Ronde van Qatar 2002
De Ronde van Qatar 2002 was de eerste editie van de meerdaagse wielerwedstrijd die in Qatar werd gehouden. Deze editie van de Ronde van Qatar vond plaats van 21 tot en met 25 januari. De organisatie was in handen van Amaury Sport Organisation. In totaal gingen 120 renners van start, van wie 99 de eindstreep bereikten op 25 januari. De wedstrijd werd georganiseerd door de Amaury Sport Organisation (ASO), eveneens organisator van de Ronde van Frankrijk, en is het geesteskind van sjeik Hamad bin Khalifa al-Thani, the emir van Qatar.
Ronde van Qatar 2002 | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
1e editie | |||||||
Periode | 21 januari – 25 januari | ||||||
Startplaats | Doha | ||||||
Finishplaats | Doha Corniche | ||||||
Totale afstand | 676 km | ||||||
Gem. snelheid | 42,1804 km/h | ||||||
Deelnemers | 120 (99 aangekomen) | ||||||
Eindklassementen | |||||||
Winnaar | Thorsten Wilhelms | ||||||
Punten | Thorsten Wilhelms | ||||||
Jongeren | Vladimir Smirnov | ||||||
Ploegen | Team Coast | ||||||
Navigatie | |||||||
| |||||||
|
Startlijst bewerken
Er namen vijftien ploegen deel.
Etappe-overzicht bewerken
etappe | datum | start | finish | afstand | winnaar | klassementsleider |
---|---|---|---|---|---|---|
1e | 21 januari | Doha | Doha | 117 km | Ivan Quaranta | Ivan Quaranta |
2e | 22 januari | Al Zubarah | Doha | 131 km | Damien Nazon | Magnus Bäckstedt |
3e | 23 januari | Cameldrome | Doha | 179 km | Thorsten Wilhelms | Luciano Pagliarini |
4e | 24 januari | Rus Laffa | Doha | 125 km | Alberto Loddo | Damien Nazon |
5e | 25 januari | Sealine Beach Resort | Doha | 23 km | Thorsten Wilhelms | Thorsten Wilhelms |
Etappe-uitslagen bewerken
1e etappe bewerken
|
|
2e etappe bewerken
|
|
3e etappe bewerken
|
|
4e etappe bewerken
|
|
5e etappe bewerken
Sealine Beach Resort – Doha (123,5 km) | |||
Plaats | Naam | Ploeg | Tijd |
---|---|---|---|
Thorsten Wilhelms | Team Coast | 3u18'22" | |
2 | Rudi Kemna | Bankgiroloterij-Batavus | z.t. |
3 | Luciano Pagliarini | Lampre-Daikin | z.t. |
Eindklassementen bewerken
Algemeen klassement bewerken
Plaats | Naam | Ploeg | Tijd |
---|---|---|---|
Thorsten Wilhelms | Team Coast | 16u01'35" | |
2 | Damien Nazon | Bonjour | + 5" |
3 | Rudi Kemna | Bankgiroloterij-Batavus | + 14" |
4 | Magnus Bäckstedt | Team Fakta | z.t. |
5 | Laurent Jalabert | CSC-Tiscali | + 19" |
6 | Christophe Mengin | La Française des Jeux | + 20" |
7 | Christophe Capelle | Bigmat.Auber 93 | + 22" |
8 | Guido Trenti | Acqua e Sapone-Cantina T. | + 23" |
9 | Gianluca Bortolami | Tacconi Sport-Vini Caldirola | z.t. |
10 | Alexandre Chouffe | Saint-Quentin-Oktos | + 24" |
Puntenklassement bewerken
Plaats | Naam | Ploeg | Punten |
---|---|---|---|
Thorsten Wilhelms | Team Coast | 141 | |
2 | Damien Nazon | Bonjour | 102 |
3 | Rudi Kemna | Bankgiroloterij-Batavus | 96 |
Jongerenklassement bewerken
Plaats | Naam | Ploeg | Tijd |
---|---|---|---|
Vladimir Smirnov | Team Colpack-Astro | 16u01'59" | |
2 | Andrej Kasjetsjkin | Domo-Farm Frites | + 24" |
3 | Christoph von Kleinsorgen | Team Coast | + 46" |
Ploegenklassement bewerken
Plaats | Ploeg | Tijd |
---|---|---|
Team Coast | 48u05'57" | |
2 | Domo-Farm Frites | + ??" |
3 | Tacconi Sport-Vini Caldirola | + ??" |
Klassementsleiders bewerken
Etappe | Winnaar | Algemeen | Punten | Jongere | Ploegen |
---|---|---|---|---|---|
1 | Ivan Quaranta | Ivan Quaranta | Ivan Quaranta | Luciano Pagliarini | Acqua & Sapone |
2 | Damien Nazon | Magnus Bäckstedt | Thorsten Wilhelms | ||
3 | Thorsten Wilhelms | Luciano Pagliarini | Team Coast | ||
4 | Alberto Loddo | Damien Nazon | Vladimir Smirnov | ||
5 | Thorsten Wilhelms | Thorsten Wilhelms | |||
Eindstanden | Thorsten Wilhelms | Thorsten Wilhelms | Vladimir Smirnov | Team Coast |
Uitvallers bewerken
3e etappe bewerken
- Michael Blaudzun (CSC Tiscali)
- Mauro Radaelli (Tacconi Sport-Vini Caldirola)
4e etappe bewerken
- Ivan Quaranta (Alexia Alluminio)
5e etappe bewerken
- Arnaud Prétot (St Quentin-Oktos)
- Jean Nuttli (St Quentin-Oktos)
- Denis Lunghi (Team Colpack-Astro)
- Manu L'hoir (Team Fakta)
- Jan van Velzen (Bankgiroloterij-Batavus)
- Nicolas Liboreau (Bigmat.Auber 93)
- Benjamin Levecot (Bigmat.Auber 93)
- Miguel Martin Perdiguero (Acqua e Sapone-Cantina Tollo)
- Daniele Bennati (Acqua e Sapone-Cantina Tollo)
- Gabriele Colombo (Acqua e Sapone-Cantina Tollo)
- Fabrice Salanson (Bonjour)
- Bekim Christensen (Team Coast)
- Alberto Loddo (Lampre-Daikin)
- Piotr Wadecki (Domo-Farm Frites)
- Kevin Livingston (Team Deutsche Telekom)
- Torsten Hiekmann (Team Deutsche Telekom)
- Gian Matteo Fagnini (Team Deutsche Telekom)
Bronnen, noten en/of referenties |