Wielersport op de Paralympische Zomerspelen 2000
Op de XIe Paralympische Spelen die in 2000 werden gehouden in het Australische Sydney was Wielrennen een van de 19 sporten die werd beoefend.
Mannen bewerken
Baan bewerken
Tandem bewerken
Klasse | Evenement | Tijd | land | land | land | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
open | tijdrit, 1 km | 1:04.95 | JPN | Shigeo Yoshihara Koichi Mizusawa |
GBR | Robert Allen Andrew Slater |
AUS | Eddy Hollands Paul Clohessy |
open | achtervolging | 4:26.498 | NED | Jan Mulder Jeroen Straathof |
ESP | Abelardo Gandia Jose Munoz |
AUS | Christian Venge Jordi Domingo |
open | tandemsprint | 10.918 | SVK | Jan Szojka Juraj Petrovic |
JPN | Shigeo Yoshihara Koichi Mizusawa |
AUS | David Murray Steve Gray |
Weg bewerken
Tandem bewerken
Klasse | Evenement | Tijd | land | land | land | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
open | wegwedstrijd | 2:46:06 | ESP | Manuel Diaz Oscar de la Cruz |
NED | Jan Mulder Pascal Schoots |
ESP | Francisco Suarez Jose Curieses |
Vrouwen bewerken
Baan bewerken
Tandem bewerken
Klasse | Evenement | Tijd | land | land | land | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
open | tijdrit, 1 km | 1:11.927 | AUS | Sarnya Parker Tania Modra |
AUS | Lyn Lepore Lynette Nixon |
NOR | Cathrine Noettingnes Marianne Bruun |
open | achtervolging | 3:44.288 | AUS | Sarnya Parker Tania Modra |
AUS | Lyn Lepore Lynette Nixon |
NOR | Cathrine Noettingnes Marianne Bruun |
Weg bewerken
Tandem bewerken
Klasse | Evenement | Tijd | land | land | land | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
open | wegwedstrijd | 1:31:23 | AUS | Lepore, Lyn Lynette Nixon |
GER | Michaela Fuchs Eva Fuenfgeld |
NOR | Cathrine Noettingnes Marianne Bruun |
Gemengd bewerken
Baan bewerken
Team bewerken
LC1-3 bewerken
|
Tandem bewerken
Klasse | Evenement | Tijd | land | land | land | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
open | tijdrit, 1 km | 1:08.997 | USA | Pamela Fernandes Alphonso Whaley |
GER | Michaela Fuchs Jan Ratzke |
ITA | Silvana Valente Fabrizio Di Somma |
open | achtervolging | 3:34.253 | BLR | Iryna Fiadotava Aliaksandr Danilik |
ITA | Silvana Valente Fabrizio Di Somma |
CAN | Julie Cournoyer Alexandre Cloutier |
open | tandemsprint | 11.825 | GER | Michaela Fuchs Jan Ratzke |
USA | Pamela Fernandes Alphonso Whaley |
ITA | Claudio Costa Serenella Bortolotto |
Tweewielers bewerken
Klasse | Evenement | Tijd | land | land | land | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
LC1 | tijdrit, 1 km | 1:09.929 | AUS | Matthew Gray | AUT | Wolfgang Eibeck | AUS | Paul O'Neill |
LC2 | tijdrit, 1 km | 1:11.461 | CZE | Jiri Jezek | USA | Dory Selinger | AUS | Paul Lake |
LC3 | tijdrit, 1 km | 1:21.393 | SVK | Radovan Kaufman | NZL | Mark Inglis | SUI | Beat Schwarzenbach |
LC1 | achtervolging | 4:52.410 | ITA | Pierangelo Vignati | AUT | Wolfgang Eibeck | AUS | Paul O'Neill |
LC2 | achtervolging | 4:58.525 | CZE | Jiri Jezek | AUS | Paul Lake | USA | Dory Selinger |
LC3 | achtervolging | 5:16.433 | SUI | Beat Schwarzenbach | ESP | Jose Andres Blanco | CZE | Michal Stark |
Weg bewerken
Tweewielers bewerken
Klasse | Evenement | Tijd | land | land | land | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
CP Div 3 | wegwedstrijd | 44:03 | USA | Daniel Nicholson | GBR | Thomas Evans | KOR | Yong Sik Jin |
CP Div 4 | wegwedstrijd | 40:39 | AUS | Peter Homann | GER | Klaus Lungershausen | AUS | Christopher Scott |
LC1 | wegwedstrijd | 1:54:08 | USA | Thomas Neal | AUS | Paul O'Neill | FRA | David Mercier |
LC2 | wegwedstrijd | 1:45:31 | AUS | Daniel Polson | CZE | Jiri Jezek | FRA | Sebastien Bichon |
LC3 | wegwedstrijd | 1:32:11 | FRA | Bernard Champenois | FRA | Laurent Thirionet | ESP | Jose Andres Blanco |
LC1 | tijdrit | 1:09.929 | AUS | Matthew Gray | AUT | Wolfgang Eibeck | AUS | Paul O'Neill |
LC2 | tijdrit | 1:11.461 | CZE | Jiri Jezek | USA | Dory Selinger | AUS | Paul Lake |
LC3 | tijdrit | 1:21.393 | SVK | Radovan Kaufman | NZL | Mark Inglis | SUI | Beat Schwarzenbach |
Driewielers bewerken
Klasse | Evenement | Tijd | land | land | land | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
CP Div 2 | tijdrit 1.9 km | 3:25 | CZE | Roman Musil | USA | Stuart Flacks | AUS | Mark le Flohic |
CP Div 2 | tijdrit 5.4 km | 9:29 | AUS | Mark le Flohic | USA | Stuart Flacks | CZE | Roman Musil |