Shorttrack op de Olympische Winterspelen 1992
sportevenement op de Olympische Spelen
Shorttrack is een van de sporten die beoefend werden tijdens de Olympische Winterspelen 1992 in Albertville.
Shorttrack op de Olympische Winterspelen 1992 | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Halle Olympique
| |||||||
Gehouden in | Albertville | ||||||
Jaar | 1992 | ||||||
Data | 18 t/m 22 februari | ||||||
Sport | Shorttrack | ||||||
Accommodatie(s) | Halle Olympique | ||||||
Landen | 16 | ||||||
Deelnemers | 86 (44 , 42 ) | ||||||
Evenementen | 4 | ||||||
Medaillespiegel | |||||||
Beste land | Zuid-Korea | ||||||
Beste atleet | Kim Ki-hoon | ||||||
| |||||||
|
Mannen bewerken
1000 meter bewerken
Rang | Sporter(s) | Land | Tijd |
---|---|---|---|
A-Finale | |||
Kim Ki-hoon | KOR | WR 1:30.76 | |
Frédéric Blackburn | CAN | 1:31.11 | |
Lee Joon-ho | KOR | 1:31.16 | |
4 | Michael McMillen | NZL | 1:31.32 |
B-Finale | |||
5 | Wilf O'Reilly | GBR | 1:36.24 |
6 | Geert Blanchart | BEL | 1:36.28 |
7 | Mark Lackie | CAN | 1:36.28 |
8 | Michel Daignault | CAN | 1:37.10 |
10 | Mark Velzeboer | NED | kwartfinale |
14 | Alain de Ruyter | BEL | kwartfinale |
5000 meter aflossing bewerken
Rang | Sporter(s) | Land | Tijd |
---|---|---|---|
A-Finale | |||
Kim Ki-hoon Lee Joon-ho Mo Ji-soo Song Jae-kun |
KOR | WR 7:14.02 | |
Frédéric Blackburn Laurent Daignault Michel Daignault Sylvain Gagnon Mark Lackie |
CAN | 7:14.06 | |
Yuichi Akasaka Tatsuyoshi Ishihara Toshinobu Kawai Tsutomu Kawasaki |
JPN | 7:18.18 | |
4 | Michael McMillen Christopher Nicholson Andrew Nicholson Tony Smith |
NZL | 7:18.91 |
B-Finale | |||
5 | Marc Bella Arnaud Drouet Rémi Ingres Claude Nicouleau |
FRA | 7:26.09 |
6 | Nicholas Gooch Stuart Horsepool Matthew Jasper Wilf O'Reilly |
GBR | 7:29.40 |
7 | Kieran Hansen John Kah Andrew Murtha Richard Nizielski |
AUS | 7:32.57 |
8 | Orazio Fagone Hugo Herrnhof Roberto Peretti Mirko Vuillermin |
ITA | 7:32.80 |
uitgeschakeld in voorronde | |||
9 | Geert Blanchart Geert de Jonghe Franky van Hooren Alain de Ruyter |
BEL | 8:32.51 |
Vrouwen bewerken
500 meter bewerken
Rang | Sporter(s) | Land | Tijd |
---|---|---|---|
A-Finale | |||
Cathy Turner | USA | OR 47.04 | |
Li Yan | CHN | 47.08 | |
Hwang Ok Sil | PRK | 47.23 | |
4 | Monique Velzeboer | NED | 47.28 |
B-Finale | |||
5 | Marina Pylajeva | EUN | 48.42 |
6 | Nathalie Lambert | CAN | 48.50 |
7 | Joelia Vlasova | EUN | 48.70 |
8 | Wang Xiulan | CHN | 1:34.12 |
13 | Joëlle van Koetsveld van Ankeren | NED | kwartfinale |
14 | Bea Pintens | BEL | kwartfinale |
25 | Simone Velzeboer | NED | voorronde |
3000 meter aflossing bewerken
Rang | Sporter(s) | Land | Tijd |
---|---|---|---|
A-Finale | |||
Angela Cutrone Sylvie Daigle Nathalie Lambert Annie Perreault |
CAN | OR 4:36.62 | |
Darcie Dohnal Amy Peterson Cathy Turner Nikki Ziegelmeyer |
USA | 4:37.85 | |
Joelia Alagoelova Natalia Issakova Viktoria Troitskaja Joelia Vlasova |
EUN | 4:42.69 | |
4 | Mie Naito Rie Sato Hiromi Takeuchi Nobuko Yamada |
JPN | 4:44.50 |
uitgeschakeld in voorronde | |||
5 | Valérie Barizza Sandrine Daudet Murielle Leyssieux Karine Rubini |
FRA | 4:43.32 |
6 | Priscilla Ernst Joëlle van Koetsveld van Ankeren Monique Velzeboer Simone Velzeboer |
NED | 4:47.21 |
7 | Marinella Canclini Maria Candido Katia Colturi Cristina Sciolla |
ITA | 4:47.31 |
8 | Li Changxiang Li Yan Wang Xiulan Zhang Yanmei |
CHN | DQ |
Medaillespiegel bewerken
Plaats | Land | NOC | Goud | Zilver | Brons | Totaal |
---|---|---|---|---|---|---|
1 | Zuid-Korea | KOR | 2 | 0 | 1 | 3 |
2 | Canada | CAN | 1 | 2 | 0 | 3 |
3 | Verenigde Staten | USA | 1 | 1 | 0 | 2 |
4 | China | CHN | 0 | 1 | 0 | 1 |
5 | Gezamenlijk team | EUN | 0 | 0 | 1 | 1 |
Japan | JPN | 0 | 0 | 1 | 1 | |
Noord-Korea | PRK | 0 | 0 | 1 | 1 | |
Totaal | 4 | 4 | 4 | 12 |