België op het Europees kampioenschap voetbal 2020

Flag of Belgium (civil).svg
BEL

België is een van de deelnemende landen aan het Europees kampioenschap voetbal 2020. Het is de zesde deelname voor het land. Roberto Martínez neemt voor het eerst als bondscoach deel aan het EK voetbal.

KwalificatieBewerken

  Europees kampioenschap voetbal 2020 (kwalificatie)

KwalificatieduelsBewerken


21 maart 2019
«onderlinge duels»
20:45 (UTC+2)
België   3 – 1   Rusland Koning Boudewijnstadion, Brussel
Toeschouwers: 34.245
Scheidsrechter: Ovidiu Haţegan (Roemenië)
Tielemans   14'
E. Hazard   45' (pen.)  88'
  16' Tsjerysjev
     18', 90' Golovin

24 maart 2019
«onderlinge duels»
20:45 (UTC+2)
Cyprus   0 – 2   België GSP-stadion, Nicosia
Toeschouwers: 8.728
Scheidsrechter: François Letexier (Frankrijk)
  10' E. Hazard
  18' Batshuayi

8 juni 2019
«onderlinge duels»
20:45 (UTC+1)
België   3 – 0   Kazachstan Koning Boudewijnstadion, Brussel
Toeschouwers: 37.155
Scheidsrechter: Irfan Peljto (Bosnië en Herzegovina)
Mertens   11'
Castagne   14'
R. Lukaku   50'

11 juni 2019
«onderlinge duels»
20:45 (UTC+1)
België   3 – 0   Schotland Koning Boudewijnstadion, Brussel
Toeschouwers: 32.482
Scheidsrechter: Petr Ardeleánu (Tsjechië)
R. Lukaku   45+1'  57'
De Bruyne   90+2'

6 september 2019
«onderlinge duels»
20:45 (UTC+2)
San Marino   0 – 4   België Stadio Olimpico, Serravalle
Toeschouwers: 2.523
Scheidsrechter: Horațiu Fesnic (Roemenië)
  43' (pen.)  90+2' Batshuayi
  57' Mertens
  63' Chadli

9 september 2019
«onderlinge duels»
20:45 (UTC+2)
Schotland   0 – 4   België Hampden Park, Glasgow
Toeschouwers: 25.524
Scheidsrechter: Paweł Gil (Polen)
  9' R. Lukaku
  24' Vermaelen
  32' Alderweireld
  82' De Bruyne

10 oktober 2019
«onderlinge duels»
20:45 (UTC+2)
België   9 – 0   San Marino Koning Boudewijnstadion, Brussel
Toeschouwers: 34.504
Scheidsrechter: Anastasios Papapetrou (Griekenland)
R. Lukaku   28'  41'
Chadli   31'
Brolli   35' (e.d.)
Alderweireld   43'
Tielemans   45+1'
Benteke   79'
Verschaeren   84' (pen.)
Castagne   90'

13 oktober 2019
«onderlinge duels»
15:00 (UTC+2)
Kazachstan   0 – 2   België Astana Arena, Nur-Sultan
Toeschouwers: 26.801
Scheidsrechter: Gediminas Mažeika (Litouwen)
  21' Batshuayi
  53' Meunier

16 november 2019
«onderlinge duels»
18:00 (UTC+2)
Rusland   1 – 4   België Krestovskistadion, Sint-Petersburg
Toeschouwers: 53.317
Scheidsrechter: Artur Soares Dias (Portugal)
Dzjikia   79'   19' T. Hazard
  33'  40' E. Hazard
  72' R. Lukaku

19 november 2019
«onderlinge duels»
20:45 (UTC+2)
België   6 – 1   Cyprus Koning Boudewijnstadion, Brussel
Toeschouwers: 40.568
Scheidsrechter: Jørgen Daugbjerg (Denemarken)
Benteke   16'  68'
De Bruyne   36'  41'
Carrasco   44'
Christoforou   51' (e.d.)
  14' N. Ioannou

Stand groep IBewerken

Nr. Land GW W G V DV DT DS Ptn
1   België 10 10 0 0 40 3 +37 30
2   Rusland 10 8 0 2 33 8 +25 24
3   Schotland 10 5 0 5 16 19 -3 15
4   Cyprus 10 3 1 6 15 20 -5 10
5   Kazachstan 10 3 1 6 13 17 -4 10
6   San Marino 10 0 0 10 4 36 -32 0

Selectie en statistiekenBewerken

Bondscoach Roberto Martínez maakte tijdens de kwalificatiecampagne gebruik van 30 spelers.

Naam GW            
Toby Alderweireld 10 2 0 0 0 0 0
Dries Mertens 9 2 2 0 0 2 4
Youri Tielemans 9 2 0 0 0 2 2
Thibaut Courtois 9 0 0 0 0 0 0
Eden Hazard 9 5 0 0 0 0 2
Jan Vertonghen 8 0 0 0 0 0 0
Thorgan Hazard 7 1 0 0 0 0 3
Thomas Vermaelen 7 1 1 0 0 2 2
Yannick Carrasco 7 1 0 0 0 5 0
Michy Batshuayi 6 4 1 0 0 2 2
Kevin De Bruyne 6 4 1 0 0 0 3
Romelu Lukaku 5 7 0 0 0 0 3
Timothy Castagne 5 2 0 0 0 0 0
Nacer Chadli 4 2 0 0 0 2 1
Thomas Meunier 4 1 0 0 0 0 1
Axel Witsel 4 0 1 0 0 0 0
Dennis Praet 4 0 0 0 0 3 0
Christian Benteke 3 3 0 0 0 2 1
Yari Verschaeren * 3 1 0 0 0 3 0
Leander Dendoncker 3 0 0 0 0 0 0
Jason Denayer 3 0 0 0 0 1 0
Dedryck Boyata 2 0 0 0 0 0 0
Hans Vanaken 2 0 0 0 0 0 0
Vincent Kompany 2 0 0 0 0 0 2
Adnan Januzaj 2 0 0 0 0 1 1
Divock Origi 2 0 0 0 0 1 1
Simon Mignolet 1 0 0 0 0 0 0
Elias Cobbaut * 1 0 0 0 0 0 0
Brandon Mechele * 1 0 0 0 0 1 0
Benito Raman * 1 0 0 0 0 1 0

* Spelers die tijdens een kwalificatiewedstrijd voor het EK 2020 hun debuut maakten voor België.

EK-voorbereidingBewerken

WedstrijdenBewerken

Het Europees kampioenschapBewerken

De loting vond plaats op 30 november 2019 in Boekarest. België werd ondergebracht in groep B, samen met Rusland, Denemarken en Finland.

UitrustingenBewerken

StafBewerken

Naam Functie
Technische staf
  Roberto Martínez Bondscoach
  Shaun Maloney Assistent-coach
  Erwin Lemmens Keeperstrainer
  Iñaki Bergara Keeperstrainer
  Richard Evans Fitnesscoach
  Piet Erauw Teammanager
Medische staf
  Kris Van Crombrugge Teamdokter
  Lieven Maesschalck Kinesist
  Bert Driesen Kinesist
  Dimitri Lowette Kinesist
  Bernard Vandevelde Fysiotherapeut
  Geert Neyrinck Fysiotherapeut
  Dirk Nachtergaele Masseur
  Johan Demecheleer Masseur

Selectie en statistiekenBewerken

WedstrijdenBewerken

Nr. Land GW W G V DV DT DS Ptn
1   Denemarken 0 0 0 0 0 0 0 0
2   Finland 0 0 0 0 0 0 0 0
3   België 0 0 0 0 0 0 0 0
4   Rusland 0 0 0 0 0 0 0 0

GroepsfaseBewerken


12 juni 2021
«onderlinge duels»
22:00 (UTC+3)
België     Rusland Krestovskistadion, Sint-Petersburg

17 juni 2021
«onderlinge duels»
18:00 (UTC+2)
Denemarken     België Parken, Kopenhagen

21 juni 2021
«onderlinge duels»
22:00 (UTC+3)
Finland     België Krestovskistadion, Sint-Petersburg

KBVB · A-internationals · Selecties · Statistieken · Bondscoaches · Belgisch vrouwenelftal · Olympisch elftal · België U21 · België U20 · België U19 · België U18 · België U17 · Vrouwen U19 · Vrouwen U17

1900 – 1919 · 1920 – 1939 · 1940 – 1959 · 1960 – 1979 · 1980 – 1999 · 2000 – 2009 · 2010 – 2019 · 2020 – 2029

OS 1900 · OS 1920 · OS 1924 · OS 1928 · WK 1930 · WK 1934 · WK 1938 · WK 1954 · WK 1970 · EK 1972 · EK 1980 · WK 1982 · EK 1984 · WK 1986 · WK 1990 · WK 1994 · WK 1998 · EK 2000 · WK 2002 · OS 2008 · WK 2014 · EK 2016 · WK 2018 · EK 2020

WK 1934 · WK 1938 · WK 1954 · WK 1958 · WK 1962 · EK 1964 · WK 1966 · EK 1968 · WK 1970 · EK 1972 · WK 1974 · EK 1976 · WK 1978 · EK 1980 · WK 1982 · EK 1984 · WK 1986 · EK 1988 · WK 1990 · EK 1992 · WK 1994 · EK 1996 · WK 1998 · WK 2002 · EK 2004 · WK 2006 · EK 2008 · WK 2010 · EK 2012 · WK 2014 · EK 2016 · WK 2018 · EK 2020

Albanië · Algerije · Andorra · Argentinië · Armenië · Australië · Azerbeidzjan · Bosnië en Herzegovina · Brazilië · Bulgarije · Canada · Chili · Colombia · Costa Rica · Cyprus · DDR · Denemarken · Duitsland · Egypte · El Salvador · Engeland · Estland · Faeröer · Finland · Frankrijk · Gabon · Gibraltar · Griekenland · Hongarije · Ierland · IJsland · Irak · Israël · Italië · Ivoorkust · Japan · Joegoslavië · Kazachstan · Kroatië · Letland · Litouwen · Luxemburg · Malta · Marokko · Mexico · Montenegro · Nederland · Noord-Ierland · Noord-Macedonië · Noorwegen · Oostenrijk · Panama · Paraguay · Peru · Polen · Portugal · Qatar · Roemenië · Rusland · San Marino · Saoedi-Arabië · Schotland · Servië · Servië en Montenegro · Slovenië · Slowakije · Sovjet-Unie · Spanje · Tsjechië · Tsjecho-Slowakije · Tunesië · Turkije · Uruguay · Verenigde Staten · Wales · Zambia · Zuid-Korea · Zweden · Zwitserland

Wedstrijden in detail

Algerije (2014) · Argentinië (2014) · Brazilië (2018) · Engeland (2018, 1) · Engeland (2018, 2) · Frankrijk (1904) · Frankrijk (2018) · Ierland (2016) · Italië (2016) · Japan (2018) · Nederland (1985) · Panama (2018) · Polen (1982) · Rusland (2014) · Sovjet-Unie (1982) · Tunesië (2018) · Verenigde Staten (2014) · West-Duitsland (1980) · Zuid-Korea (2014)