Lijst van olympische medaillewinnaars gewichtheffen
Wikimedia-lijst
(Doorverwezen vanaf Lijst van olympische kampioenen gewichtheffen)
Gewichtheffen is een van de sporten die op de Olympische Spelen worden beoefend. Deze pagina geeft de lijst van olympische medaillewinnaars in deze sport.
Zie ook het artikel Gewichtheffen op de Olympische Zomerspelen.
Mannen
bewerkenBantamgewicht
bewerken- - 1948-1968: tot 56 kg
- - 1972-1992: 52-56 kg
- - 1996: 54-59 kg
- - 2000-2016: tot 56 kg
- - 2020: tot 61 kg
Land | |||
---|---|---|---|
CHN | 5 | 6 | 3 |
URS | 3 | 2 | 1 |
USA | 3 | 0 | 1 |
TUR | 2 | 0 | 1 |
IRI | 1 | 2 | 3 |
HUN | 1 | 2 | 0 |
PRK | 1 | 1 | 0 |
BUL | 1 | 0 | 1 |
CUB | 1 | 0 | 0 |
KOR | 1 | 0 | 0 |
JPN | 0 | 1 | 3 |
POL | 0 | 1 | 2 |
INA | 0 | 1 | 1 |
GBR | 0 | 1 | 0 |
GRE | 0 | 1 | 0 |
VIE | 0 | 1 | 0 |
AZE | 0 | 0 | 1 |
KAZ | 0 | 0 | 1 |
THA | 0 | 0 | 1 |
- Meervoudige medaillewinnaars
Succesvolste | Meervoudige |
---|---|
2-0-0 Long Qingquan 2-0-0 Halil Mutlu 2-0-0 Charles Vinci 1-2-0 Imre Földi 1-1-0 Mohammad Nassiri 1-1-0 Om Yun-chol |
0-1-1 Liu Shoubin 0-1-1 Eko Yuli Irawan 0-1-1 Mahmoud Namdjou |
Vedergewicht
bewerken- - 1920-1936: tot 60 kg
- - 1948-1992: 56-60 kg
- - 1996: 59-64 kg
- - 2000-2016: 56-62 kg
- - 2020: 61-67 kg
Land | |||
---|---|---|---|
URS | 4 | 4 | 0 |
CHN | 4 | 1 | 3 |
TUR | 3 | 0 | 0 |
USA | 2 | 2 | 1 |
JPN | 2 | 0 | 2 |
COL | 1 | 3 | 0 |
ITA | 1 | 1 | 2 |
EGY | 1 | 1 | 1 |
AUT | 1 | 1 | 0 |
BUL | 1 | 4 | 0 |
BEL | 1 | 0 | 0 |
CRO | 1 | 0 | 0 |
FRA | 1 | 0 | 0 |
PRK | 1 | 0 | 0 |
GRE | 0 | 2 | 1 |
INA | 0 | 1 | 2 |
GER | 0 | 1 | 1 |
TRI | 0 | 1 | 1 |
EST | 0 | 1 | 0 |
ROU | 0 | 1 | 0 |
POL | 0 | 0 | 3 |
SUI | 0 | 0 | 2 |
BLR | 0 | 0 | 1 |
HUN | 0 | 0 | 1 |
IRI | 0 | 0 | 1 |
KAZ | 0 | 0 | 1 |
TPE | 0 | 0 | 1 |
VEN | 0 | 0 | 1 |
- Meervoudige medaillewinnaars
Succesvolste | Meervoudige |
---|---|
3-0-0 Naim Süleymanoğlu 2-0-0 Yoshinobu Miyake 1-2-0 Isaac Berger 1-1-0 Óscar Figueroa 1-1-0 Pierino Gabetti 1-1-0 Jevgeni Minajev 1-1-0 / Nikolai Pesjalov 1-0-1 Anthony Terlazzo |
0-2-0 Dito Sjanidze 0-1-1 Eko Yuli Irawan 0-1-1 Rodney Wilkes 0-1-1 Hans Wölpert |
Lichtgewicht
bewerken- - 1920-1992: 60-67,5 kg
- - 1996: 64-70 kg
- - 2000-2016: 62-69 kg
- - 2020: tot 67-73 kg
Land | |||
---|---|---|---|
CHN | 7 | 0 | 1 |
URS | 4 | 4 | 0 |
BUL | 2 | 3 | 1 |
FRA | 2 | 2 | 1 |
AUT | 2 | 2 | 0 |
EGY | 2 | 1 | 0 |
POL | 2 | 0 | 4 |
GDR | 1 | 1 | 0 |
GER | 1 | 0 | 2 |
EST | 1 | 0 | 0 |
EUN | 1 | 0 | 0 |
USA | 1 | 0 | 0 |
BEL | 0 | 1 | 1 |
CUB | 0 | 1 | 1 |
INA | 0 | 1 | 1 |
KOR | 0 | 1 | 1 |
ROU | 0 | 1 | 1 |
IRI | 0 | 1 | 0 |
PRK | 0 | 1 | 0 |
SGP | 0 | 1 | 0 |
TUR | 0 | 1 | 0 |
VEN | 0 | 1 | 0 |
AUS | 0 | 0 | 1 |
BLR | 0 | 0 | 1 |
CRO | 0 | 0 | 1 |
FIN | 0 | 0 | 1 |
GBR | 0 | 0 | 1 |
HUN | 0 | 0 | 1 |
IRQ | 0 | 0 | 1 |
ITA | 0 | 0 | 1 |
KGZ | 0 | 0 | 1 |
TCH | 0 | 0 | 1 |
- Meervoudige medaillewinnaars
Succesvolste | Meervoudige |
---|---|
2-0-0 Waldemar Baszanowski 2-0-0 Shi Zhiyong 1-1-0 Hans Haas 1-1-0 Joachim Kunz 1-1-0 / Israel Militosjan |
0-0-2 Marian Zieliński |
Middengewicht
bewerken- - 1920-1992: 67,5-75 kg
- - 1996: 70-76 kg
- - 2000-2016: 69-77 kg
- - 2020: 73-81 kg
Land | |||
---|---|---|---|
BUL | 4 | 1 | 2 |
CHN | 3 | 3 | 0 |
URS | 3 | 3 | 0 |
USA | 2 | 3 | 0 |
FRA | 2 | 0 | 0 |
ITA | 1 | 3 | 3 |
CUB | 1 | 1 | 1 |
GER | 1 | 1 | 1 |
KAZ | 1 | 1 | 0 |
EGY | 1 | 0 | 1 |
EUN | 1 | 0 | 0 |
FRG | 1 | 0 | 0 |
KOR | 1 | 0 | 0 |
TCH | 1 | 0 | 0 |
TUR | 1 | 0 | 0 |
CAN | 0 | 2 | 0 |
EST | 0 | 1 | 1 |
GDR | 0 | 1 | 1 |
JPN | 0 | 1 | 1 |
GRE | 0 | 1 | 0 |
DOM | 0 | 1 | 0 |
LIB | 0 | 1 | 0 |
ARM | 0 | 0 | 2 |
HUN | 0 | 0 | 2 |
KOR | 0 | 0 | 2 |
PRK | 0 | 0 | 2 |
AUT | 0 | 0 | 1 |
NED | 0 | 0 | 1 |
ROU | 0 | 0 | 1 |
RUS | 0 | 0 | 1 |
SWE | 0 | 0 | 1 |
- Meervoudige medaillewinnaars
Succesvolste | Meervoudige |
---|---|
2-1-0 Lyu Xiaojun 1-2-0 Carlo Galimberti 1-2-0 Peter George 1-1-0 Rudolf Ismayr 1-1-0 Viktor Koerentsov 1-1-0 Pablo Lara Rodríguez |
0-0-2 Kim Sung-jip 0-1-1 Masahi Ohuchi |
Middenzwaargewicht
bewerken- - 1952-1992: 82,5-90 kg
- - 1996: 83-91 kg
- - 2000-2016: 85-94 kg
- - 2020: 81-96 kg
Land | |||
---|---|---|---|
URS | 5 | 4 | 0 |
BUL | 2 | 2 | 1 |
KAZ | 2 | 0 | 0 |
RUS | 1 | 2 | 2 |
USA | 1 | 2 | 0 |
EUN | 1 | 1 | 0 |
GRE | 1 | 1 | 0 |
ROU | 1 | 1 | 0 |
FIN | 1 | 0 | 0 |
HUN | 1 | 0 | 0 |
IRI | 1 | 0 | 0 |
QAT | 1 | 0 | 0 |
POL | 0 | 2 | 4 |
GBR | 0 | 1 | 2 |
BLR | 0 | 1 | 0 |
VEN | 0 | 1 | 0 |
FRA | 0 | 0 | 1 |
GDR | 0 | 0 | 1 |
GEO | 0 | 0 | 1 |
GER | 0 | 0 | 1 |
LTU | 0 | 0 | 1 |
MDA | 0 | 0 | 1 |
SWE | 0 | 0 | 1 |
TRI | 0 | 0 | 1 |
- Meervoudige medaillewinnaars
Succesvolste | Meervoudige |
---|---|
2-0-0 Ilja Ilin 2-0-0 / Akakios (Kakhi) Kakhiashvilis 1-0-1 Aleksej Petrov |
0-2-0 Szymon Kołecki 0-1-1 Khadjimourad Akkaev 0-1-1 Louis Martin 0-1-1 Atanas Sjopov |
Zwaargewicht
bewerken- - 1920-1948: boven 82,5 kg
- - 1952-1968: boven 90 kg
- - 1972-1976: 90-110 kg
- - 1980-1992: 100-110 kg (Zwaar II)
- - 1996: 99-108 kg (Zwaar II)
- - 2000-2016: 94-105 kg
- - 2020: 96-109 kg
Land | |||
---|---|---|---|
URS | 7 | 1 | 0 |
USA | 3 | 3 | 4 |
GER | 3 | 0 | 1 |
ITA | 3 | 0 | 1 |
UKR | 2 | 1 | 0 |
UZB | 2 | 0 | 0 |
RUS | 1 | 2 | 2 |
TCH | 1 | 2 | 1 |
IRI | 1 | 1 | 0 |
BLR | 1 | 0 | 0 |
BUL | 0 | 4 | 1 |
ARM | 0 | 2 | 0 |
EST | 0 | 1 | 2 |
ARG | 0 | 1 | 1 |
HUN | 0 | 1 | 1 |
ROU | 0 | 1 | 1 |
AUT | 0 | 1 | 0 |
BEL | 0 | 1 | 0 |
EUN | 0 | 1 | 0 |
LUX | 0 | 1 | 0 |
GDR | 0 | 0 | 2 |
POL | 0 | 0 | 2 |
FRA | 0 | 0 | 1 |
KAZ | 0 | 0 | 1 |
LAT | 0 | 0 | 1 |
NED | 0 | 0 | 1 |
QAT | 0 | 0 | 1 |
- Meervoudige medaillewinnaars
Succesvolste | Meervoudige |
---|---|
2-0-0 John Davis 2-0-0 Leonid Zjabotinski 1-1-0 Joeri Vlasov 1-0-1 Jaroslav Skobla 1-0-1 Josef Straßberger 1-0-1 / Ronny Weller |
0-2-0 James Bradford 0-2-0 Simon Martirosjan 0-2-0 Václav Pšenička 0-1-2 Norbert Schemansky 0-1-1 Arnold Luhaäär 0-1-1 Humberto Selvetti |
Superzwaargewicht
bewerken- - 1972-1992: boven 110 kg
- - 1996: boven 108 kg
- - 2000-2016: boven 105 kg
- - 2020: boven 109 kg
Land | |||
---|---|---|---|
URS | 4 | 0 | 0 |
IRI | 3 | 2 | 0 |
GEO | 2 | 0 | 1 |
GER | 1 | 2 | 1 |
RUS | 1 | 1 | 2 |
EUN | 1 | 1 | 0 |
AUS | 1 | 0 | 1 |
FRG | 0 | 2 | 2 |
GDR | 0 | 2 | 2 |
LAT | 0 | 1 | 1 |
ARM | 0 | 1 | 0 |
USA | 0 | 1 | 0 |
BUL | 0 | 0 | 1 |
POL | 0 | 0 | 1 |
SYR | 0 | 0 | 1 |
- Meervoudige medaillewinnaars
Succesvolste | Meervoudige |
---|---|
2-0-0 Vasili Aleksejev 2-0-0 Hossein Reza Zadeh 2-0-0 / Aleksandr Koerlovitsj 2-0-0 Lasja Talachadze 1-0-1 Andrej Sjemerkin |
0-2-0 Ronny Weller 0-1-2 / Manfred Nerlinger 0-1-1 Gerd Bonk 0-1-1 Viktors Ščerbatihs |
Vrouwen
bewerkenVlieggewicht
bewerken- - 2000-2016 tot 48 kg
- - 2020 tot 49 kg
Editie | Goud | Zilver | Brons | |||
---|---|---|---|---|---|---|
2000 | USA | Tara Nott | INA | Raema Lisa Rumbewas | INA | Sri Indriyani |
2004 | TUR | Nurcan Taylan | CHN | Li Zhuo | THA | Aree Wiratthaworn |
2008 | CHN | Chen Xiexia | TUR | Sibel Özkan | TPE | Chen Wei Ling |
2012 | CHN | Wang Mingjuan | JPN | Hiromi Miyake | PRK | Ryang Chun-hwa |
2016 | THA | Sopita Tanasan | IND | Sri Wahyuni Agustiani | JPN | Hiromi Miyake |
2020 | CHN | Hou Zhihui | IND | Saikhom Mirabai Chanu | INA | Windy Cantika Aisah |
Land | |||
---|---|---|---|
CHN | 3 | 1 | 0 |
TUR | 1 | 1 | 0 |
THA | 1 | 0 | 1 |
USA | 1 | 0 | 0 |
IND | 0 | 2 | 0 |
INA | 0 | 1 | 2 |
JPN | 0 | 1 | 1 |
PRK | 0 | 0 | 1 |
TPE | 0 | 0 | 1 |
- Meervoudige medaillewinnaars
Succesvolste | Meervoudige |
---|---|
0-1-1 Hiromi Miyake |
Vedergewicht
bewerken- - 2000-2016 tot 53 kg
- - 2020 tot 55 kg
Land | |||
---|---|---|---|
THA | 2 | 0 | 0 |
TPE | 1 | 2 | 0 |
CHN | 1 | 1 | 0 |
PHI | 1 | 1 | 0 |
KAZ | 1 | 0 | 1 |
INA | 0 | 1 | 1 |
KOR | 0 | 1 | 1 |
BLR | 0 | 0 | 1 |
COL | 0 | 0 | 1 |
MDA | 0 | 0 | 1 |
- Meervoudige medaillewinnaars
Succesvolste | Meervoudige |
---|---|
1-1-0 Hidilyn Diaz 1-1-0 Hsu Shu-ching 1-0-1 Zoelfia Tsjinsjanlo |
0-1-1 Yoon Jin-hee |
Lichtgewicht
bewerken- - 2000-2016 tot 58 kg
- - 2020 tot 59 kg
Editie | Goud | Zilver | Brons | |||
---|---|---|---|---|---|---|
2000 | MEX | Soraya Jimenez Mendivil | PRK | Ri Song-hui | THA | Khassaraporn Suta |
2004 | CHN | Chen Yanqing | PRK | Ri Song-hui | THA | Wandee Kameaim |
2008 | CHN | Chen Yanqing | RUS | Marina Shainova | PRK | O Jong-ae |
2012 | CHN | Li Xueying | THA | Pimsiri Sirikaew | UKR | Julija Kalina |
2016 | THA | Sukanya Srisurat | THA | Pimsiri Sirikaew | TPE | Kuo Hsing-chun |
2020 | TPE | Kuo Hsing-chun | TKM | Polina Goerjeva | JPN | Mikiko Andoh |
Land | |||
---|---|---|---|
CHN | 3 | 0 | 0 |
THA | 1 | 2 | 2 |
TPE | 1 | 0 | 1 |
MEX | 1 | 0 | 0 |
PRK | 0 | 2 | 1 |
RUS | 0 | 1 | 0 |
TKM | 0 | 1 | 0 |
JPN | 0 | 0 | 1 |
UKR | 0 | 0 | 1 |
- Meervoudige medaillewinnaars
Succesvolste | Meervoudige |
---|---|
2-0-0 Chen Yanqing 1-0-1 Kuo Hsing-chun |
0-2-0 Ri Song-hui 0-2-0 Pimsiri Sirikaew |
Middengewicht
bewerken- - 2000-2016 tot 63 kg
- - 2020 tot 64 kg
Land | |||
---|---|---|---|
CHN | 2 | 0 | 0 |
KAZ | 1 | 1 | 1 |
PRK | 1 | 1 | 0 |
CAN | 1 | 0 | 1 |
UKR | 1 | 0 | 0 |
RUS | 0 | 2 | 0 |
BLR | 0 | 1 | 1 |
ITA | 0 | 1 | 0 |
TPE | 0 | 0 | 2 |
GRE | 0 | 0 | 1 |
Lichtzwaargewicht
bewerken- - 2000-2016 tot 69 kg
- - 2020 tot 76 kg
Land | |||
---|---|---|---|
CHN | 3 | 0 | 0 |
RUS | 1 | 0 | 1 |
ECU | 1 | 0 | 0 |
PRK | 1 | 0 | 0 |
HUN | 0 | 2 | 0 |
COL | 0 | 1 | 0 |
KAZ | 0 | 1 | 0 |
ROU | 0 | 1 | 0 |
USA | 0 | 1 | 0 |
BLR | 0 | 0 | 1 |
EGY | 0 | 0 | 2 |
IND | 0 | 0 | 1 |
MEX | 0 | 0 | 1 |
UKR | 0 | 0 | 1 |
Zwaargewicht
bewerken- - 2000-2016 tot 75 kg
- - 2020 tot 87 kg
Land | |||
---|---|---|---|
KAZ | 2 | 0 | 0 |
CHN | 1 | 0 | 0 |
COL | 1 | 0 | 0 |
PRK | 1 | 0 | 0 |
THA | 1 | 0 | 0 |
RUS | 0 | 2 | 2 |
BLR | 0 | 1 | 1 |
ESP | 0 | 1 | 1 |
ECU | 0 | 1 | 0 |
NGR | 0 | 1 | 0 |
DOM | 0 | 0 | 1 |
MEX | 0 | 0 | 1 |
TPE | 0 | 0 | 1 |
- Meervoudige medaillewinnaars
Succesvolste | Meervoudige |
---|---|
0-2-0 Natalja Zabolotnaja |
Superzwaargewicht
bewerken- - 2000-2016 boven 75 kg
- - 2020 boven 87 kg
Editie | Goud | Zilver | Brons | |||
---|---|---|---|---|---|---|
2000 | CHN | Ding Meiyuan | POL | Agata Wróbel | USA | Cheryl Haworth |
2004 | CHN | Tang Gonghong | KOR | Jang Mi-ran | POL | Agata Wróbel |
2008 | KOR | Jang Mi-ran | SAM | Ele Opeloge | NGR | Maryam Usman |
2012 | CHN | Zhou Lulu | RUS | Tatjana Kasjirina | ARM | Hripsime Khurshudyan |
2016 | CHN | Meng Suping | PRK | Kim Kuk-hyang | USA | Sarah Robles |
2020 | CHN | Li Wenwen | GBR | Emily Campbell | USA | Sarah Robles |
Land | |||
---|---|---|---|
CHN | 5 | 0 | 0 |
KOR | 1 | 1 | 0 |
POL | 0 | 1 | 1 |
GBR | 0 | 1 | 0 |
PRK | 0 | 1 | 0 |
RUS | 0 | 1 | 0 |
SAM | 0 | 1 | 0 |
USA | 0 | 0 | 3 |
ARM | 0 | 0 | 1 |
NGR | 0 | 0 | 1 |
- Meervoudige medaillewinnaars
Succesvolste | Meervoudige |
---|---|
1-1-0 Jang Mi-ran | 0-1-1 Agata Wróbel 0-0-2 Sarah Robles |
Medaillewinnaars in verschillende klassen
bewerkenSuccesvolste | Meervoudige | ||
---|---|---|---|
Mannen | |||
3-0-0 / Akakios (Kakhi) Kakhiashvilis 3-0-0 Halil Mutlu 2-1-0 Tommy Kono 2-1-0 Yoshinobu Miyake 2-0-1 Arkadi Vorobjov 2-0-0 Norair Noerikjan 2-0-0 Zhan Xugang 1-2-1 / Ronny Weller 1-1-2 Nikolai Pesjalov 1-1-2 Norbert Schemansky 1-1-1 Mohammad Nassiri 1-1-1 Nicu Vlad |
1-1-0 Chun Byung-kwan 1-1-0 Launceston Elliot * 1-1-0 Viggo Jensen * 1-1-0 / Anatoli Khrapaty 1-1-0 Trofim Lomakin 1-1-0 Alfred Neuland 1-1-0 Oscar Osthoff ** 1-1-0 Timoer Taimazov 1-1-0 Jaan Talts 1-1-0 / Leonid Taranenko 1-0-1 Péter Baczakó 1-0-1 Ireneusz Paliński 1-0-1 Ibrahim Shams 1-0-1 Zhang Xiangxiang |
0-2-0 Joto Jotov 0-2-0 Leonidas Sampanis 0-2-0 / Sergej Syrtsov 0-1-2 Eko Yuli Irawan 0-1-1 He Yingqiang 0-1-1 Triyatno |
0-0-3 Marian Zieliński 0-0-2 / Stefan Botev 0-0-2 Frank Kungler ** 0-0-2 Tadeusz Rutkowski 0-0-2 Győző Veres |
Vrouwen | |||
2-0-0 Rim Jong-sim | 1-0-1 Valentina Popova | 0-2-0 Raema Lisa Rumbewas |
- * beide in 1896; ** beide in 1904
Afgevoerde onderdelen
bewerken1896+1904
bewerkenEditie | Onderdeel | Goud | Zilver | Brons | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|
1896 | Eénhandig heffen (m) | GBR | Launceston Elliot | DEN | Viggo Jensen | GRE | Alexandros Nikolopoulos |
Tweehandig heffen (m) | DEN | Viggo Jensen | GBR | Launceston Elliot | GRE | Sotirios Versis | |
1904 | Eénhandig 10 halteroefeningen (m) | USA | Oscar Osthoff | USA | Frederick Winters | USA | Frank Kungler |
Tweehandig heffen (m) | GRE | Perikles Kakousis | USA | Oscar Osthoff | USA | Frank Kungler |
Vlieggewicht
bewerken- - 1972-1992: tot 52 kg
- - 1996: tot 54 kg
Lichtzwaargewicht
bewerken- - 1920-1992: 75-82,5 kg (1920-1948: Halfzwaargewicht)
- - 1996: 76-83 kg
- - 2000-2016: 77-85 kg
Land | |||
---|---|---|---|
URS | 6 | 2 | 1 |
FRA | 4 | 1 | 0 |
GRE | 3 | 0 | 1 |
USA | 2 | 3 | 2 |
POL | 2 | 2 | 3 |
CHN | 1 | 1 | 0 |
EGY | 1 | 0 | 1 |
IRI | 1 | 0 | 1 |
ROU | 1 | 0 | 1 |
GEO | 1 | 0 | 0 |
NOR | 1 | 0 | 0 |
GER | 0 | 3 | 0 |
HUN | 0 | 2 | 3 |
BLR | 0 | 2 | 0 |
BUL | 0 | 2 | 0 |
SUI | 0 | 2 | 0 |
AUS | 0 | 1 | 0 |
DEN | 0 | 1 | 0 |
RUS | 0 | 1 | 0 |
SWE | 0 | 0 | 2 |
ARM | 0 | 0 | 1 |
AUT | 0 | 0 | 1 |
GEO | 0 | 0 | 1 |
JPN | 0 | 0 | 1 |
KOR | 0 | 0 | 1 |
NED | 0 | 0 | 1 |
TCH | 0 | 0 | 1 |
- ↑ 1992: De bronzenmedaillewinnaar Ibragim Samadov (EUN) werd gediskwalificeerd nadat hij tijdens de medaille uitreiking zijn gewonnen bronzen medaille op de grond wierp en het podium verliet. Dit deed hij uit protest tegen de tie-break regel, die bepaalde dat de lichtste deelnemer bij een gelijke prestatie hoger wordt geklasseerd.
- Meervoudige medaillewinnaars
Succesvolste | Meervoudige |
---|---|
3-0-1 Pyrros Dimas 2-1-0 Louis Hostin 1-1-0 Stanley Stanczyk 1-0-1 Giorgi Asanidze |
0-2-0 Fritz Hünenberger 0-2-0 Marc Huster 0-2-0 Andrej Rybakou 0-1-1 James George 0-1-1 Norbert Ozimek 1-0-1 Kianoush Rostami |
Zwaargewicht I
bewerken- - 1980-1992: 90-100 kg
- - 1996: 91-99 kg
Editie | Goud | Zilver | Brons | |||
---|---|---|---|---|---|---|
1980 | TCH | Ota Zaremba | URS | Igor Nikitin | CUB | Alberto Blanco |
1984 | FRG | Rolf Milser | ROU | Vasile Groapă | FIN | Pekka Niemi |
1988 | URS | Pavel Koeznetsov | ROU | Nicu Vlad | FRG | Peter Immesberger |
1992 | EUN | Viktor Tregoebov | EUN | Timoer Taimazov | POL | Waldemar Malak |
1996 | GRE | Akakios Kakhiashvilis | KAZ | Anatoli Khrapaty | UKR | Denis Gotfrid |
Bronnen, noten en/of referenties |