Unitas Gorinchem Sportpark Molenvliet 3.000
RKVV Westlandia Naaldwijk Sportpark De Hoge Bomen 2.000

StandBewerken

Pos Team G W G V DV DT DS Ptn Promotie, kwalificatie of degradatie
1 USV Hercules 5 4 1 0 12 2 +10 13 Promotie naar de tweede divisie
2 Blauw Geel '38 6 4 1 1 17 8 +9 13 Gekwalificeerd voor de promotie play-offs
3 OFC 5 3 1 1 10 7 +3 10
4 RKSV Groene Ster 5 3 1 1 9 6 +3 10
5 SV OSS '20 6 3 1 2 10 11 −1 10
6 VV UNA 6 2 2 2 15 9 +6 8
7 GVV Unitas 6 2 2 2 13 8 +5 8
8 HVV Hollandia 5 2 1 2 6 7 −1 7
9 RKVV Westlandia 6 2 1 3 10 11 −1 7
10 VV Gemert 6 2 1 3 6 10 −4 7
11 JOS Watergraafsmeer 6 2 1 3 4 9 −5 7
12 Quick (H) 5 1 3 1 9 7 +2 6
13 EVV 5 1 3 1 2 6 −4 6
14 ADO '20 6 1 3 2 9 8 +1 6
15 VV Dongen 6 2 0 4 5 9 −4 6 Gekwalificeerd voor de degradatie play-offs
16 VV Hoogland 5 1 2 2 8 11 −3 5
17 RKVV DEM 5 1 2 2 6 13 −7 5 Degradatie naar de hoofdklasse
18 HSC '21 6 0 2 4 5 14 −9 2
Bijgewerkt tot wedstrijd(en) gespeeld op 11 oktober 2020. Bron: Soccerway
Regels voor de rangschikking: Tijdens seizoen: 1) Meeste punten; 2) Minste verliespunten; 3) Doelpunten verschil; 4) Doelpunten voor; 5) Alfabetische volgorde; Einde seizoen: 1) Meeste punten; 2) Doelpunten verschil; 3) Doelpunten voor; 4) Punten onderlinge duels; 5) Doelpunten verschil onderlinge duels; 6) Gescoorde uitdoelpunten onderlinge duels; 7) Play-off indien relevant voor kampioenschap, degradatie of deelname aan europees toernooi, anders loting; 8) Penaltyserie (alleen na een play-off)[7]

Programma/uitslagenBewerken

Thuis \ Uit ADO BLA DEM DON EVV GEM GRO HER HOL HGL HSC JOS OFC OSS QHA UNA UNI WES
ADO '20 2–3
2 mei
3 apr
0–0
7 mrt
10 jan
17 jan
31 jan
18 apr
21 feb
21 mrt
4–0
6 dec
24 mei
22 nov
Blauw Geel '38
11 apr
7 mrt
4–0 0–0
2 mei
21 mrt
22 nov
5–1
31 jan
6 dec
25 apr
10 jan
16 mei
28 mrt
21 feb
RKVV DEM
15 nov
11 apr
14 mrt
16 mei
3–1
9 mei
28 mrt
29 nov
25 apr
13 dec
7 feb
1–6
28 feb
24 jan
VV Dongen
13 dec
28 feb
29 nov
0–1
16 mei
0–1
28 mrt
15 nov
7 feb
31 jan
0–1
2 mei
17 jan
14 mrt
18 apr
EVV
16 mei
18 apr
10 jan
21 mrt
7 mrt
0–5 1–0
31 jan
15 nov
6 dec
21 feb
3 apr
22 nov
24 jan
2 mei
VV Gemert
29 nov
22 nov
24 mei
28 mrt
24 jan
28 feb
14 mrt
13 dec
11 apr
25 apr
9 mei
1–1
7 feb
3–2 1–2
RKSV Groene Ster
25 apr
13 dec
24 mei
3–0
28 mrt
14 mrt
17 jan
28 feb
1–0
11 apr
29 nov
1–1
9 mei
7 feb
USV Hercules
9 mei
24 mei
21 feb
7 mrt
25 apr
2–0
6 dec
11 apr
2–2 2–0
31 jan
10 jan
21 mrt
22 nov
3 apr
HVV Hollandia 3–1
24 jan
10 jan
7 feb
18 apr
15 nov
13 dec
16 mei
3 apr
7 mrt
29 nov
2 mei
2–1
21 mrt
VV Hoogland
24 jan
3 apr
6 dec
21 feb
10 jan
2 mei
18 apr
24 mei
3–1
21 mrt
22 nov
0–1
7 mrt
7 feb
HSC '21 1–1 1–4
3 apr
0–2
11 apr
21 mrt
22 nov
24 jan
6 dec
9 mei
10 jan
21 feb
24 mei
7 mrt
25 apr
JOS Watergraafsmeer 1–1
14 mrt
17 jan
28 feb
15 nov
18 apr
7 feb
29 nov
2 mei
16 mei
28 mrt
13 dec
24 jan
0–4 2–1
OFC
29 nov
7 feb
18 apr
9 mei
24 mei
17 jan
2–3
15 nov
1–1
28 feb
14 mrt
24 jan
3 apr
13 dec
3–2
SV OSS '20
7 feb
17 jan
21 mrt
24 jan
6 dec
3 apr
2 mei
28 feb
16 mei
2–0
22 nov
1–3
18 apr
3–3
7 mrt
Quick (H)
28 mrt
9 mei
4–0
22 nov
17 jan
21 feb
31 jan
14 mrt
25 apr
11 apr
2–2
24 mei
1–3
28 feb
6 dec
VV UNA
14 mrt
31 jan
25 apr
9 mei
21 feb
13 dec
3–0 2–2
28 mrt
0–1
10 jan
11 apr
15 nov
29 nov
24 mei
GVV Unitas
15 nov
4–1 1–1
6 dec
1–1
3 apr
16 mei
21 feb
17 jan
7 mrt
2 mei
31 jan
21 mrt
18 apr
10 jan
RKVV Westlandia
28 feb
1–1 2–3
13 dec
31 jan
29 nov
17 jan
25 apr
14 mrt
9 mei
28 mrt
15 nov
16 mei
2–1
11 apr
Bijgewerkt tot wedstrijden gespeeld op 11 oktober 2020.Bron: Soccerway
Kleuren: Groen: Winst thuisploeg; Blauw: Gelijkspel; Rood: Verlies thuisploeg.