Bobsleeën op de Olympische Winterspelen 2022 - Viermansbob mannen

De viermansbob voor mannen tijdens de Olympische Winterspelen 2022 vond plaats op 19 en 20 februari in het Yanqing Sliding Centre in Peking, China. Regerend kampioen waren de Duitsers Francesco Friedrich, Candy Bauer, Martin Grothkopp en Thorsten Margis.

pictogram bobsleeënBobsleeën op de
Olympische Winterspelen 2022
Viermansbob mannen
Gehouden in Vlag van China Peking
Jaar 2022
Data 19 & 20 februari
Sport Bobsleeën
Accommodatie(s) Yanqing Sliding Centre
Deelnemers 112 atleten uit 17 landen
Medailles
Goud  Candy Bauer
 Francesco Friedrich
 Thorsten Margis
 Alexander Schüller
 Vlag van Duitsland Duitsland
Zilver  Florian Bauer
 Johannes Lochner
 Christian Rasp
 Christopher Weber
 Vlag van Duitsland Duitsland
Zilver  Benjamin Coakwell
 Justin Kripps
 Ryan Sommer
 Cam Stones
 Vlag van Canada Canada
Vorige: 2018     Volgende: 2026
Portaal  Portaalicoon   Olympische Spelen
Bobsleeën op de
Olympische Winterspelen 2022
Monobobvrouwen
Tweemansmannenvrouwen
Viermansmannen

Tijdschema

bewerken
Datum Lokale tijd MET Afdaling
zaterdag 19 februari 09:30 02:30 1e en 2e run
zondag 20 februari 09:30 02:30 3e en 4e run

Uitslag

bewerken
Rang Olympiërs Land Run 1 Run 2 Run 3 Run 4 Totaal Achterstand
Tijd Rang Tijd Rang Tijd Rang Tijd Rang
  Francesco Friedrich
Thorsten Margis
Candy Bauer
Alexander Schüller
  Duitsland 58,29 2 58,71 1 58,17 1 59,13 1 3:54,30
  Johannes Lochner
Florian Bauer
Christopher Weber
Christian Rasp
  Duitsland 58,13 1 58,90 3 58,34 2 59,30 5 3:54,67 +0,37
  Justin Kripps
Ryan Sommer
Cam Stones
Benjamin Coakwell
  Canada 58,38 3 59,00 5 58,44 5 59,27 4 3:55,09 +0,79
4 Christoph Hafer
Michael Salzer
Matthias Sommer
Tobias Schneider
  Duitsland 58,60 5 58,95 4 58,35 3 59,25 2 3:55,15 +0,85
5 Oskars Ķibermanis
Dāvis Spriņģis
Matīss Miknis
Edgars Nemme
  Letland 58,70 7 58,86 2 58,41 4 59,30 5 3:55,27 +0,97
6 Brad Hall
Taylor Lawrence
Nick Gleeson
Greg Cackett
  Groot-Brittannië 58,60 5 59,09 6 58,65 6 59,38 7 3:55,72 +1,42
7 Rostislav Gaitiukevich
Mikhail Mordasov
Pavel Travkin
Aleksey Laptev
  Russische ploeg 58,54 4 59,24 8 58,81 7 59,56 14 3:56,15 +1,85
8 Maxim Andrianov
Aleksej Zajcev
Vladislav Zharovtsev
Dmitrii Lopin
  Russische ploeg 58,82 9 59,30 9 59,03 9 59,40 8 3:56,55 +2,25
9 Christopher Spring
Cody Sorensen
Samuel Giguère
Mike Evelyn
  Canada 59,10 12 59,33 10 59,10 10 59,46 11 3:56,99 +2,69
10 Hunter Church
Joshua Williamson
Kristopher Horn
Charlie Volker
  Verenigde Staten 58,91 11 59,70 19 58,96 8 59,49 13 3:57,06 +2,76
11 Michael Vogt
Luca Rolli
Cyril Bieri
Sandro Michel
  Zwitserland 59,23 13 59,22 7 59,18 12 59,44 9 3:57,07 +2,77
12 Benjamin Maier
Sascha Stepan
Markus Sammer
Kristian Huber
  Oostenrijk 58,76 8 59,46 11 59,17 11 1:00,10 20 3:57,49 +3,19
13 Mihai Cristian Tentea
Raul Constantin Dobre
Nicolae Ciprian Daroczi
Cristian Radu
  Roemenië 58,87 10 59,55 13 59,30 14 59,93 18 3:57,65 +3,35
14 Frank Delduca
Carlo Valdes
James Reed
Hakeem Abdul-Saboor
  Verenigde Staten 59,26 14 59,56 15 59,39 17 59,44 9 3:57,65 +3,35
15 Patrick Baumgartner
Eric Fantazzini
Alex Verginer
Lorenzo Bilotti
  Italië 59,36 17 59,72 20 59,34 15 59,28 4 3:57,70 +3,40
16 Sun Kaizhi
Wu Qingze
Wu Zhitao
Zhen Heng
  China 59,38 18 59,65 18 59,47 19 59,47 12 3:57,97 +3,67
17 Li Chunjian
Ding Song
Ye Jielong
Shi Hao
  China 59,31 16 59,55 13 59,46 18 59,66 17 3:57,98 +3,68
18 Won Yun-jong
Kim Jin-su
Jung Hyun-woo
Kim Dong-hyun
  Zuid-Korea 59,45 19 59,60 16 59,38 16 59,59 15 3:58,02 +3,72
19 Romain Heinrich
Lionel Lefebvre
Dorian Hauterville
Jerome Laporal
  Frankrijk 59,29 15 59,53 12 59,29 13 1:00,06 19 3:58,17 +3,87
20 Edson Luques Bindilatti
Rafael Souza da Silva
Erick Gilson Vianna Jeronimo
Edson Ricardo Martins
  Brazilië 59,49 20 59,60 16 59,78 23 59,61 16 3:58,48 +4,18
21 Dominik Dvořák
Jan Šindelář
Jakub Nosek
Dominik Záleský
  Tsjechië 59,71 23 59,80 21 59,65 22 2:59,16
22 Markus Treichl
Markus Glück
Sebastian Mitterer
Robert Eckschlager
  Oostenrijk 59,53 21 1:00,07 24 59,59 21 2:59,19
23 Taylor Austin
Daniel Sunderland
Chris Patrician
Jay Dearborn
  Canada 59,67 22 59,81 22 59,79 24 2:59,27
24 Simon Friedli
Adrian Fässler
Fabio Badraun
Andreas Haas
  Zwitserland 59,71 23 1:00,01 23 59,57 20 2:59,29
25 Suk Young-jin
Kim Hyeong-geun
Kim Tae-yang
Shin Ye Chan
  Zuid-Korea 59,74 25 1:00,31 26 59,91 25 2:59,96
26 Ivo de Bruin
Jelen Franjić
Janko Franjić
Dennis Veenker
  Nederland 59,85 26 1:00,07 24 1:00,08 27 3:00,00
27 Mattia Variola
Robert Mircea
Alex Pagnini
Josè Delmas Obou
  Italië 1:00,25 27 1:00,33 27 1:00,07 26 3:00,65
28 Shanwayne Stephens
Ashley Watson
Rolando Reid
Matthew Wekpe
  Jamaica 1:00,80 28 1:01,39 28 1:01,23 28 3:03,42

Bronvermelding

bewerken
  • (en) Uitslagen