Hoofdmenu openen

Atletiek op de Gemenebestspelen 2010

Athletics pictogram.svg

Atletiek is een van de sporten die beoefend werden op de Gemenebestspelen 2010 in het Indiase Delhi. Het atletiektoernooi vond plaats van 6 tot en met 14 oktober in het Jawarhalal Nehru Stadium.

Inhoud

MedaillesBewerken

MedaillewinnaarsBewerken

MannenBewerken

Onderdeel      
100 m Lerone Clarke
  Jamaica
10,12 Mark Lewis-Francis
  Engeland
10,20 Aaron Armstrong
  Trinidad en Tobago
10,24
200 m Leon Baptiste
  Engeland
20,45 Lansford Spence
  Jamaica
20,49 Christian Malcolm
  Wales
20,52
400 m Mark Mutai
  Kenia
45,44 Sean Wroe
  Australië
45,46 Ramon Miller
  Bahama's
45,55
800 m Boaz Kiplagat
  Kenia
1.46,60 Richard Kiplagat
  Kenia
1.46,95 Abraham Kiplagat
  Kenia
1.47,37
1500 m Silas Kiplagat
  Kenia
3.41,78 James Magut
  Kenia
3.42,27 Nick Willis
  Nieuw-Zeeland
3.42,38
5000 m Moses Kipsiro
  Oeganda
13.31,25 Eliud Kipchoge
  Kenia
13.31,32 Mark Kiptoo
  Kenia
13.32,58
10.000 m Moses Kipsiro
  Oeganda
27.57,39 Daniel Lemashon
  Kenia
27.57,57 Joseph Kiptoo
  Kenia
27.58,58
100 m horden Andy Turner
  Engeland
13,38 William Sharman
  Engeland
13,50 Lawrence Clarke
  Engeland
13,70
400 m horden David Greene
  Wales
48,52 Louis van Zyl
  Zuid-Afrika
48,63 Rhys Williams
  Wales
49,19
3000 m steeplechase Richard Mateelong
  Kenia
8.16,39 Ezekiel Kemboi
  Kenia
8.18,47 Brimin Kipruto
  Kenia
8.19,65
4×100 m   Engeland
Ryan Scott
Leon Baptiste
Marlon Devonish
Mark Lewis-Francis
38,74   Jamaica
Lerone Clarke
Lansford Spence
Rasheed Dwyer
Remaldo Rose
38,79   India
Rahamatulla Molla
Suresh Sathya
Shameer Naseema Manzile
Abdul Najeeb Qureshi
38,89
4×400 m   Australië
Joel Milburn
Kevin Moore
Brendan Cole
Sean Wroe
3.03,30   Kenia
Vincent Koskei
Vincent Kiilo
Anderson Mutegi
Mark Mutai
3.03,84   Engeland
Conrad Williams
Nick Leavey
Richard Yates
Robert Tobin
3.03,97
Marathon John Kelai
  Kenia
2.14,35 Michael Shelley
  Australië
2.15,28 Amos Tirop Matui
  Kenia
2.15,58
20 km snelwandelen Jared Tallent
  Australië
1:22.18 Luke Adams
  Australië
1:22.41 Harminder Singh
  India
1:23.27
Hoogspringen Donald Thomas
  Bahama's
2,32 m Trevor Barry
  Bahama's
2,29 m Kabelo Kgosiemang
  Botswana
2,26 m
Polsstokhoogspringen Steven Hooker
  Australië
5,60 m Steven Lewis
  Engeland
5,60 m Max Eaves
  Engeland
5,40 m
Verspringen Fabrice Lapierre
  Australië
8,30 m Greg Rutherford
  Engeland
8,22 m Ignisious Gaisah
  Ghana
8,12 m
Hink-stap-sprong Tosin Oke
  Nigeria
17,16 m Hugo Mamba
  Kameroen
17,14 m Renjith Maheswary
  India
17,07 m
Kogelstoten Dylan Armstrong
  Canada
21,02 m Dorian Scott
  Jamaica
20,19 m Dale Stevenson
  Australië
19,99 m
Discuswerpen Benn Harradine
  Australië
65,45 m Vikas Gowda
  India
63,69 m Carl Myerscough
  Engeland
60,64
Kogelslingeren Chris Harmse
  Zuid-Afrika
73,12 m Alex Smith
  Engeland
72,95 m Mike Floyd
  Engeland
69,34 m
Speerwerpen Jarrod Bannister
  Australië
81,71 m Stuart Farquhar
  Nieuw-Zeeland
78,15 m Kashinath Naik
  India
74,29 m
Tienkamp Jamie Adjetey-Nelson
  Canada
8070 Brent Newdick
  Nieuw-Zeeland
7899 Martin Brockman
  Engeland
7712

VrouwenBewerken

Onderdeel      
100 m Natasha Mayers
  Saint Vincent en de Grenadines
11,37 Katherine Endacott
  Engeland
11,44 Bertille Atangana
  Kameroen
11,48
200 m Cydonie Mothersille
  Kaaimaneilanden
22,89 Abiodun Oyepitan
  Engeland
23,26 Adrienne Power
  Canada
23,52
400 m Amantle Montsho
  Botswana
50,10
CR
Folashade Abugan
  Nigeria
51,39 Aliann Pompey
  Guyana
51,65
800 m Nancy Langat
  Kenia
2.00,01 Nikki Hamblin
  Nieuw-Zeeland
2.00,05 Diane Cummins
  Canada
2.00,13
1500 m Nancy Langat
  Kenia
4.05,26
CR
Nikki Hamblin
  Nieuw-Zeeland
4.05,97 Stephanie Twell
  Schotland
4.06,15
5000 m Vivian Cheruiyot
  Kenia
15.55,12 Sylvia Kibet
  Kenia
15.55,61 Ines Chenonge
  Kenia
16.02,47
10.000 m Grace Momanyi
  Kenia
32.34,11 Doris Changeywo
  Kenia
32.36,97 Kavita Raut
  India
33.05,28
100 m horden Sally Pearson
  Australië
12,67 Angela Whyte
  Canada
12,98 Andrea Miller
  Nieuw-Zeeland
13,25
400 m horden Muizat Ajoke Odumosu
  Nigeria
55,28 Eilidh Child
  Schotland
55,62 Nickiesha Wilson
  Jamaica
56,06
3000 m steeplechase Milcah Chemos Cheywa
  Kenia
9.40,96 Mercy Wanjiku
  Kenia
9.41,54 Gladys Kipkemoi
  Kenia
9.52,51
4×100 m   Engeland
Katherine Endacott
Montell Douglas
Laura Turner
Abiodun Oyepitan
44,19   Ghana
Rosina Amenebede
Elizabeth Amolofo
Beatrice Gyaman
Janet Amponsah
45,24   India
Geetha Saati
Srabani Nanda
P. K. Priya
Jyothi Hiriyur Manjunath
45,25
4×400 m   India
Manjeet Kaur
Sini Jose
Ashwini Akkunji
Mandeep Kaur
3.27,77   Engeland
Kelly Massey
Victoria Barr
Meghan Beesley
Nadine Okyere
3.29,51   Canada
Amonn Nelson
Adrienne Power
Vicki Tolton
Carline Muir
3.30,20
Marathon Irene Jerotich
  Kenia
2.34,32 Irene Mogake
  Kenia
2.34,43 Lisa Weightman
  Australië
2.35,25
20 km snelwandelen Johanna Jackson
  Engeland
1.34,22 Claire Tallent
  Australië
1.36,55 Grace Njue
  Kenia
1.37,49
Hoogspringen Nicole Forrester
  Canada
1,91 m Sheree Francis
  Jamaica
1,88 m Levern Spencer
  Saint Lucia
1,88 m
Polsstokhoogspringen Alana Boyd
  Australië
4,40 m Marianna Zachariadi
  Cyprus
4,40 m Kate Dennison
  Engeland
Carly Dockendorf
  Canada
Kelsie Hendry
  Canada
4,25 m
Verspringen Alice Falaiye
  Canada
6,50 m Prajusha Maliakkal
  India
6,47 m Tabia Charles
  Canada
6,44 m
Hink-stap-sprong Trecia Kaye-Smith
  Jamaica
14,19 m Ayanna Alexander
  Trinidad en Tobago
13,91 m Tabia Charles
  Canada
13,84 m
Kogelstoten Valerie Vili
  Nieuw-Zeeland
20,47 m
CR
Cleopatra Brown
  Trinidad en Tobago
19,03 m Tasele Margaret Iva Satupai
  Samoa
16,43 m
Discuswerpen Krishna Poonia
  India
61,51 m Harwant Kaur
  India
60,16 m Seema Antil
  India
58,46 m
Kogelslingeren Sultana Frizell
  Canada
68,57 m
CR
Carys Parry
  Wales
64,93 m Zoe Derham
  Engeland
64,04 m
Speerwerpen Sunette Viljoen
  Zuid-Afrika
62,34 m
CR
Kimberley Mickle
  Australië
60,90 m Justine Robbeson
  Zuid-Afrika
60,03 m
Zevenkamp Louise Hazel
  Engeland
6156 Jessica Zelinka
  Canada
6100 Grace Clements
  Engeland
5819

Onderdelen voor gehandicaptenBewerken

Onderdeel      
100 m T46 (m) Simon Patmore
  Australië
11,14 Samkelo Radebe
  Australië
11,25 Ayuba Abdullahi
  Nigeria
11,37
1500 m (rolstoel) T54 (m) Kurt Fearnley
  Australië
3.19,86 Richard Colman
  Australië
3.20,90 Josh Cassidy
  Canada
3.21,14
Kogelstoten (zittend) (m) Kyle Pettey
  Canada
1021 Daniel West
  Engeland
969 Hamish MacDonald
  Australië
889
100 m T37 (v) Katrina Hart
  Engeland
14,36 Jenny McLoughlin
  Wales
14,68 Johanna Benson
  Namibië
14,81
1500 m (rolstoel) T54 (v) Diane Roy
  Canada
3.53,95 Chineme Obeta
  Nigeria
4.09,29 Anita Fordjour
  Ghana
4.18,83
Kogelstoten (zittend) (v) Louise Ellery
  Australië
1110 Jess Hamill
  Nieuw-Zeeland
979 Gemma Prescott
  Engeland
952

MedailleklassementBewerken

 Gastland

 Plaats  Land   Goud   Zilver   Brons Totaal
1   Kenia 11 10 8 29
2   Australië 11 6 3 20
3   Engeland 7 9 10 26
4   Canada 7 2 8 17
5   Jamaica 2 4 1 7
6   India 2 3 7 12
7   Nigeria 2 3 1 6
8   Zuid-Afrika 2 2 1 5
9   Oeganda 2 0 0 2
10   Nieuw-Zeeland 1 5 2 8
11   Wales 1 2 2 5
12   Bahama's 1 1 1 3
13   Botswana 1 0 1 2
14   Kaaimaneilanden 1 0 0 1
  Saint Vincent en de Grenadines 1 0 0 1
16   Trinidad en Tobago 0 2 1 3
17   Ghana 0 1 2 3
18   Schotland 0 1 1 2
  Kameroen 0 1 1 2
20   Cyprus 0 1 0 1
21   Guyana 0 0 1 1
  Namibië 0 0 1 1
  Saint Lucia 0 0 1 1
  Samoa 0 0 1 1
Totaal 50 50 52 152

Externe linksBewerken