Argentijns Open

Werk aan de winkel Dit artikel staat op een nalooplijst. Als de inhoud op verifieerbaarheid gecontroleerd is, kan dit sjabloon verwijderd worden. Bekijk ook de bewerkingsgeschiedenis om te zien of anderen hier al aan gewerkt hebben.

Het Argentijns Open is een golftoernooi van de Argentijnse PGA Tour en de Tour de las Americas.

De eerste editie van het Argentijns Open werd in 1905 gespeeld, en is een van de oudste nationale open kampioenschappen. Het staat ook bekend als het Abierto de la República en het Abierto de Argentina.

Eenmalig in 2001 telde het evenement ook mee voor de Europese PGA Tour. Sinds 2006 telt het toernooi mee voor de Europese Challenge Tour.
Het 100ste Open vond plaats in december 2005.

WinnaarsBewerken

Jaar Winnaar Score Tweede plaats Baan Beste amateur
1905   Mungo Park 167 Juan Dentone, H. Bucknall (amateur) Buenos Aires GC H. Bucknall
1906 John Avery Wright (amateur) 158   Mungo Park, Frank Sutton (amateur) Buenos Aires GC J. Avery Wright
1907   Mungo Park 305 Jack Park Buenos Aires GC J.A. Brown
1908 Frank Sutton (amateur) 307   Mungo Park Buenos Aires GC Frank Sutton
1909 Raúl Castillo 317 P. Aste (amateur), E. Donet (amateur) San Andrés GC P. Aste, E. Donet
1910 Alex Philip 306 Juan Eustace GC Argentino P. Aste
1911 Rodolfo Castillo 301 Juan Eustace San Andrés GC H. Bucknall
1912   Mungo Park 308 Lagrima Gonzalez, Juan Eustace San Andrés GC A. Kidd
1913 Alex Philip 328   Mungo Park San Andrés GC H. Hickey
1914 Raúl Castillo 318 Lagrima Gonzalez San Andrés GC C. Watts
1915 Lágrima González 305 Alex Philip GC Argentino John May
1916 Lágrima González 305 Raul Castillo GC Argentino Federico Elertondo
1917 Lágrima González 305 Raul Castillo, Juan Eustace Lomas Atletic Club Federico Elertondo
1918 Juan Eustace 328 Raul Castillo San Andrés GC John May
1919 Raúl Castillo 307 José Jurado GC Argentino John May
1920   José Jurado 307 Andres Perez San Andrés GC H. Salmonson
1921 Andrés A Pérez 303 José Jurado GC Argentino geen toernooi
1922 Andrés A Pérez 300 José Jurado San Andrés GC geen toernooi
1923 Andrés A Pérez 302 José Jurado San Andrés GC John Cruickshank
1924   José Jurado 291 Ramon Rivarola San Andrés GC John Cruickshank
1925   José Jurado 320 Lagrima Gonzalez Lomas Atletic Club Federico Elertondo
1926   Marcos Churio 294 Lagrima Gonzalez GC Argentino John Cruickshank
1927   José Jurado 298 Andres Perez, Juan Eustace Lomas Atletic Club John Cruickshank
1928   José Jurado 293 Marcos Churio San Andrés GC T. Sanderson
1929   José Jurado 292 Marcos Churio Ituzaingó GC Wesley Smith
1930 Tomás Genta 288 John Cruickshank, José Jurado San Andrés GC M. Demaria Sala
1931   José Jurado 289 John Cruickshank Jockey Club Alberto Anchorena
1932 Andrés A Pérez 297 Marcos Churio, Hector Frecero Ranelagh GC Alfonso Moffatt
1933   Martín Pose 292 Tomas Genta Ituzaingó GC Hector Villamil
1934   Marcos Churio 285 Enrique Bertolino GC Argentino Heriberto Buchanan
1935 John Cruickshank 295 Marcos Churio GC Argentino Emilio Anchorena
1936 John Cruickshank 290 Juan Martinez Olivos GC Heriberto Buchanan
1937   Henry Picard 288 Marcos Churio, Emilio Dunezat San Andrés GC Harry Smith
1938   Paul Runyan 282 Andres Perez, Martin Pose Ituzaingó GC Hector Villamil
1939   Martín Pose* 292 Emilio Serra Ranelagh GC Heriberto Buchanan
1940 Mario González (amateur) 285 Emilio Serra, Leonardo Nicolosi GC Argentino Mario Gonzalez
1941   Jimmy Demaret 279 Eduardo Blasi, Enrique Bertolino San Isidro GC Tulio Martinez
1942 Manuel Martín 298 Pedro Ledesma (amateur) Olivos GC Pedro Ledesma
1943   Marcos Churio 288 Emilio Serra, Leonardo Nicolosi San Andrés GC Luis Herrera
1944   Roberto De Vicenzo 288 Arturo Soto Ituzaingo GC Mario Gonzalez
1945 geen toernooi
1946   Lloyd Mangrum* 271 Vic Ghezzi Jockey Club Mario Gonzalez
1947   Enrique Bertolino 279   Roberto De Vicenzo GC Argentino Carlos Brachts
1948   Antonio Cerdá 286 Juan Anzaldo Hindú Club Alberto Texier
1949   Roberto De Vicenzo 270 Juan Anzaldo Olivos GC Alberto Texier
1950   Martín Pose* 283 Enrique Bertolino Hurlingham GC Juan Segura
1951   Roberto De Vicenzo 278 Antonio Cerdá San Isidro GC Juan Segura
1952   Roberto De Vicenzo 287 Juan Anzaldo San Andrés GC Juan Segura
1953 Mario Gonzalez 280   Roberto De Vicenzo Campos Argentinos Juan Segura
1954   Fidel de Luca* 281 Arturo Soto Campos Argentinos Carlos Brachts
1955   Enrique Bertolino 273 Roberto DeVicenzo Campos Argentinos Jorge Ledesma
1956   Antonio Cerdá 281 Fidel de Luca Córdoba GC Angel Monguzzi
1957   Leopoldo Ruiz 284 Juan Anzaldo, Juan Martinez Ranelagh GC Jorge Ledesma
1958   Roberto De Vicenzo 278 Orlando Tudino Rosario GC Juan Sugasti
1959   Leopoldo Ruiz 289 Eduardo Blasi Hindú Club O. Cella, R. Benito, Garcia Merou
1960   Fidel de Luca 274 Leopoldo Ruiz Mar del Plata GC Jorge Ledesma
1961   Fidel de Luca 287 Esteban Sorolla Lomas Atletic Club Jorge Ledesma
1962   Ángel Miguel 285 Florentino Molina Ituzaingó GC Jorge Ledesma
1963   Jorge Ledesma (amateur) 282   Roberto De Vicenzo GC General San Martín Jorge Ledesma
1964 Elcido Nari 283 Juan Martinez San Isidro GC Jorge Ledesma
1965   Roberto De Vicenzo 277 Orlando Tudino Hurlingham GC Oscar Cella
1966 Juan Carlos Castillo 277 Sebastian Nicolosi Jockey Club Roberto Monguzzi
1967   Roberto De Vicenzo 282 Alberto Rivadeneira San Andres GC Jorge Ledesma
1968   Vicente Fernández 279 Fidel de Luca GC Argentino Guillermo Ehrman
1969   Vicente Fernández 271 Fidel de Luca, Orlando Tudino Ranelagh GC Diego Correa
1970   Roberto De Vicenzo 285 Fidel de Luca Río Cuarto GC Horacio Carbonetti
1971   Florentino Molina 275   Vicente Fernández Hindú Club Alberto Barreira
1972   Fidel de Luca 283 ??? Juan Quinteros, Jorge Soto Córdoba GC Roberto Monguzzi
1973   Florentino Molina 272 Fidel de Luca, Leopoldo Ruiz Hurlingham GC Roberto Monguzzi
1974   Roberto De Vicenzo 273   Vicente Fernández Mar del Plata GC Edmundo Grasty
1975   Florentino Molina 281   Roberto De Vicenzo Lomas Atletic Club Luis Carbonetti
1976   Florentino Molina 274   Vicente Fernández Jockey Club Jorge Ledesma
1977   Florentino Molina 278   Vicente Fernández Olivos GC Alberto Barreira
1978   Adan Sowa 283   Sam Torrance Jockey Club Oscar Vetere
1979   Tom Weiskopf 289   Alberto Rivadeneira Olivos GC Jorge Eiras
1980   Gary Hallberg 280   Vicente Fernández Jockey Club Alvaro Canessa
1981   Vicente Fernández 274   Jack Ferenz Jockey Club Jose Brañas
1982   Jorge Soto 283   Vicente Fernández Olivos GC Martin Travella
1983   Adan Sowa 283   Antonio Ortiz San Andrés GC Luis Carbonetti
1984   Vicente Fernández 279   Antonio Ortiz Olivos GC Juan Velazco
1985   Vicente Fernández 283   Adan Sowa,   Antonio Ortiz
  Rafael Alarcon
Ranelagh GC Federico McNeil
1986   Vicente Fernández 278   Miguel Fernández San Isidro GC Fernando Chiesa
1987   Miguel Fernández 277   Eduardo Romero,   Miguel Martín Córdoba GC Fernando Chiesa
1988   Miguel Fernández 264   Vicente Fernández Hurlingham GC Carlos Larrain
1989   Eduardo Romero 275   Luis Carbonetti GC Argentino Roy Mackenzie
1990   Vicente Fernández 268   Eduardo Romero Mar del Plata GC Martin Travella
1991   Jay Don Blake 273   Craig Stadler GC Argentino Marco Ruiz
1992   Craig Stadler* 276   Eduardo Romero Olivos GC Francisco Aleman
1993   Mark Calcavecchia 270   Miguel Guzman Jockey Club Gustavo Piovano
1994   Mark O'Meara 278   John Cook,   César Monasterio Buenos Aires GC Manuel Maglione
1995   Mark Calcavecchia* 279   Andrew Magee Jockey Club Martin Lonardi
1996   Pedro Martínez 272   Tim Herron Olivos GC Lee Jae In
1997   Jim Furyk 275   Chris DiMarco,   Mathias Grönberg
  Tim Hegna
Jockey Club Julio Madero
1998   Raúl Fretes 271   Sergio García,   Ángel Cabrera
  Gustavo Mendoza
Jockey Club Sergio García
1999   Scott Dunlap 272   Ian Woosnam,   José Cóceres Martindale GC Matias O´Curry
2000   Vicente Fernández* 277   Eduardo Romero Jockey Club Jaime Nougues
2001   Ángel Cabrera 268   Carl Pettersson Jockey Club Matias Anselmo
2002   Ángel Cabrera 269   José Cóceres Hurlingham GC Jose Luis Campra
2003   Rodolfo Gonzalez* 281   Clodomiro Carranza Olivos GC Gonzalo Fernández-Castaño
2004   José Cóceres* 278   Eduardo Romero Buenos Aires GC Alfredo García Heredia
2005   Kevin Stadler 274   Ángel Cabrera Jockey Club Tomas Argonz
Abierto Visa de la Republica presented by Bridgestone
2006   Rafael Echenique 277   Ángel Cabrera,   Ricardo González Pilar GC Alan Wagner
Abierto Visa de la Republica presented by Jeep
2007   Marco Ruiz 275   Daniel Vancsik Buenos Aires GC Emiliano Grillo
Abierto Visa de la Republica presented by Peugeot
2008   Antti Ahokas 270   Martin Monguzzi Hurlingham GC J. Fernandez Valdez
2008   César Costilla 282   Paulo Pinto,   Julio Zapata Nordelta GC Emiliano Grillo
2009   César Costilla 282 Paulo Pinto, Julio Zapata Nordelta GC Emiliano Grillo
2010   Jhonattan Vegas 270   Andrés Romero Jockey Club Thomas Baik
2011   Maximiliano Godoy 278   Guillermo Pumarol Pilar Golf Club Jose Fernandez Valdez
2012   Ángel Cabrera 270   Miguel Carballo,   Oscar Fraustro Nordelta Golf Club Alejandro Tosti
2013   Marcelo Rozo 278   Jeff Gove Nordelta Golf Club Alejandro Tosti, Santiago Bauni

Externe linksBewerken

Voormalige golftoernooien Europese PGA Tour

Abama Open de Canarias · AGF Open · Allianz Open de Lyon · Andalucia Masters · ANZ Kampioenschap · Argentijns Open · Atlantic Open · Australian Masters · Ballantine's Kampioenschap · Barcelona Open · Belgisch Open · Benson & Hedges International Open · BMW Asian Open · Brazil Rio de Janeiro 500 Years Open · Brazil São Paulo 500 Years Open · British Masters · Callers of Newcastle · Cannes Open · Car Care Plan International · Castelló Masters · Celtic International · Dimension Data Pro-Am · Double Diamond International · Duits Open · El Bosque Open · El Paraiso Open · Engels Open · Epson Grand Prix of Europe · Estoril Open · Extremadura Open · German Masters · Girona Open · Glasgow Open · Great North Open · Greater Manchester Open · Greg Norman Holden International · GSI L'Equipe Open · Heineken Classic · Honda Open · Indian Masters · Indonesian Open · Iskandar Johor Open · Jersey Open · John Player Classic · John Player Trophy · Johnnie Walker Classic · Kerrygold International Classic · Kronenbourg Open · Lawrence Batley International · Madrid Masters · Madrid Open · Mallorca Open · Marokkaans Open · Martini International · Match Play Championship · Merseyside International Open · Monte Carlo Open · Murphy's Cup · Nelson Mandela Championship · New Zealand Open · Newcastle Brown "900" Open · NH Collection Open · Nordic Open · North West of Ireland Open · Oki Pro-Am · Open Catalonia · Open de Andalucía · Open de Baleares · Open de Sevilla · Open Mediterrania · Open Novotel Perrier · Penfold Tournament · Perth International Golf Championship · Piccadilly Medal · PLM Open · Portugees Open · Roma Masters · Saint-Omer Open · Sanyo Open · Sarazen World Open · Scandinavian Enterprise Open · Schots PGA Kampioenschap · Siciliaans Open · Singapore Masters · Skol Lager Individual · TCL Classic · Tenerife Open · The Championship at Laguna National · The Heritage · Timex Open · TPC of Europe · Trophée Lancôme · Tunesisch Open · Turespaña Masters · Uniroyal International Championship · Vodacom Players Championship · Volvo Golf Champions · Volvo Open · W.D. & H.O. Wills Tournament · Wang Four Stars · Welsh Golf Classic