Europees kampioenschap voetbal vrouwen 2025 (kwalificatie)
De kwalificatiewedstrijden voor het Europees kampioenschap voetbal vrouwen 2025 zullen tussen 5 april en 3 december 2024 worden gespeeld. Het gastland Zwitserland is automatisch gekwalificeerd, de overige 15 landen zullen zich via dit kwalificatietoernooi plaatsen.[1]
Kwalificatie Europees kampioenschap voetbal vrouwen 2025 | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Toernooi-informatie | |||||||
Datum | 5 april – 3 december 2024 | ||||||
Teams | 51 (van 1 confederatie) | ||||||
Toernooistatistieken | |||||||
Wedstrijden | 50 | ||||||
Doelpunten | 157 (3,14 per wedstrijd) | ||||||
Toeschouwers | 234.480 (4.690 per wedstrijd) | ||||||
Topscorer(s) | Amalie Vangsgaard Medina Dešić Eileen Campbell Salma Paralluelo Rachel Rowe (3 doelpunten) | ||||||
Informatie laatst gewijzigd op: 10 april 2024 | |||||||
Navigatie | |||||||
| |||||||
|
Opzet bewerken
Het kwalificatietoernooi, overigens vanaf dit seizoen door de UEFA aangeduid als UEFA Women's European Qualifiers, start op 3 april 2024 na afloop van de UEFA Women's Nations League 2023/24. Het toernooi is opgedeeld in twee delen: als eerste worden de kwalificatiewedstrijden in de competitiefase gespeeld, waarna via de play-offs de laatste beschikbare plaatsen voor het eindtoernooi te verdienen zijn.
De opzet van de competitiefase zal gelijk zijn aan de Nations League, waarin alle landen zullen worden onderverdeeld in drie divisies (A, B en C). Divisies A en B zullen beiden uit 16 landen bestaan, in divisie C spelen 19 landen mee. Afhankelijk van de prestaties en de eindrangschikking in de Nations League wordt bepaald in welke divisie elk land wordt ingedeeld. In februari 2024 wordt door middel van promotie- en degradatiewedstrijden bepaalt wie er promoveert en degradeert.
Net als in de Nations League spelen alle landen tijdens het kwalificatietoernooi in groepen van drie (divisie A en B) of vier teams (divisie C) tegen elkaar, verdeeld over zes speeldagen. Elk land speelt één thuis- en uitwedstrijd tegen de andere landen uit hun groep. Het doel van deze opzet is dat landen zich kunnen kwalificeren voor het Europees kampioenschap voetbal vrouwen 2025, terwijl daarnaast ook een hogere (of juist lagere) rangschikking op het spel staat voor de volgende editie van de Nations League.
Aan het einde van de competitiefase zal een eindrangschikking worden opgesteld, wat drie belangrijke resultaten zal opleveren: welke landen zich rechtstreeks plaatsen voor het eindtoernooi, welke landen in de play-offs om kwalificatie gaan spelen en in welke divisie de landen bij de UEFA Women's Nations League 2025/26 zullen worden ingedeeld. Op basis van de rangschikking zal worden bepaald welke landen hun klassering in de competitiefase behouden, of dat ze promoveren of degraderen naar een hogere/lagere divisie.
De top twee van elke groep uit divisie A (acht landen) kwalificeert zich rechtstreeks voor het Europees kampioenschap voetbal vrouwen 2025, samen met gastland Zwitserland. De overige zeven deelnemende landen worden via play-offs over twee rondes in oktober, november en december bepaald.
Promotie en degradatie bewerken
In aanloop naar de UEFA Women's Nations League 2025/26 staan ook promotie en degradatie tussen de divisies op het spel:[2]
- De groepswinnaars en de nummers twee en drie uit divisie A blijven in divisie A
- De nummers twee en drie beste nummers drie uit divisie B blijven in divisie B
- De nummers twee, drie en vier uit divisie C blijven in divisie C
- De groepswinnaars van divisie B en C promoveren naar een hogere divisie in de volgende editie
- De nummers vier van divisie A en B degraderen, samen met de laagst gerangschikte nummer drie uit divisie B, naar een lagere divisie in de volgende editie
Beslissingscriteria bewerken
Beslissingscriteria voor de rangschikking van de groepen bewerken
Wanneer twee of meer landen na afloop van de competitiefase gelijk eindigen in puntenaantal, worden onderstaande criteria toegepast:
- Het aantal behaalde punten in de onderlinge wedstrijden tussen de teams die gelijk geëindigd zijn;
- Onderling doelsaldo in de onderlinge wedstrijden tussen de teams die gelijk geëindigd zijn;
- Het aantal gescoorde doelpunten in de onderlinge wedstrijden tussen de teams die gelijk geëindigd zijn;
- Wanneer er na criteria 1 tot en met 3 nog steeds geen onderling verschil is, worden deze criteria nog een keer toegepast bij de wedstrijden tussen de betreffende teams om hun eindrangschikking te bepalen. Wanneer dit nog steeds geen doorslag geeft, zijn criteria 5 tot en met 11 van toepassing:
- Totale doelsaldo na afloop van de competitiefase;
- Het aantal gescoorde doelpunten in de competitiefase;
- Het aantal gescoorde uitdoelpunten in de competitiefase;
- Het aantal gewonnen wedstrijden in de competitiefase;
- Het aantal gewonnen uitwedstrijden in de competitiefase;
- Disciplinaire punten (1 punt voor een gele kaart, 3 punten voor een rode kaart als gevolg van twee gele kaarten, 3 punten voor een directe rode kaart, 4 punten voor een gele kaart gevolgd door een directe rode kaart).
- Positie op de ranglijst bij de loting voor het begin van de competitiefase.
Beslissingscriteria voor rangschikking divisies bewerken
De drie divisies worden na afloop van de competitiefase individueel gerangschikt volgens onderstaande criteria:
- De positie in de groep;
- Het aantal punten;
- Totale doelsaldo na afloop van de competitiefase;
- Het aantal gescoorde doelpunten;
- Het aantal gescoorde uitdoelpunten;
- Het aantal gewonnen wedstrijden;
- Het aantal gewonnen uitwedstrijden;
- Disciplinaire punten (1 punt voor een gele kaart, 3 punten voor een rode kaart als gevolg van twee gele kaarten, 3 punten voor een directe rode kaart, 4 punten voor een gele kaart gevolgd door een directe rode kaart).
- Positie op de ranglijst bij de loting voor het begin van de competitiefase.
Omdat divisie C uit een oneven aantal landen en groepen bestaat, worden de resultaten van de nummers een, twee en drie tegen de nummers vier uit hun groep niet meegerekend voor het opstellen van de ranglijst.
Beslissingscriteria voor de totale eindrangschikking bewerken
De eindrangschikking van de UEFA Women's Nations League wordt volgens onderstaande criteria opgesteld:
- De nummers 1 tot en met 16 zijn ondergebracht bij divisie A, op basis van hun rangschikking na de competitiefase;
- De nummers 16 tot en met 32 zijn ondergebracht bij divisie B, op basis van hun rangschikking na de competitiefase;
- De nummers 33 tot en met 51 zijn ondergebracht bij divisie C, op basis van hun rangschikking na de competitiefase.
Deelnemende landen bewerken
Alle 55 bij de UEFA aangesloten landen hadden tot 23 maart 2023 de tijd om zich aan te melden voor deelname. Dit gold voor zowel deelname aan het kwalificatietoernooi voor het Europees kampioenschap voetbal vrouwen 2025 als de UEFA Women's Nations League 2023/24.
In totaal deden 51 landen mee aan beide toernooien. Vanwege de Russische invasie van Oekraïne werd Rusland op 28 februari 2022 voor onbepaalde tijd door de UEFA en FIFA uitgesloten van deelname aan alle internationale toernooien.[3] Gibraltar, Liechtenstein en San Marino dienden geen verzoek tot deelname in bij de UEFA.
De deelnemende landen werden op basis van de eindrangschikking van de UEFA Women's Nations League 2023/24 en de (eventuele) resultaten van de promotie- en degradatiewedstrijden in deze competitie verdeeld over drie divisies (A, B en C). Vervolgens worden zij verdeeld over vier groepen van vier landen in divisies A en B, en drie groepen van vijf landen en één groep met vier landen in divisie C.
Gepromoveerd in de UEFA Women's Nations League 2023/24 | |
Gedegradeerd in de UEFA Women's Nations League 2023/24 |
|
|
|
- ↑ a b c d e f g h België, Bosnië en Herzegovina, Hongarije, IJsland, Kroatië, Noorwegen, Servië en Zweden speelden in februari 2024 wedstrijden om promotie en degradatie tussen de divisies A en B, om te bepalen welke landen in welke divisies uiteindelijk werden ingedeeld.
- ↑ a b c d e f Bulgarije, Letland, Montenegro, Noord-Ierland, Oekraïne en Slowakije speelden in februari 2024 wedstrijden om promotie en degradatie tussen de divisies B en C, om te bepalen welke landen in welke divisies uiteindelijk werden ingedeeld.
Loting bewerken
De loting voor het kwalificatietoernooi vond op 5 maart 2024 om 13.00 (UTC+1) plaats op het UEFA-hoofdkantoor in Nyon, Zwitserland.[4] Om politieke redenen kon Kosovo niet in een zelfde groep worden ingedeeld met Bosnië en Herzegovina of Servië. De landen die in de UEFA Women's Nations League 2023/24 in groepen van drie landen speelden, in dit geval Bulgarije en Noord-Macedonië, werden bij dit kwalificatietoernooi in groepen van vier landen geloot.[5]
Speelschema bewerken
Het speelschema van het kwalificatietoernooi ziet er als volgt uit:[2]
Ronde | Loting | Speelronde | Speeldata |
---|---|---|---|
Groepsfase | 5 maart 2024 | Speeldag 1 en 2 | 5–9 april 2024 |
Speeldag 3 en 4 | 31 mei – 4 juni 2024 | ||
Speeldag 5 en 6 | 12–16 juli 2024 | ||
Play-offs | 19 juli 2024 | Ronde 1 | 23–29 oktober 2024 |
Ronde 2 | 27 november–3 december 2024 |
Geplaatste teams bewerken
Land | Gekwalificeerd als | Datum kwalificatie | Voorgaande deelnames |
---|---|---|---|
Zwitserland | Gastland | 4 april 2023 | 2 (2017, 2022) |
Divisie A bewerken
Groep 1 bewerken
Pos | Team | Wed | W | G | V | Ptn | DV | DT | +/− | Kwalificatie | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Noorwegen | 2 | 1 | 0 | 1 | 3 | 4 | 1 | +3 | Gekwalificeerd voor het eindtoernooi | 31 mei
|
16 jul
|
4 – 0 | ||
2 | Italië | 2 | 1 | 0 | 1 | 3 | 3 | 2 | +1 | 4 jun
|
2 – 0 | 16 jul
| |||
3 | Nederland | 2 | 1 | 0 | 1 | 3 | 1 | 2 | −1 | Kwalificatie voor de play-offs (geplaatste status) | 1 – 0 | 12 jul
|
31 mei
| ||
4 | Finland | 2 | 1 | 0 | 1 | 3 | 2 | 5 | −3 | Kwalificatie voor de play-offs (geplaatste status) en degradatie naar divisie B | 12 jul
|
2 – 1 | 4 jun
|
Regels voor de stand: Beslissingscriteria
Kleuren: groen - winst thuisploeg; blauw - gelijkspel; rood - verlies thuisploeg.
- Wedstrijden
5 april 2024 18.00 (UTC+2) |
Noorwegen | 4 – 0 | Finland | Stadion: Ullevaalstadion, Oslo Toeschouwers: 3.106 Scheidsrechter: Catarina Campos |
Bizet 24' Haug 41' Bjelde 78' Terland 81' |
Verslag | |||
5 april 2024 18.15 (UTC+2) |
Italië | 2 – 0 | Nederland | Stadion: San Vito-Gigi Marullastadion, Cosenza Toeschouwers: 4.300 Scheidsrechter: Ivana Martinčić |
Giacinti 4' Bonfantini 59' |
Verslag | |||
9 april 2024 19.00 (UTC+3) |
Finland | 2 – 1 | Italië | Stadion: Olympisch Stadion, Helsinki Toeschouwers: 5.000 Scheidsrechter: Marta Huerta de Aza |
Rantala 48' Linari 75' (e.d.) |
Verslag | 39' Giugliano | ||
9 april 2024 20.45 (UTC+2) |
Nederland | 1 – 0 | Noorwegen | Stadion: Rat Verlegh Stadion, Breda Toeschouwers: 9.486 Scheidsrechter: Cheryl Foster |
Beerensteyn 6' | Verslag | |||
31 mei 2024 18.00 (UTC+2) |
Noorwegen | v | Italië | Stadion: Ullevaalstadion, Oslo |
Verslag | ||||
31 mei 2024 20.45 (UTC+2) |
Nederland | v | Finland | Stadion: Spartastadion Het Kasteel, Rotterdam |
Verslag | ||||
4 juni 2024 19.00 (UTC+3) |
Finland | v | Nederland | Stadion: Tammela Stadion, Tampere |
Verslag | ||||
4 juni 2024 18.15 (UTC+2) |
Italië | v | Noorwegen | Stadion: Stadio Paolo Mazza, Ferrara |
Verslag | ||||
12 juli 2024 |
Nederland | v | Italië | |
Verslag | ||||
12 juli 2024 |
Finland | v | Noorwegen | |
Verslag | ||||
16 juli 2024 |
Noorwegen | v | Nederland | |
Verslag | ||||
16 juli 2024 |
Italië | v | Finland | |
Verslag | ||||
Groep 2 bewerken
Pos | Team | Wed | W | G | V | Ptn | DV | DT | +/− | Kwalificatie | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Spanje | 2 | 2 | 0 | 0 | 6 | 10 | 1 | +9 | Gekwalificeerd voor het eindtoernooi | 4 jun
|
3 – 1 | 16 jul
| ||
2 | Denemarken | 2 | 2 | 0 | 0 | 6 | 7 | 3 | +4 | 31 mei
|
16 jul
|
4 – 2 | |||
3 | Tsjechië | 2 | 0 | 0 | 2 | 0 | 2 | 6 | −4 | Kwalificatie voor de play-offs (geplaatste status) | 12 jul
|
1 – 3 | 31 mei
| ||
4 | België | 2 | 0 | 0 | 2 | 0 | 2 | 11 | −9 | Kwalificatie voor de play-offs (geplaatste status) en degradatie naar divisie B | 0 – 7 | 12 jul
|
4 jun
|
Regels voor de stand: Beslissingscriteria
Kleuren: groen - winst thuisploeg; blauw - gelijkspel; rood - verlies thuisploeg.
- Wedstrijden
5 april 2024 18.00 (UTC+2) |
Tsjechië | 1 – 3 | Denemarken | Stadion: Městský fotbalový stadion, Uherské Hradiště Toeschouwers: 2.426 Scheidsrechter: Iuliana Demetrescu |
Stašková 42' | Verslag | 7' Vangsgaard 68' Ballisager 72' Hasbo | ||
5 april 2024 20.45 (UTC+2) |
België | 0 – 7 | Spanje | Stadion: Den Dreef, Leuven Toeschouwers: 7.123 Scheidsrechter: Katalin Kulcsár |
Verslag | 8', 30', 47' Paralluelo 16' Hermoso 64', 90' González 85' S. García | |||
9 april 2024 18.00 (UTC+2) |
Denemarken | 4 – 2 | België | Stadion: Viborgstadion, Viborg Toeschouwers: 1.660 Scheidsrechter: Rebecca Welch |
Vangsgaard 29', 39' Svava 44' Thøgersen 62' |
Verslag | 67' Kees 72' Delacauw | ||
9 april 2024 19.00 (UTC+2) |
Spanje | 3 – 1 | Tsjechië | Stadion: Estadio El Plantío, Burgos Toeschouwers: 9.982 Scheidsrechter: Jelena Cvetković |
Méndez 58' Hermoso 62' Caldentey 70' |
Verslag | 56' Sonntagová | ||
31 mei 2024 18.30 (UTC+2) |
Tsjechië | v | België | Stadion: Eden Arena, Praag |
Verslag | ||||
31 mei 2024 19.00 (UTC+2) |
Denemarken | v | Spanje | Stadion: Viborgstadion, Viborg |
Verslag | ||||
4 juni 2024 20.00 (UTC+2) |
België | v | Tsjechië | Stadion: Stayen, Sint-Truiden |
Verslag | ||||
4 juni 2024 20.30 (UTC+1) |
Spanje | v | Denemarken | Stadion: Estadio Heliodoro Rodríguez López, Santa Cruz de Tenerife |
Verslag | ||||
12 juli 2024 |
België | v | Denemarken | |
Verslag | ||||
12 juli 2024 |
Tsjechië | v | Spanje | |
Verslag | ||||
16 juli 2024 |
Spanje | v | België | |
Verslag | ||||
16 juli 2024 |
Denemarken | v | Tsjechië | Stadion: Vejlestadion, Vejle |
Verslag | ||||
Groep 3 bewerken
Pos | Team | Wed | W | G | V | Ptn | DV | DT | +/− | Kwalificatie | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Frankrijk | 2 | 2 | 0 | 0 | 6 | 2 | 0 | +2 | Gekwalificeerd voor het eindtoernooi | 4 jun
|
12 jul
|
1 – 0 | ||
2 | Engeland | 2 | 1 | 1 | 0 | 4 | 3 | 1 | +2 | 31 mei
|
1 – 1 | 12 jul
| |||
3 | Zweden | 2 | 0 | 1 | 1 | 1 | 1 | 2 | −1 | Kwalificatie voor de play-offs (geplaatste status) | 0 – 1 | 16 jul
|
4 jun
| ||
4 | Ierland | 2 | 0 | 0 | 2 | 0 | 0 | 3 | −3 | Kwalificatie voor de play-offs (geplaatste status) en degradatie naar divisie B | 16 jul
|
0 – 2 | 31 mei
|
Regels voor de stand: Beslissingscriteria
Kleuren: groen - winst thuisploeg; blauw - gelijkspel; rood - verlies thuisploeg.
- Wedstrijden
5 april 2024 20.00 (UTC+1) |
Engeland | 1 – 1 | Zweden | Stadion: Wembley Stadium, Londen Toeschouwers: 63.428 Scheidsrechter: Ivana Projkovska |
Russo 25' | Verslag | 64' Rolfö | ||
5 april 2024 21.10 (UTC+2) |
Frankrijk | 1 – 0 | Ierland | Stadion: Stade Saint-Symphorien, Metz Toeschouwers: 16.772 Scheidsrechter: Maria Sole Ferrieri Caputi |
Katoto 6' | Verslag | |||
9 april 2024 19.00 (UTC+2) |
Zweden | 0 – 1 | Frankrijk | Stadion: Gamla Ullevi, Göteborg Toeschouwers: 11.278 Scheidsrechter: Ewa Augustyn |
Verslag | 80' Renard 70', 90+8' Bècho | |||
9 april 2024 19.30 (UTC+1) |
Ierland | 0 – 2 | Engeland | Stadion: Dublin Arena, Dublin Toeschouwers: 32.742 Scheidsrechter: Lina Lehtovaara |
Verslag | 12' James 18' (pen.) Greenwood | |||
31 mei 2024 19.30 (UTC+1) |
Ierland | v | Zweden | Stadion: Dublin Arena, Dublin |
Verslag | ||||
31 mei 2024 20.00 (UTC+1) |
Engeland | v | Frankrijk | Stadion: St. James' Park, Newcastle |
Verslag | ||||
4 juni 2024 18.30 (UTC+2) |
Zweden | v | Ierland | Stadion: Friends Arena, Solna |
Verslag | ||||
4 juni 2024 21.00 (UTC+2) |
Frankrijk | v | Engeland | Stadion: Stade Geoffroy-Guichard, Saint-Étienne |
Verslag | ||||
12 juli 2024 20.00 (UTC+1) |
Engeland | v | Ierland | Stadion: Carrow Road, Norwich |
Verslag | ||||
12 juli 2024 |
Frankrijk | v | Zweden | Stadion: Stade Océane, Le Havre |
Verslag | ||||
16 juli 2024 |
Zweden | v | Engeland | Stadion: Gamla Ullevi, Göteborg |
Verslag | ||||
16 juli 2024 |
Ierland | v | Frankrijk | |
Verslag | ||||
Groep 4 bewerken
Pos | Team | Wed | W | G | V | Ptn | DV | DT | +/− | Kwalificatie | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Duitsland | 2 | 2 | 0 | 0 | 6 | 6 | 3 | +3 | Gekwalificeerd voor het eindtoernooi | 16 jul
|
3 – 1 | 31 mei
| ||
2 | Oostenrijk | 2 | 1 | 0 | 1 | 3 | 5 | 4 | +1 | 2 – 3 | 31 mei
|
12 jul
| |||
3 | IJsland | 2 | 1 | 0 | 1 | 3 | 4 | 3 | +1 | Kwalificatie voor de play-offs (geplaatste status) | 12 jul
|
4 jun
|
3 – 0 | ||
4 | Polen | 2 | 0 | 0 | 2 | 0 | 1 | 6 | −5 | Kwalificatie voor de play-offs (geplaatste status) en degradatie naar divisie B | 4 jun
|
1 – 3 | 16 jul
|
Regels voor de stand: Beslissingscriteria
Kleuren: groen - winst thuisploeg; blauw - gelijkspel; rood - verlies thuisploeg.
- Wedstrijden
5 april 2024 16.45 (UTC) |
IJsland | 3 – 0 | Polen | Stadion: Kópavogsvöllur, Kopavogur Toeschouwers: 1.152 Scheidsrechter: Frida Mia Klarlund Nielsen |
Mesjasz 42' (e.d.) Zomers 43' Jónsdóttir 66' |
Verslag | |||
5 april 2024 20.30 (UTC+2) |
Oostenrijk | 2 – 3 | Duitsland | Stadion: Raiffeisen Arena, Linz Toeschouwers: 7.500 Scheidsrechter: Tess Olofsson |
Campbell 9', 17' | Verslag | 39', 49' Bühl 63' (pen.) Gwinn | ||
9 april 2024 18.00 (UTC+2) |
Polen | 1 – 3 | Oostenrijk | Stadion: Stadion GOSiR, Gdynia Toeschouwers: 3.920 Scheidsrechter: Stéphanie Frappart |
Kamczyk 55' | Verslag | 15' Puntigam 66' Purtscheller 90+2' Campbell | ||
9 april 2024 18.10 (UTC+2) |
Duitsland | 3 – 1 | IJsland | Stadion: Tivoli, Aken Toeschouwers: 16.503 Scheidsrechter: Jana Adámková |
Schüller 4', 34' Oberdorf 45+3' |
Verslag | 23' Eiríksdóttir | ||
31 mei 2024 18.00 (UTC+2) |
Oostenrijk | v | IJsland | Stadion: Josko Arena, Ried im Innkreis |
Verslag | ||||
31 mei 2024 20.30 (UTC+2) |
Duitsland | v | Polen | Stadion: Ostseestadion, Rostock |
Verslag | ||||
4 juni 2024 19.30 (UTC) |
IJsland | v | Oostenrijk | Stadion: Laugardalsvöllur, Reykjavik |
Verslag | ||||
4 juni 2024 |
Polen | v | Duitsland | Stadion: Stadion GOSiR, Gdynia |
Verslag | ||||
12 juli 2024 |
Oostenrijk | v | Polen | |
Verslag | ||||
12 juli 2024 |
IJsland | v | Duitsland | |
Verslag | ||||
16 juli 2024 |
Duitsland | v | Oostenrijk | |
Verslag | ||||
16 juli 2024 |
Polen | v | IJsland | |
Verslag | ||||
Rangschikking bewerken
De 16 landen uit divisie A worden op basis van de resultaten in de competitiefase na afloop gerangschikt volgens de beslissingscriteria. De nummers vier uit elke groep zullen rechtstreeks naar divisie B degraderen in de UEFA Women's Nations League 2025/26.
Pos | Grp | Team | Wed | W | G | V | Ptn | DV | DT | +/− | Degradatie |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | A2 | Spanje | 2 | 2 | 0 | 0 | 6 | 10 | 1 | +9 | |
2 | A4 | Duitsland | 2 | 2 | 0 | 0 | 6 | 6 | 3 | +3 | |
3 | A3 | Frankrijk | 2 | 2 | 0 | 0 | 6 | 2 | 0 | +2 | |
4 | A1 | Noorwegen | 2 | 1 | 0 | 1 | 3 | 4 | 1 | +3 | |
5 | A2 | Denemarken | 2 | 2 | 0 | 0 | 6 | 7 | 3 | +4 | |
6 | A3 | Engeland | 2 | 1 | 1 | 0 | 4 | 3 | 1 | +2 | |
7 | A4 | Oostenrijk | 2 | 1 | 0 | 1 | 3 | 5 | 4 | +1 | |
8 | A1 | Italië | 2 | 1 | 0 | 1 | 3 | 3 | 2 | +1 | |
9 | A4 | IJsland | 2 | 1 | 0 | 1 | 3 | 4 | 3 | +1 | |
10 | A1 | Nederland | 2 | 1 | 0 | 1 | 3 | 1 | 2 | −1 | |
11 | A3 | Zweden | 2 | 0 | 1 | 1 | 1 | 1 | 2 | −1 | |
12 | A2 | Tsjechië | 2 | 0 | 0 | 2 | 0 | 2 | 6 | −4 | |
13 | A1 | Finland | 2 | 1 | 0 | 1 | 3 | 2 | 5 | −3 | Degradatie naar divisie B |
14 | A3 | Ierland | 2 | 0 | 0 | 2 | 0 | 0 | 3 | −3 | |
15 | A4 | Polen | 2 | 0 | 0 | 2 | 0 | 1 | 6 | −5 | |
16 | A2 | België | 2 | 0 | 0 | 2 | 0 | 2 | 11 | −9 |
Regels voor de stand: Beslissingscriteria
Divisie B bewerken
Groep 1 bewerken
Pos | Team | Wed | W | G | V | Ptn | DV | DT | +/− | Kwalificatie | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Zwitserland (G) | 2 | 2 | 0 | 0 | 6 | 7 | 1 | +6 | Gekwalificeerd voor het eindtoernooi als gastland en promotie naar divisie A | 3 – 1 | 31 mei
|
16 jul
| ||
2 | Turkije | 2 | 1 | 0 | 1 | 3 | 3 | 4 | −1 | Kwalificatie voor de play-offs | 12 jul
|
2 – 1 | 31 mei
| ||
3 | Hongarije | 2 | 0 | 1 | 1 | 1[b] | 2 | 3 | −1 | Kwalificatie voor de play-offs en mogelijke degradatie naar divisie C | 4 jun
|
16 jul
|
1 – 1 | ||
4 | Azerbeidzjan | 2 | 0 | 1 | 1 | 1[b] | 1 | 5 | −4 | Gedegradeerd naar divisie C en mogelijke kwalificatie voor de play-offs[a] | 0 – 4 | 4 jun
|
12 jul
|
Regels voor de stand: Beslissingscriteria
Kleuren: groen - winst thuisploeg; blauw - gelijkspel; rood - verlies thuisploeg.
(G) Gastland van het eindtoernooi.
Noten:
- Wedstrijden
5 april 2024 17.45 (UTC+2) |
Hongarije | 1 – 1 | Azerbeidzjan | Stadion: Szent Gellért Fórum, Szeged Toeschouwers: 1.713 Scheidsrechter: Kirsty Dowle |
Csiszár 44' | Verslag | 74' (pen.) Jafarzade | ||
5 april 2024 19.00 (UTC+2) |
Zwitserland | 3 – 1 | Turkije | Stadion: Letzigrund, Zürich Toeschouwers: 5.490 Scheidsrechter: Sandra Braz Bastos |
Calligaris 30', 78' Bühler 52' |
Verslag | 80' Türkoğlu | ||
9 april 2024 16.00 (UTC+4) |
Azerbeidzjan | 0 – 4 | Zwitserland | Stadion: Dalğa Arena, Bakoe Toeschouwers: 213 Scheidsrechter: Alina Peşu |
Verslag | 11' (pen.) Vallotto 20' Bühler 51' Pilgrim 54' Riesen | |||
9 april 2024 20.00 (UTC+3) |
Turkije | 2 – 1 | Hongarije | Stadion: Pendik Stadyumu, Istanboel Toeschouwers: 566 Scheidsrechter: Katarzyna Lisiecka-Sęk |
Türkoğlu 80' Cin 87' |
Verslag | 45+1' Csányi | ||
31 mei 2024 20.00 (UTC+3) |
Turkije | v | Azerbeidzjan | Stadion: 13 Şubat Şehirstadion, Erzincan |
Verslag | ||||
31 mei 2024 20.00 (UTC+2) |
Zwitserland | v | Hongarije | Stadion: Tissot Arena, Biel/Bienne |
Verslag | ||||
4 juni 2024 17.30 (UTC+2) |
Hongarije | v | Zwitserland | Stadion: Hidegkuti Nándorstadion, Boedapest |
Verslag | ||||
4 juni 2024 |
Azerbeidzjan | v | Turkije | Stadion: Dalğa Arena, Bakoe |
Verslag | ||||
12 juli 2024 |
Azerbeidzjan | v | Hongarije | |
Verslag | ||||
12 juli 2024 |
Turkije | v | Zwitserland | |
Verslag | ||||
16 juli 2024 |
Zwitserland | v | Azerbeidzjan | |
Verslag | ||||
16 juli 2024 |
Hongarije | v | Turkije | |
Verslag | ||||
Groep 2 bewerken
Pos | Team | Wed | W | G | V | Ptn | DV | DT | +/− | Kwalificatie | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Servië | 2 | 1 | 1 | 0 | 4[b] | 4 | 2 | +2 | Kwalificatie voor de play-offs en promotie naar divisie A | 0 – 0 | 31 mei
|
12 jul
| ||
2 | Schotland | 2 | 1 | 1 | 0 | 4[b] | 1 | 0 | +1 | Kwalificatie voor de play-offs | 16 jul
|
1 – 0 | 31 mei
| ||
3 | Slowakije | 2 | 1 | 0 | 1 | 3 | 2 | 1 | +1 | Kwalificatie voor de play-offs en mogelijke degradatie naar divisie C | 4 jun
|
12 jul
|
2 – 0 | ||
4 | Israël | 2 | 0 | 0 | 2 | 0 | 2 | 6 | −4 | Gedegradeerd naar divisie C en mogelijke kwalificatie voor de play-offs[a] | 2 – 4 | 4 jun
|
16 jul
|
Regels voor de stand: Beslissingscriteria
Kleuren: groen - winst thuisploeg; blauw - gelijkspel; rood - verlies thuisploeg.
Noten:
- Wedstrijden
5 april 2024 15.00 (UTC+2) |
Slowakije | 2 – 0 | Israël | Stadion: NTC Senec, Senec Toeschouwers: 273 Scheidsrechter: Silvia Domingos |
Hmírová 35' Mikolajová 39' |
Verslag | |||
5 april 2024 18.00 (UTC+2) |
Servië | 0 – 0 | Schotland | Stadion: Dubočicastadion, Leskovac Toeschouwers: 2.500 Scheidsrechter: Riem Hussein |
Verslag | ||||
9 april 2024 16.00 (UTC+2) |
Israël | 2 – 4 | Servië | Stadion: Alcuferstadion, Győr (Hongarije)[noot 1] Toeschouwers: 0 Scheidsrechter: Réka Molnar |
Kats 31' Avital 78' |
Verslag | 5', 55' Damnjanović 37' Filipović 90+2' Ćirić | ||
9 april 2024 19.35 (UTC+1) |
Schotland | 1 – 0 | Slowakije | Stadion: Hampden Park, Glasgow Toeschouwers: 3.127 Scheidsrechter: Jelena Pejković |
Howard 62' | Verslag | |||
31 mei 2024 18.00 (UTC+2) |
Servië | v | Slowakije | Stadion: Čukaričkistadion, Belgrado |
Verslag | ||||
31 mei 2024 19.05 (UTC+1) |
Schotland | v | Israël | Stadion: Hampden Park, Glasgow |
Verslag | ||||
4 juni 2024 18.00 (UTC+2) |
Slowakije | v | Servië | Stadion: Štadión Antona Malatinského, Trnava |
Verslag | ||||
4 juni 2024 |
Israël | v | Schotland | Stadion: Nog niet bekend[noot 1] |
Verslag | ||||
12 juli 2024 |
Servië | v | Israël | |
Verslag | ||||
12 juli 2024 |
Slowakije | v | Schotland | |
Verslag | ||||
16 juli 2024 |
Schotland | v | Servië | |
Verslag | ||||
16 juli 2024 |
Israël | v | Slowakije | Stadion: Nog niet bekend[noot 1] |
Verslag | ||||
Groep 3 bewerken
Pos | Team | Wed | W | G | V | Ptn | DV | DT | +/− | Kwalificatie | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Portugal | 2 | 2 | 0 | 0 | 6 | 5 | 0 | +5 | Kwalificatie voor de play-offs en promotie naar divisie A | 31 mei
|
16 jul
|
3 – 0 | ||
2 | Noord-Ierland | 2 | 1 | 1 | 0 | 4 | 3 | 1 | +2 | Kwalificatie voor de play-offs | 4 jun
|
0 – 0 | 16 jul
| ||
3 | Malta | 2 | 0 | 1 | 1 | 1 | 0 | 2 | −2 | Kwalificatie voor de play-offs en mogelijke degradatie naar divisie C | 0 – 2 | 12 jul
|
31 mei
| ||
4 | Bosnië en Herzegovina | 2 | 0 | 0 | 2 | 0 | 1 | 6 | −5 | Gedegradeerd naar divisie C en mogelijke kwalificatie voor de play-offs[a] | 12 jul
|
1 – 3 | 4 jun
|
Regels voor de stand: Beslissingscriteria
Kleuren: groen - winst thuisploeg; blauw - gelijkspel; rood - verlies thuisploeg.
- Wedstrijden
5 april 2024 19.00 (UTC+1) |
Noord-Ierland | 0 – 0 | Malta | Stadion: Windsor Park, Belfast Toeschouwers: 1.602 Scheidsrechter: Maria Marotta |
Verslag | ||||
5 april 2024 20.45 (UTC+1) |
Portugal | 3 – 0 | Bosnië en Herzegovina | Stadion: Estádio Dr. Magalhães Pessoa, Leiria Toeschouwers: 6.097 Scheidsrechter: Eleni Antoniou |
C. Costa 28' Slišković 45+4' (e.d.) Di. Silva 62' |
Verslag | |||
9 april 2024 15.30 (UTC+2) |
Bosnië en Herzegovina | 1 – 3 | Noord-Ierland | Stadion: Trening centar Zenica - NFSBiH, Zenica Toeschouwers: 480 Scheidsrechter: Désirée Grundbacher |
Milinković 56' | Verslag | 54' Wade 60' Bell 68' Magill | ||
9 april 2024 18.30 (UTC+2) |
Malta | 0 – 2 | Portugal | Stadion: Centenarystadion, Ta' Qali Toeschouwers: 1.026 Scheidsrechter: Katalin Sipos |
Verslag | 48' (pen.) C. Costa 78' Capeta | |||
31 mei 2024 19.30 (UTC+2) |
Malta | v | Bosnië en Herzegovina | Stadion: Centenarystadion, Ta' Qali |
Verslag | ||||
31 mei 2024 20.45 (UTC+1) |
Portugal | v | Noord-Ierland | Stadion: Estádio Dr. Magalhães Pessoa, Leiria |
Verslag | ||||
4 juni 2024 16.00 (UTC+2) |
Bosnië en Herzegovina | v | Malta | Stadion: Trening centar Zenica - NFSBiH, Zenica |
Verslag | ||||
4 juni 2024 19.00 (UTC+1) |
Noord-Ierland | v | Portugal | Stadion: Mourneview Park, Lurgan |
Verslag | ||||
12 juli 2024 |
Bosnië en Herzegovina | v | Portugal | |
Verslag | ||||
12 juli 2024 |
Malta | v | Noord-Ierland | |
Verslag | ||||
16 juli 2024 18.00 (UTC+1) |
Portugal | v | Malta | Stadion: Estádio Dr. Magalhães Pessoa, Leiria |
Verslag | ||||
16 juli 2024 18.00 (UTC+1) |
Noord-Ierland | v | Bosnië en Herzegovina | Stadion: Windsor Park, Belfast |
Verslag | ||||
Groep 4 bewerken
Pos | Team | Wed | W | G | V | Ptn | DV | DT | +/− | Kwalificatie | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Wales | 2 | 2 | 0 | 0 | 6 | 10 | 0 | +10 | Kwalificatie voor de play-offs en promotie naar divisie A | 31 mei
|
4 – 0 | 16 jul
| ||
2 | Oekraïne | 2 | 1 | 0 | 1 | 3[b] | 2 | 1 | +1 | Kwalificatie voor de play-offs | 4 jun
|
16 jul
|
2 – 0 | ||
3 | Kroatië | 2 | 1 | 0 | 1 | 3[b] | 1 | 4 | −3 | Kwalificatie voor de play-offs en mogelijke degradatie naar divisie C | 12 jul
|
1 – 0 | 4 jun
| ||
4 | Kosovo | 2 | 0 | 0 | 2 | 0 | 0 | 8 | −8 | Gedegradeerd naar divisie C en mogelijke kwalificatie voor de play-offs[a] | 0 – 6 | 12 jul
|
31 mei
|
Regels voor de stand: Beslissingscriteria
Kleuren: groen - winst thuisploeg; blauw - gelijkspel; rood - verlies thuisploeg.
Noten:
- Wedstrijden
5 april 2024 18.00 (UTC+3) |
Oekraïne | 2 – 0 | Kosovo | Stadion: Sportcomplex Mardan, Antalya (Turkije)[noot 2] Toeschouwers: 45 Scheidsrechter: Karoline Wacker |
Petryk 28' (pen.) Chimytsj 34' |
Verslag | |||
5 april 2024 19.15 (UTC+1) |
Wales | 4 – 0 | Kroatië | Stadion: Racecourse Ground, Wrexham Toeschouwers: 4.117 Scheidsrechter: Zuzana Valentová |
Fishlock 4', 50' Rowe 51' James 56' |
Verslag | |||
9 april 2024 14.00 (UTC+2) |
Kosovo | 0 – 6 | Wales | Stadion: Zahir Pajazitistadion, Podujevë Toeschouwers: 200 Scheidsrechter: Galiya Echeva |
Verslag | 30', 60' Rowe 44' Barton 62' Morgan 85', 90+3' Hughes | |||
9 april 2024 16.00 (UTC+2) |
Kroatië | 1 – 0 | Oekraïne | Stadion: Ivan Laljak-Ivićstadion, Zaprešić Toeschouwers: 517 Scheidsrechter: Zulema González |
Lojna 18' | Verslag | |||
31 mei 2024 17.00 (UTC+2) |
Kosovo | v | Kroatië | Stadion: Zahir Pajazitistadion, Podujevë |
Verslag | ||||
31 mei 2024 19.15 (UTC+1) |
Wales | v | Oekraïne | Stadion: Parc y Scarlets, Llanelli |
Verslag | ||||
4 juni 2024 20.00 (UTC+2) |
Oekraïne | v | Wales | Stadion: Stadion Dyskobolii, Grodzisk Wielkopolski (Polen)[noot 2] |
Verslag | ||||
4 juni 2024 20.00 (UTC+2) |
Kroatië | v | Kosovo | Stadion: Stadion Branko Čavlović-Čavlek, Karlovac |
Verslag | ||||
12 juli 2024 |
Kroatië | v | Wales | |
Verslag | ||||
12 juli 2024 |
Kosovo | v | Oekraïne | |
Verslag | ||||
16 juli 2024 18.00 (UTC+1) |
Wales | v | Kosovo | Stadion: Parc y Scarlets, Llanelli |
Verslag | ||||
16 juli 2024 |
Oekraïne | v | Kroatië | Stadion: Nog niet bekend[noot 2] |
Verslag | ||||
Kwalificatie voor de play-offs bewerken
De twaalf beste landen kwalificeren zich voor de play-offs, met uitzondering van Zwitserland dat als gastland van het eindtoernooi automatisch verzekerd is van deelname. Wanneer Zwitserland als eerste, tweede of derde eindigt in hun groep, kwalificeert de nummer vier uit die groep zich voor de play-offs.
In de eerste ronde krijgen de zes hoogst gerangschikte landen uit divisie B een geplaatste status, waarbij ze geloot zullen worden tegen de zes lager gerangschikte landen uit divisie B. De winnaars van deze ronde gaan door naar de tweede play-offronde.
Pos | Grp | Team | Wed | W | G | V | Ptn | DV | DT | +/− | Kwalificatie |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
17 | B4 | Wales | 2 | 2 | 0 | 0 | 6 | 10 | 0 | +10 | Geplaatst voor de play-offs (geplaatste status) |
18 | B1 | Zwitserland (G) | 2 | 2 | 0 | 0 | 6 | 7 | 1 | +6 | Gekwalificeerd voor het eindtoernooi als gastland |
19 | B3 | Portugal | 2 | 2 | 0 | 0 | 6 | 5 | 0 | +5 | Geplaatst voor de play-offs (geplaatste status) |
20 | B2 | Servië | 2 | 1 | 1 | 0 | 4 | 4 | 2 | +2 | |
21 | B3 | Noord-Ierland | 2 | 1 | 1 | 0 | 4 | 3 | 1 | +2 | Geplaatst voor de play-offs (geplaatste status) |
22 | B2 | Schotland | 2 | 1 | 1 | 0 | 4 | 1 | 0 | +1 | |
23 | B4 | Oekraïne | 2 | 1 | 0 | 1 | 3 | 2 | 1 | +1 | |
24 | B1 | Turkije | 2 | 1 | 0 | 1 | 3 | 3 | 4 | −1 | Geplaatst voor de play-offs (ongeplaatste status) |
25 | B2 | Slowakije | 2 | 1 | 0 | 1 | 3 | 2 | 1 | +1 | Geplaatst voor de play-offs (ongeplaatste status) |
26 | B4 | Kroatië | 2 | 1 | 0 | 1 | 3 | 1 | 4 | −3 | |
27 | B1 | Hongarije | 2 | 0 | 1 | 1 | 1 | 2 | 3 | −1 | |
28 | B3 | Malta | 2 | 0 | 1 | 1 | 1 | 0 | 2 | −2 | |
29 | B1 | Azerbeidzjan | 2 | 0 | 1 | 1 | 1 | 1 | 5 | −4 | Geplaatst voor de play-offs (ongeplaatste status) |
30 | B2 | Israël | 2 | 0 | 0 | 2 | 0 | 2 | 6 | −4 | |
31 | B3 | Bosnië en Herzegovina | 2 | 0 | 0 | 2 | 0 | 1 | 6 | −5 | |
32 | B4 | Kosovo | 2 | 0 | 0 | 2 | 0 | 0 | 8 | −8 |
Regels voor de stand: Beslissingscriteria
(G) Gastland van het eindtoernooi.
Promotie en degradatie bewerken
De 16 landen uit divisie B worden op basis van de resultaten in de competitiefase na afloop gerangschikt volgens de beslissingscriteria. Deze tabel begint bij nummer 17 omdat nummers 1 tot en met 16 genummerd zijn bij divisie A. De vier groepswinnaars zullen naar divisie A promoveren in de UEFA Women's Nations League 2025/26. De laatste nummers vier van elke groep degraderen, samen met de slechtste nummer drie, naar divisie C.
Pos | Grp | Team | Wed | W | G | V | Ptn | DV | DT | +/− | Promotie of degradatie |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
17 | B4 | Wales | 2 | 2 | 0 | 0 | 6 | 10 | 0 | +10 | Promotie naar divisie A |
18 | B1 | Zwitserland | 2 | 2 | 0 | 0 | 6 | 7 | 1 | +6 | |
19 | B3 | Portugal | 2 | 2 | 0 | 0 | 6 | 5 | 0 | +5 | |
20 | B2 | Servië | 2 | 1 | 1 | 0 | 4 | 4 | 2 | +2 | |
21 | B3 | Noord-Ierland | 2 | 1 | 1 | 0 | 4 | 3 | 1 | +2 | |
22 | B2 | Schotland | 2 | 1 | 1 | 0 | 4 | 1 | 0 | +1 | |
23 | B4 | Oekraïne | 2 | 1 | 0 | 1 | 3 | 2 | 1 | +1 | |
24 | B1 | Turkije | 2 | 1 | 0 | 1 | 3 | 3 | 4 | −1 | |
25 | B2 | Slowakije | 2 | 1 | 0 | 1 | 3 | 2 | 1 | +1 | |
26 | B4 | Kroatië | 2 | 1 | 0 | 1 | 3 | 1 | 4 | −3 | |
27 | B1 | Hongarije | 2 | 0 | 1 | 1 | 1 | 2 | 3 | −1 | |
28 | B3 | Malta | 2 | 0 | 1 | 1 | 1 | 0 | 2 | −2 | Degradatie naar divisie C |
29 | B1 | Azerbeidzjan | 2 | 0 | 1 | 1 | 1 | 1 | 5 | −4 | Degradatie naar divisie C |
30 | B2 | Israël | 2 | 0 | 0 | 2 | 0 | 2 | 6 | −4 | |
31 | B3 | Bosnië en Herzegovina | 2 | 0 | 0 | 2 | 0 | 1 | 6 | −5 | |
32 | B4 | Kosovo | 2 | 0 | 0 | 2 | 0 | 0 | 8 | −8 |
Regels voor de stand: Beslissingscriteria
Divisie C bewerken
Groep 1 bewerken
Pos | Team | Wed | W | G | V | Ptn | DV | DT | +/− | Kwalificatie | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Wit-Rusland | 2 | 2 | 0 | 0 | 6 | 6 | 0 | +6 | Kwalificatie voor de play-offs (ongeplaatste status) en promotie naar divisie B | 4 jun
|
3 – 0 | 16 jul
| ||
2 | Litouwen | 2 | 1 | 1 | 0 | 4 | 3 | 2 | +1 | Mogelijke kwalificatie voor de play-offs | 31 mei
|
16 jul
|
1 – 0 | ||
3 | Georgië | 2 | 0 | 1 | 1 | 1 | 2 | 5 | −3 | 12 jul
|
2 – 2 | 4 jun
| |||
4 | Cyprus | 2 | 0 | 0 | 2 | 0 | 0 | 4 | −4 | 0 – 3 | 12 jul
|
31 mei
|
Regels voor de stand: Beslissingscriteria
Kleuren: groen - winst thuisploeg; blauw - gelijkspel; rood - verlies thuisploeg.
- Wedstrijden
5 april 2024 17.00 (UTC+3) |
Cyprus | 0 – 3 | Wit-Rusland | Stadion: Dasakistadion, Achna Toeschouwers: 114 Scheidsrechter: Stacey Pearson |
Verslag | 2' Kubichna 45+2' (pen.) Sjoeppo 90+5' Sjlapakova | |||
5 april 2024 19.00 (UTC+4) |
Georgië | 2 – 2 | Litouwen | Stadion: Micheil Meschistadion II, Tbilisi Toeschouwers: 2.100 Scheidsrechter: Araksya Saribekyan |
Bakradze 12', 19' | Verslag | 20' Lazdauskaitė 59' Jonušaitė | ||
9 april 2024 19.30 (UTC+3) |
Litouwen | 1 – 0 | Cyprus | Stadion: LFF-stadion, Vilnius Toeschouwers: 357 Scheidsrechter: Louise Thompson |
Liužinaitė 46' | Verslag | |||
9 april 2024 20.00 (UTC+3) |
Wit-Rusland | 3 – 0 | Georgië | Stadion: Dasakistadion, Achna (Cyprus)[noot 3] Toeschouwers: 0[noot 3] Scheidsrechter: María Eugenia Gil Soriano |
Sjlapakova 45' Pilipenko 64' Kozjoepa 70' |
Verslag | |||
31 mei 2024 |
Litouwen | v | Wit-Rusland | |
Verslag | ||||
31 mei 2024 20.00 (UTC+3) |
Cyprus | v | Georgië | Stadion: Dasakistadion, Achna |
Verslag | ||||
4 juni 2024 |
Wit-Rusland | v | Litouwen | Stadion: Nog niet bekend[noot 3] Toeschouwers: 0[noot 3] |
Verslag | ||||
4 juni 2024 |
Georgië | v | Cyprus | Stadion: Micheil Meschistadion II, Tbilisi |
Verslag | ||||
12 juli 2024 |
Cyprus | v | Litouwen | |
Verslag | ||||
12 juli 2024 |
Georgië | v | Wit-Rusland | |
Verslag | ||||
16 juli 2024 |
Wit-Rusland | v | Cyprus | Stadion: Nog niet bekend[noot 3] Toeschouwers: 0[noot 3] |
Verslag | ||||
16 juli 2024 |
Litouwen | v | Georgië | |
Verslag | ||||
Groep 2 bewerken
Pos | Team | Wed | W | G | V | Ptn | DV | DT | +/− | Kwalificatie | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Slovenië | 2 | 2 | 0 | 0 | 6 | 7 | 0 | +7 | Kwalificatie voor de play-offs (ongeplaatste status) en promotie naar divisie B | 16 jul
|
31 mei
|
2 – 0 | ||
2 | Noord-Macedonië | 2 | 1 | 0 | 1 | 3[a] | 4 | 8 | −4 | Mogelijke kwalificatie voor de play-offs | 0 – 5 | 12 jul
|
31 mei
| ||
3 | Letland | 2 | 1 | 0 | 1 | 3[a] | 4 | 4 | 0 | 4 jun
|
3 – 4 | 16 jul
| |||
4 | Moldavië | 2 | 0 | 0 | 2 | 0 | 0 | 3 | −3 | 12 jul
|
4 jun
|
0 – 1 |
Regels voor de stand: Beslissingscriteria
Kleuren: groen - winst thuisploeg; blauw - gelijkspel; rood - verlies thuisploeg.
Noten:
- Wedstrijden
5 april 2024 16.30 (UTC+2) |
Slovenië | 2 – 0 | Moldavië | Stadion: Šiška Sports Park, Ljubljana Toeschouwers: 525 Scheidsrechter: Andromachi Tsiofliki |
Prašnikar 45+2' Kuštrin 56' |
Verslag | |||
5 april 2024 17.30 (UTC+3) |
Letland | 3 – 4 | Noord-Macedonië | Stadion: LNK Sporta Parks, Riga Toeschouwers: 208 Scheidsrechter: Lovisa Johansson |
Miksone 7', 76' Poļuhoviča 63' |
Verslag | 17' Rochi 25' (e.d.) Ročāne 32' Andonova 69' (e.d.) Gornela | ||
9 april 2024 15.00 (UTC+2) |
Noord-Macedonië | 0 – 5 | Slovenië | Stadion: Petar Miloševski Training Centre, Skopje Toeschouwers: 152 Scheidsrechter: Zoe Stavrou |
Verslag | 24' Korošec 29' (e.d.) Panchurova 56' Prašnikar 84' Kajzba 88' Kolbl | |||
9 april 2024 18.00 (UTC+3) |
Moldavië | 0 – 1 | Letland | Stadion: Stadionul Zimbru, Chisinau Toeschouwers: 340 Scheidsrechter: Teresa Oliveira |
Verslag | 63' (e.d.) Colesnicenco | |||
31 mei 2024 17.00 (UTC+2) |
Noord-Macedonië | v | Moldavië | Stadion: Petar Miloševski Training Centre, Skopje |
Verslag | ||||
31 mei 2024 18.00 (UTC+2) |
Slovenië | v | Letland | Stadion: Fazanerijastadion, Murska Sobota |
Verslag | ||||
4 juni 2024 |
Moldavië | v | Noord-Macedonië | Stadion: Stadionul Zimbru, Chisinau |
Verslag | ||||
4 juni 2024 |
Letland | v | Slovenië | Stadion: Slokastadion, Jūrmala |
Verslag | ||||
12 juli 2024 |
Noord-Macedonië | v | Letland | |
Verslag | ||||
12 juli 2024 |
Moldavië | v | Slovenië | |
Verslag | ||||
16 juli 2024 |
Slovenië | v | Noord-Macedonië | |
Verslag | ||||
16 juli 2024 |
Letland | v | Moldavië | |
Verslag | ||||
Groep 3 bewerken
Pos | Team | Wed | W | G | V | Ptn | DV | DT | +/− | Kwalificatie | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Montenegro | 2 | 2 | 0 | 0 | 6 | 11 | 2 | +9 | Kwalificatie voor de play-offs (ongeplaatste status) en promotie naar divisie B | 16 jul
|
5 – 1 | 6 – 1 | ||
2 | Griekenland | 2 | 2 | 0 | 0 | 6 | 4 | 0 | +4 | Mogelijke kwalificatie voor de play-offs | 31 mei
|
1 – 0 | 12 jul
| ||
3 | Faeröer | 2 | 0 | 0 | 2 | 0 | 1 | 6 | −5 | 12 jul
|
4 jun
|
31 mei
| |||
4 | Andorra | 2 | 0 | 0 | 2 | 0 | 1 | 9 | −8 | 4 jun
|
0 – 3 | 16 jul
|
Regels voor de stand: Beslissingscriteria
Kleuren: groen - winst thuisploeg; blauw - gelijkspel; rood - verlies thuisploeg.
- Wedstrijden
5 april 2024 16.30 (UTC+2) |
Montenegro | 6 – 1 | Andorra | Stadion: Pod Goricomstadion, Podgorica Toeschouwers: 250 Scheidsrechter: Farida Lutfaliyeva |
Bulatović 27', 90+3' (pen.) Đoković 37' Dešić 51', 61' Božić 74' |
Verslag | 41' Morató | ||
5 april 2024 20.00 (UTC+3) |
Griekenland | 1 – 0 | Faeröer | Stadion: Theodoros Vardinoyannisstadion, Iraklion Toeschouwers: 1.050 Scheidsrechter: Rita Vehapi |
Sarri 55' (pen.) | Verslag | |||
9 april 2024 16.30 (UTC+2) |
Montenegro | 5 – 1 | Faeröer | Stadion: Pod Goricomstadion, Podgorica Toeschouwers: 300 Scheidsrechter: Emily Heaslip |
Tomašević 17' Kuč 41', 58' Đoković 84' Dešić 90+1' |
Verslag | 9' Dal Christiansen | ||
9 april 2024 19.00 (UTC+2) |
Andorra | 0 – 3 | Griekenland | Stadion: Estadi Nacional, Andorra la Vella Toeschouwers: 428 Scheidsrechter: Jurgita Mačikunytė |
Verslag | 45+3' (pen.) Sarri 56' Spyridonidou 67' Gkatsou | |||
31 mei 2024 18.00 (UTC+3) |
Griekenland | v | Montenegro | Stadion: Theodoros Vardinoyannisstadion, Iraklion |
Verslag | ||||
31 mei 2024 16.45 (UTC+1) |
Faeröer | v | Andorra | Stadion: Tórsvøllur, Tórshavn |
Verslag | ||||
4 juni 2024 16.45 (UTC+1) |
Faeröer | v | Griekenland | Stadion: Tórsvøllur, Tórshavn |
Verslag | ||||
4 juni 2024 19.00 (UTC+2) |
Andorra | v | Montenegro | Stadion: Estadi Nacional, Andorra la Vella |
Verslag | ||||
12 juli 2024 20.00 (UTC+3) |
Griekenland | v | Andorra | Stadion: Theodoros Vardinoyannisstadion, Iraklion |
Verslag | ||||
12 juli 2024 |
Faeröer | v | Montenegro | |
Verslag | ||||
16 juli 2024 |
Montenegro | v | Griekenland | |
Verslag | ||||
16 juli 2024 |
Andorra | v | Faeröer | |
Verslag | ||||
Groep 4 bewerken
Pos | Team | Wed | W | G | V | Ptn | DV | DT | +/− | Kwalificatie | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Roemenië | 2 | 2 | 0 | 0 | 6 | 6 | 0 | +6 | Kwalificatie voor de play-offs (ongeplaatste status) en promotie naar divisie B | 16 jul
|
31 mei
|
1 – 0 | ||
2 | Armenië | 2 | 1 | 0 | 1 | 3[a] | 3 | 7 | −4 | Mogelijke kwalificatie voor de play-offs | 0 – 5 | 12 jul
|
31 mei
| ||
3 | Bulgarije | 2 | 1 | 0 | 1 | 3[a] | 3 | 3 | 0 | 4 jun
|
2 – 3 | 16 jul
| |||
4 | Kazachstan | 2 | 0 | 0 | 2 | 0 | 0 | 2 | −2 | 12 jul
|
4 jun
|
0 – 1 |
Regels voor de stand: Beslissingscriteria
Kleuren: groen - winst thuisploeg; blauw - gelijkspel; rood - verlies thuisploeg.
Noten:
- Wedstrijden
5 april 2024 16.00 (UTC+5) |
Kazachstan | 0 – 1 | Bulgarije | Stadion: Almatı Ortalıq Stadionı, Almaty Toeschouwers: 213 Scheidsrechter: Melis Özçiğdem |
Verslag | 45+5' Petkova | |||
5 april 2024 15.00 (UTC+4) |
Armenië | 0 – 5 | Roemenië | Stadion: Armavirstadion, Armavir Toeschouwers: 560 Scheidsrechter: Vanja Janković |
Verslag | 42' Gődér 62' Vătafu 65' (e.d.) Taylor 69' Ciolacu 80' Herczeg | |||
9 april 2024 18.00 (UTC+3) |
Bulgarije | 2 – 3 | Armenië | Stadion: Slaviastadion, Sofia Toeschouwers: 237 Scheidsrechter: Emilie Torkelsen |
Rasina 61' Popadinova 85' (pen.) Najdenova 90+9' |
Verslag | 42' Kazanchian 49' Asatryan 90+1' Safaryan | ||
9 april 2024 19.00 (UTC+3) |
Roemenië | 1 – 0 | Kazachstan | Stadion: Stadionul Arcul de Triumf, Boekarest Toeschouwers: 2.071 Scheidsrechter: Jeļena Jermolajeva |
Carp 69' | Verslag | |||
31 mei 2024 17.00 (UTC+4) |
Armenië | v | Kazachstan | Stadion: Armavirstadion, Armavir |
Verslag | ||||
31 mei 2024 19.00 (UTC+3) |
Roemenië | v | Bulgarije | Stadion: Stadionul Arcul de Triumf, Boekarest |
Verslag | ||||
4 juni 2024 19.00 (UTC+5) |
Kazachstan | v | Armenië | Stadion: Almatı Ortalıq Stadionı, Almaty |
Verslag | ||||
4 juni 2024 19.00 (UTC+3) |
Bulgarije | v | Roemenië | Stadion: Slaviastadion, Sofia |
Verslag | ||||
12 juli 2024 |
Kazachstan | v | Roemenië | |
Verslag | ||||
12 juli 2024 19.45 (UTC+4) |
Armenië | v | Bulgarije | Stadion: Republikeins Stadion Vazgen Sargsian, Jerevan |
Verslag | ||||
16 juli 2024 |
Roemenië | v | Armenië | |
Verslag | ||||
16 juli 2024 |
Bulgarije | v | Kazachstan | |
Verslag | ||||
Groep 5 bewerken
Pos | Team | Wed | W | G | V | Ptn | DV | DT | +/− | Kwalificatie | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Luxemburg | 1 | 1 | 0 | 0 | 3[a] | 2 | 1 | +1 | Kwalificatie voor de play-offs (ongeplaatste status) en promotie naar divisie B | 2 – 1 | 12 jul
| ||
2 | Albanië | 2 | 1 | 0 | 1 | 3[a] | 3 | 2 | +1 | Mogelijke kwalificatie voor de play-offs | 4 jun
|
2 – 0 | ||
3 | Estland | 1 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 2 | −2 | 16 jul
|
31 mei
|
Regels voor de stand: Beslissingscriteria
Kleuren: groen - winst thuisploeg; blauw - gelijkspel; rood - verlies thuisploeg.
Noten:
- Wedstrijden
5 april 2024 19.30 (UTC+2) |
Luxemburg | 2 – 1 | Albanië | Stadion: Emile Mayrischstadion, Esch-sur-Alzette Toeschouwers: 511 Scheidsrechter: Marina Zechner |
Schmit 68' Thompson 87' |
Verslag | 43' Gjini | ||
9 april 2024 20.00 (UTC+2) |
Albanië | 2 – 0 | Estland | Stadion: Arena Kombëtare, Tirana Toeschouwers: 720 Scheidsrechter: Anastasia Romanjoek |
F. Berisha 31' Maksuti 90+3' |
Verslag | |||
31 mei 2024 18.00 (UTC+3) |
Estland | v | Albanië | Stadion: A. Le Coq Arena, Tallinn |
Verslag | ||||
4 juni 2024 18.00 (UTC+2) |
Albanië | v | Luxemburg | Stadion: Elbasan Arena, Elbasan |
Verslag | ||||
12 juli 2024 |
Luxemburg | v | Estland | |
Verslag | ||||
16 juli 2024 |
Estland | v | Luxemburg | |
Verslag | ||||
Stand nummers twee bewerken
Pos | Grp | Team | Wed | W | G | V | Ptn | DV | DT | +/− | Kwalificatie |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | C5 | Albanië | 2 | 1 | 0 | 1 | 3 | 3 | 2 | +1 | Geplaatst voor de play-offs (ongeplaatste status) |
2 | C3 | Griekenland | 1 | 1 | 0 | 0 | 3 | 1 | 0 | +1 | |
3 | C2 | Noord-Macedonië | 2 | 1 | 0 | 1 | 3 | 4 | 8 | −4 | |
4 | C4 | Armenië | 2 | 1 | 0 | 1 | 3 | 3 | 7 | −4 | |
5 | C1 | Litouwen | 1 | 0 | 1 | 0 | 1 | 2 | 2 | 0 |
Regels voor de stand: Beslissingscriteria (zonder de resultaten tegen de nummers vier)
Promotie bewerken
De 19 landen uit divisie C worden op basis van de resultaten in de competitiefase na afloop gerangschikt volgens de beslissingscriteria. Deze tabel begint bij nummer 33 omdat nummers 1 tot en met 32 genummerd zijn bij divisie A en B. De vijf groepswinnaars zullen naar divisie A promoveren in de UEFA Women's Nations League 2025/26. Omdat divisie C een oneven aantal landen en groepen bevat, worden de resultaten tegen de nummers vier niet meegeteld bij de nummers een, twee en drie.
Pos | Grp | Team | Wed | W | G | V | Ptn | DV | DT | +/− | Promotie |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
33 | C2 | Slovenië | 1 | 1 | 0 | 0 | 3[a] | 5 | 0 | +5 | Promotie naar divisie B |
34 | C4 | Roemenië | 1 | 1 | 0 | 0 | 3[a] | 5 | 0 | +5 | |
35 | C3 | Montenegro | 1 | 1 | 0 | 0 | 3 | 5 | 1 | +4 | |
36 | C1 | Wit-Rusland | 1 | 1 | 0 | 0 | 3 | 3 | 0 | +3 | |
37 | C5 | Luxemburg | 1 | 1 | 0 | 0 | 3 | 2 | 1 | +1 | |
38 | C5 | Albanië | 2 | 1 | 0 | 1 | 3 | 3 | 2 | +1 | |
39 | C3 | Griekenland | 1 | 1 | 0 | 0 | 3 | 1 | 0 | +1 | |
40 | C2 | Noord-Macedonië | 2 | 1 | 0 | 1 | 3 | 4 | 8 | −4 | |
41 | C4 | Armenië | 2 | 1 | 0 | 1 | 3 | 3 | 7 | −4 | |
42 | C1 | Litouwen | 1 | 0 | 1 | 0 | 1 | 2 | 2 | 0 | |
43 | C1 | Georgië | 2 | 0 | 1 | 1 | 1 | 2 | 5 | −3 | |
44 | C2 | Letland | 1 | 0 | 0 | 1 | 0 | 3 | 4 | −1 | |
45 | C4 | Bulgarije | 1 | 0 | 0 | 1 | 0 | 2 | 3 | −1 | |
46 | C5 | Estland | 1 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 2 | −2 | |
47 | C3 | Faeröer | 2 | 0 | 0 | 2 | 0 | 1 | 6 | −5 | |
48 | C4 | Kazachstan | 2 | 0 | 0 | 2 | 0 | 0 | 2 | −2 | |
49 | C2 | Moldavië | 2 | 0 | 0 | 2 | 0 | 0 | 3 | −3 | |
50 | C1 | Cyprus | 2 | 0 | 0 | 2 | 0 | 0 | 4 | −4 | |
51 | C3 | Andorra | 2 | 0 | 0 | 2 | 0 | 1 | 9 | −8 |
Regels voor de stand: Beslissingscriteria (zonder de resultaten tegen de nummers vier)
Noten:
Play-offs bewerken
Via de play-offs worden de laatste zeven plekken voor het eindtoernooi vergeven. De play-offs zullen over twee rondes worden verdeeld.
In de eerste ronde van de play-offs spelen de nummers drie en vier uit divisie A, met een geplaatste status, tegen de vijf groepswinnaars en drie beste nummers twee uit divisie C. De acht winnaars gaan door naar de tweede ronde.
De groepswinnaars en de nummers twee en drie van divisie B (behalve Zwitserland), nemen daarnaast deel aan de eerste ronde, oftewel de twaalf beste landen uit divisie B. De beste zes landen hiervan nemen het in deze ronde op tegen de andere zes landen. Uit de eerste ronde gaan zes winnaars door naar de volgende ronde.[5]
Zwitserland, dat uit komt in divisie B, is als gastland van het eindtoernooi verzekerd van deelname hieraan en neemt daarmee niet deel aan de play-offs. Wanneer Zwitserland als groepswinnaar of als tweede of derde eindigt in hun groep, kwalificeert de beste nummer vier uit divisie B (oftewel, de nummer 13 van divisie B bij de eindrangschikking) zich voor de eerste ronde van de play-offs.[5]
In de tweede ronde komen alle (in totaal veertien) landen van de eerste ronde samen bij elkaar en worden zij gezamenlijk over zeven wedstrijden verdeeld, waarbij de zeven hoogst gerangschikte landen volgens de algehele rangschikking van de Europese kwalificatietoernooien een geplaatste status hebben, waarmee zij worden geloot tegen de overige zeven winnaars van de eerste ronde. De winnaars uit de tweede ronde kwalificeren zich voor het eindtoernooi.[5]
Tijdens de play-offs wordt in beide rondes volgens het knock-outsysteem gespeeld, waarin landen twee keer tegen elkaar spelen: één thuis- en één uitwedstrijd. Het land met de meeste doelpunten over twee wedstrijden gaat door, bij een gelijke stand volgt een verlenging (de uitdoelpuntenregel wordt niet toegepast). Wanneer er na de verlenging nog steeds een gelijke stand is, volgen er strafschoppen om de winnaar te bepalen.[5]
In beide play-offrondes spelen de landen met een geplaatste status hun eerste wedstrijd uit en de tweede wedstrijd thuis.[5]
Eindstand bewerken
De eindrangschikking van elke divisie zal worden gebruikt om de algemene eindrangschikking van deze competitie te bepalen, op basis van de beslissingscriteria en zal worden gebruikt om te bepalen welke landen in welke divisie spelen bij de UEFA Women's Nations League 2025/26 en de loting van het Europees kampioenschap voetbal vrouwen 2025. Zoals hieronder aangegeven vindt er promotie en degradatie plaats tussen de drie divisies.
Doelpuntenmakers bewerken
3 doelpunten
2 doelpunten
1 doelpunt
- Fortesa Berisha
- Luçije Gjini
- Kristina Maksuti
- Teresa Morató
- Veronika Asatryan
- Lara Kazanchian
- Ani Safaryan
- Sevinj Jafarzade
- Simona Petkova
- Jevdokiya Popadinova
- Polina Rasina
- Féli Delacauw
- Sari Kees
- Marija Milinković
- Josefine Hasbo
- Stine Pedersen
- Sofie Svava
- Frederikke Thøgersen
- Giulia Gwinn
- Lena Oberdorf
- Alex Greenwood
- Lauren James
- Alessia Russo
- Willemoes Dal Christiansen
- Jutta Rantala
- Marie-Antoinette Katoto
- Wendie Renard
- Anastasia Gkatsou
- Anastasia Spyridonidou
- Diána Csányi
- Henrietta Csiszár
- Hlín Eiríksdóttir
- Sveindís Jane Jónsdóttir
- Diljá Ýr Zomers
- Eden Avital
- Vital Kats
- Agnese Bonfantini
- Valentina Giacinti
- Manuela Giugliano
- Izabela Lojna
- Anastasija Poļuhoviča
- Rimantė Jonušaitė
- Ugnė Lazdauskaitė
- Milda Liužinaitė
- Charlotte Schmit
- Amy Thompson
- Helena Božić
- Maša Tomašević
- Lineth Beerensteyn
- Megan Bell
- Simone Magill
- Lauren Wade
- Nataša Andonova
- Gentjana Rochi
- Thea Bjelde
- Sophie Román Haug
- Celin Bizet Ildhusøy
- Elisabeth Terland
- Tamila Chimytsj
- Anna Petryk
- Sarah Puntigam
- Lilli Purtscheller
- Ewelina Kamczyk
- Ana Capeta
- Diana Silva
- Cristina Carp
- Mihaela Ciolacu
- Brigitta Gődér
- Andrea Herczeg
- Ștefania Vătafu
- Sophie Howard
- Anastasija Ćirić
- Tijana Filipović
- Nina Kajzba
- Špela Kolbl
- Kaja Korošec
- Zala Kuštrin
- Patrícia Hmírová
- Mária Mikolajová
- Mariona Caldentey
- Sheila García
- María Méndez
- Eliška Sonntagová
- Andrea Stašková
- Miray Cin
- Kayleigh Barton
- Angharad James
- Ffion Morgan
- Anna Kozjoepa
- Ksenia Kubichna
- Anna Pilipenko
- Anastasia Sjoeppo
- Fridolina Rolfö
- Alayah Pilgrim
- Nadine Riesen
- Smilla Vallotto
1 eigen doelpunt
- Savannah Taylor (tegen Roemenië)
- Gloria Slišković (tegen Portugal)
- Elena Linari (tegen Finland)
- Anna Kristīne Gornela (tegen Noord-Macedonië)
- Anastasija Ročāne (tegen Noord-Macedonië)
- Nadejda Colesnicenco (tegen Letland)
- Viktorija Panchurova (tegen Slovenië)
- Małgorzata Mesjasz (tegen IJsland)
Externe links bewerken
- (en) Officiële website
Noten
Referenties
|