België op de Paralympische Zomerspelen 2020
België nam deel aan de Paralympische Zomerspelen 2020 in Tokio, Japan.
België op de Paralympische Spelen | ||||||||||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Land | België | |||||||||||||||||||||
IOC-landcode | BEL | |||||||||||||||||||||
NPC | Belgisch Paralympisch Comité (fr) (nl) externe link | |||||||||||||||||||||
Paralympische Zomerspelen 2020 in Tokio | ||||||||||||||||||||||
| ||||||||||||||||||||||
België op de Zomerspelen | ||||||||||||||||||||||
1960 · 1964 · 1968 · 1972 · 1976 · 1980 · 1984 · 1988 · 1992 · 1996 · 2000 · 2004 · 2008 · 2012 · 2016 · 2020 · 2024 | ||||||||||||||||||||||
België op de Winterspelen | ||||||||||||||||||||||
1976 · 1980 · 1984 · 1988 · 1992 · 1994 · 1998 · 2002 · 2006 · 2010 · 2014 · 2018 · 2022 | ||||||||||||||||||||||
|
Medailleoverzicht bewerken
Medaille | Naam | Sport | Onderdeel | Datum |
---|---|---|---|---|
Goud | Michèle George | Paardensport | dressuur (individueel), graad V | 26 augustus |
Goud | Laurens Devos | Tafeltennis | enkelspel TT9 | 28 augustus |
Goud | Michèle George | Paardensport | dressuur vrije kür, graad V | 30 augustus |
Goud | Peter Genyn | Atletiek | 100m T51 (m) | 3 september |
Zilver | Ewoud Vromant | Wegwielrennen | tijdrit C2 (m) | 31 augustus |
Zilver | Peter Genyn | Atletiek | 200m T51 (m) | 31 augustus |
Zilver | Tim Celen | Wielrennen | wegrit T2 (m) | 2 september |
Brons | Griet Hoet Anneleen Monsieur |
Wielrennen | 1000 m tijdrit B (v) | 26 augustus |
Brons | Manon Claeys | Paardensport | dressuur (individueel), graad IV | 26 augustus |
Brons | Florian Van Acker | Tafeltennis | enkelspel mannen TT11 | 28 augustus |
Brons | Manon Claeys | Paardensport | dressuur vrije kür, graad IV | 30 augustus |
Brons | Roger Habsch | Atletiek | 200m T51 (m) | 31 augustus |
Brons | Maxime Hordies | Wegwielrennen | tijdrit H1 (m) | 31 augustus |
Brons | Tim Celen | Wegwielrennen | tijdrit T2 (m) | 31 augustus |
Brons | Roger Habsch | Atletiek | 100m T51 (m) | 3 september |
Aantal atleten bewerken
Hieronder volgt een overzicht van de atleten die zich reeds hebben verzekerd van deelname aan de Paralympische Zomerspelen 2020.[1][2]
Sport | Mannen | Vrouwen | Totaal |
---|---|---|---|
Atletiek | 2 | 2 | 4 |
Boccia | 1 | 0 | 1 |
Boogschieten | 1 | 0 | 1 |
Goalbal | 6 | 0 | 6 |
Paardensport | 1 | 3 | 4 |
Tafeltennis | 3 | 0 | 3 |
Tennis | 2 | 0 | 2 |
Wielersport | 6 | 2 | 8 |
Zwemmen | 1 | 1 | 2 |
TOTAAL | 23 | 8 | 31 |
Deelnemers en resultaten bewerken
Atletiek bewerken
Zie Atletiek op de Paralympische Zomerspelen 2020 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
- Mannen
- Tracknummers
atleet | onderdeel | series | finale | ||
---|---|---|---|---|---|
tijd | rang | tijd | rang | ||
Roger Habsch | 100m T51 | n.v.t. | 20,76 | ||
200m T51 | 38,33 | ||||
Peter Genyn | 100m T51 | 20,33 | |||
200m T51 | 37,11 |
- Vrouwen
- Tracknummers
atleet | onderdeel | series | finale | ||
---|---|---|---|---|---|
tijd | rang | tijd | rang | ||
Gitte Haenen | 100m T63 | 16,70 | 11 | niet geplaatst | |
Joyce Lefevre | 100m T34 | n.v.t. | 19,63 | 7 | |
800m T34 | n.v.t. | 2.24,96 | 7 |
- Technische nummers
atlete | onderdeel | kwalificaties | finale | ||
---|---|---|---|---|---|
afstand | rang | afstand | rang | ||
Gitte Haenen | verspringen T63 | 3,72 m | 9 | niet geplaatst |
Boccia bewerken
Zie Boccia op de Paralympische Zomerspelen 2020 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
atleet | onderdeel | groepsfase | kwartfinale | halve finale | finale | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
tegenstander score |
tegenstander score |
tegenstander score |
rang | tegenstander score |
tegenstander score |
tegenstander score |
rang | ||
Francis Rombouts | Individueel BC2 | Mezik V 1 - 10 |
Saengampa V 2 - 3 |
Hipwell W 8 - 1 |
3 | niet geplaatst |
Boogschieten bewerken
Zie Boogschieten op de Paralympische Zomerspelen 2020 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Piotr Van Montagu heeft zich gekwalificeerd om deel te nemen na het winnen van een zilveren medaille op het Paralympisch kwalificatietoernooi.[3]
- Mannen
atleet | onderdeel | plaatsingsronde | eerste ronde | tweede ronde | derde ronde | kwartfinale | halve finale | finale / BM | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
score | rang | tegenstander uitslag |
tegenstander uitslag |
tegenstander uitslag |
tegenstander uitslag |
tegenstander uitslag |
tegenstander uitslag |
rang | ||
Piotr Van Montagu | individueel | 683 | 18 | bye | Ungaphinan W 143 - 130 |
Biabani V 142 - 143 |
niet geplaatst |
Goalbal bewerken
Zie Goalbal op de Paralympische Zomerspelen 2020 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
- Mannen
Olympiër | Onderdeel | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Klison Mapreni Wassime Amnir Bruno Vanhove Tom Vanhove Arne Vanhove Rob Eijssen |
mannen | kwartfinale | zie onder |
Groep | |||||||||
# | Land | Wedstrijden | Doelpunten | Punten | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
GW | W | G | V | V | T | Saldo | |||
1 | België | 4 | 2 | 0 | 2 | 18 | 13 | +5 | 6 |
2 | Oekraïne | 4 | 2 | 0 | 2 | 18 | 15 | +3 | 6 |
3 | Turkije | 4 | 2 | 0 | 2 | 15 | 15 | 0 | 6 |
4 | China | 4 | 2 | 0 | 2 | 21 | 22 | -1 | 6 |
5 | Duitsland | 4 | 2 | 0 | 2 | 16 | 23 | -7 | 6 |
Ronde | Datum | Lokale tijd | MEZT | Land | Score | Land | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
groepsfase | |||||||
26 augustus 2021 | 09:00 | 02:00 | België | 10 - 3 | China | ||
27 augustus 2021 | 09:00 | 02:00 | Turkije | 4 - 6 | België | ||
28 augustus 2021 | 19:00 | 12:00 | Duitsland | 2 - 0 | België | ||
29 augustus 2021 | 13:15 | 06:15 | België | 2 - 4 | Oekraïne | ||
kwartfinale | 31 augustus 2021 | 17:45 | 10:45 | België | 3 - 7 | Litouwen | |
halve finale | niet geplaatst | ||||||
finale | niet geplaatst |
Paardensport bewerken
Zie Paardensport op de Paralympische Zomerspelen 2020 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Dressuur bewerken
atleet | paard | onderdeel | score | rang |
---|---|---|---|---|
Barbara Minecci | individuele test graad III | 70,853 | 6 Q | |
vrije kür graad III | 73,840 | 4 | ||
Manon Claeys | San Dior | individuele test graad IV | 72,853 | Q |
vrije kür graad IV | 75,680 | |||
Michèle George | Best of 8 | individuele test graad V | 76,476 | Q |
vrije kür graad V | 80,590 | |||
Kevin Van Ham | Eros van ons Heem | individuele test graad V | 69,357 | 7 Q |
vrije kür graad V | 70,860 | 8 | ||
Barbara Minecci
Totaal |
zie boven | team test | 72,265 | n.v.t. |
73,825 | ||||
77,047 | ||||
223,137 | 5 |
Tafeltennis bewerken
Zie Tafeltennis op de Paralympische Zomerspelen 2020 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
- Mannen
Atleet | Onderdeel | Groepsfase | Kwartfinale | Halve Finale | Finale / BM | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Tegenstander Resultaat |
Tegenstander Resultaat |
Tegenstander Resultaat |
Rang | Tegenstander Resultaat |
Tegenstander Resultaat |
Tegenstander Resultaat |
Rang | ||
Bart Brands | enkelspel TT5 | Chih V 1 - 3 |
Spivey V 1 - 3 |
n.v.t. | 3 | niet geplaatst | |||
Laurens Devos | enkelspel TT9 | Leibovitz W 3 - 0 |
Gonzalez W 3 - 0 |
n.v.t. | 1 Q | Agunbiade W 3 - 0 |
Nozdrunov W 3 - 2 |
Ma W 3 - 1 |
|
Florian Van Acker | enkelspel TT11 | Barreto W 3 - 0 |
Akemori W 3 - 2 |
n.v.t. | 1 Q | Kim W 3 - 1 |
von Einem V 2 - 3 |
niet geplaatst |
Tennis bewerken
Zie Tennis op de Paralympische Zomerspelen 2020 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Paralympiër(s) | Onderdeel | eerste ronde | tweede ronde | derde ronde | kwartfinale | halve finale | (troost)finale | Plaats |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
tegenstander en uitslag |
tegenstander en uitslag |
tegenstander en uitslag |
tegenstander en uitslag |
tegenstander en uitslag |
tegenstander en uitslag | |||
Joachim Gérard | enkelspel | bye | Ratzlaff W 6–1, 6–1 |
Caverzaschi V 3-6, 4-6 |
niet geplaatst | |||
Jef Vandorpe | Langmann W 6–4, 6–1 |
Weekes W 3–6, 6–1, 6–0 |
Fernández V 2–6, 1–6 |
niet geplaatst | ||||
Joachim Gérard Jef Vandorpe |
dubbelspel | bye | Silva/ Rodrígues W 6–3, 6–1 |
n.v.t. | Hewett/ Reid V 2-6, 2-6 |
niet geplaatst |
Wielersport bewerken
Zie Wielersport op de Paralympische Zomerspelen 2020 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Baanwielrennen bewerken
- Mannen
atleet | onderdeel | reeksen | finale / BM | ||
---|---|---|---|---|---|
tijd | rang | tijd | rang | ||
Ewout Vromant | C2 3000m | DSQ | niet geplaatst | ||
Diederick Schelfhout | C3 3000m | 3.30,284 | 5 | niet geplaatst | |
Tijdrit 1000m C3 | n.v.t. | 1.08,825 | 7 |
- Vrouwen
atleet | onderdeel | reeksen | finale / BM | ||
---|---|---|---|---|---|
tijd | rang | tijd | rang | ||
Griet Hoet Anneleen Monsieur |
tijdrit 1000m B | n.v.t. | 1.07,943 | ||
3000m B | 3.25,418 | 4 | Unwin - Holl V 3.25,654 |
4 |
Wegwielrennen bewerken
- Mannen
atleet | onderdeel | tijd | rang |
---|---|---|---|
Ewout Vromant | wegwedstrijd C2 | 2.19.19 | 16 |
tijdrit C2 | 36.11,79 | ||
Diederick Schelfhout | wegwedstrijd C3 | 2.11.06 | 8 |
tijdrit C3 | 38.54,84 | 12 | |
Maxime Hordies | wegwedstrijd T2 | LAPPED | |
tijdrit H1 | 47.01,23 | ||
Jean-François Deberg | wegwedstrijd H3 | 2.34.35 | 5 |
tijdrit H3 | 45.14,66 | 8 | |
Jonas Van de Steene | wegwedstrijd H4 | 2.23.54 | 4 |
tijdrit H4 | 44.07,03 | 9 | |
Tim Celen | wegwedstrijd T2 | 52.15 | |
tijdrit T2 | 30.44,21 |
- Vrouwen
atleet | onderdeel | tijd | rang |
---|---|---|---|
Griet Hoet Anneleen Monsieur |
wegwedstrijd B | DNF | |
tijdrit B | 52.07,58 | 7 | |
Laurence VandeVyver | tijdrit H3 | 41.07,14 | 8 |
- Gemengd
atleet | onderdeel | tijd | rang |
---|---|---|---|
Jonas Van de Steene Jean-François Deberg Laurence Vandevyver |
mixed team relay | 57.08 | 8 |
Zwemmen bewerken
Zie Zwemmen op de Paralympische Zomerspelen 2020 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
- Mannen
atleet | onderdeel | series | finale | ||
---|---|---|---|---|---|
tijd | rang | tijd | rang | ||
Aymeric Parmentier | 100m schoolslag SB14 | 1.10,12 | 10 | niet geplaatst |
- Vrouwen
atleet | onderdeel | series | finale | ||
---|---|---|---|---|---|
tijd | rang | tijd | rang | ||
Tatyana Lubrun | 100m schoolslag SB9 | 1.27,96 | 11 | niet geplaatst |
Zie ook bewerken
Bronnen, noten en/of referenties
|